Úvodná stránka » Nápoveda »  Často kladené otázky (FAQ)
Zájazdy.sk - dovolenka cez internet ľahko a rýchlo
www.zajazdy.sk - Váš pohodlný nákup dovolenky
Zájazdy.sk - dovolenka cez internet ľahko a rýchlo
Kontakt: Zájazdy.sk, spol. s r.o., telefón zadarmo: 0800/123 411, e-mail: zajazdy@zajazdy.sk

Často kladené otázky

Prečo sa zájazd nedá rezervovať on-line?
Hlavný dôvod je ten, že v momente objednávky nevieme, či je objednaný zájazd voľný. Takéto riešenie, aby sme mali v databáze iba voľné zájazdy je technicky a organizačne nemožné. Je potrebné si predstaviť zložitosť vnútorného systému jednej veľkej CK, ktorý dozerá na plné obsadenie kapacity, plné obsadenie dopravy (kapacita môže byť voľná, lietadlo obsadené, alebo naopak) a systém na to dozerá pre niekoľko stoviek kapacít. Každá CK má tento systém iný. A spôsob, ktorým by sa dalo on-line vstupovať do týchto vnútorných systémov CK si možno len ťažko predstaviť. Na viac, v celej tejto úvahe je opomenuté, že zájazd je najprv rezervovaný a až po niekoľkých dňoch predaný, takže ľahko sa môže stať, že dnes zájazd voľný nie je, ale zajtra bude. V skratke – nie je iné riešenie, než aby mali všetky CK jeden systém spoločný. To je ale tak isto nemožné, ako keby vaša firma používala zákaznícku databázu spolu s konkurenciou. Je ale možné, aby on-line rezerváciu mala k dispozícii CK na vlastnom serveri, alebo aby skupina menších CK bez vzájomnej konkurencie požívala spoločný systém.

Čo znamenajú čísla počet zájazdov a počet verzií?
Číslo počet zájazdov znamená počet rôznych hotelov, alebo apartmánových domov, ktoré sú na serveri. Počet verzií predstavuje počet termínov a rôznych dĺžok pobytov. Teda pokiaľ sú čísla napr. 4000 zájazdov v 200000 verziách, tak je na serveri priemerne 50 rôznych termínov s rôznymi dĺžkami pre každý hotel alebo apartmánový dom. Na iných serveroch sa ako počet zájazdov spravidla používa počet našich verzií, takže rozdiel je treba hodnotiť podľa tohoto.

Prečo na serveri nemôžem zistiť ktorá CK zájazd organizuje?
Informácia o tom, ktorá CK pre vás vhodný zájazd organizuje, je ukrytá zámerne. Dôvod je ten, že na serveri sú uvedené zájazdy prevažne veľkých a známych CK s veľkým množstvom províznych predajcov a zákazníci by nám po nájdení vhodného zájazdu odchádzali kúpiť si zájazd k týmto províznym predajcom, prípadne priamo do CK.

Prečo nie je na serveri k dispozícii žiadne on-line platenie?
Možnosti platenia v SR cez internet, on-line alebo kartou sú veľmi obmedzené a veľmi drahé. Na viac sú čiastky za zájazdy pomerne vysoké a bežné on-line platenie ich častokrát neumožňuje. Platenie elektronicky je teda možné predovšetkým tak, že zákazník má on-line prístup k svojmu účtu a transakciu uskutoční ako štandardný bankový prevod. Peniaze nám síce neprídu ihneď, ale väčšinou je na platbu za zájazd času dosť.

Aká je ochrana osobných údajov zákazníkov?
Podrobné informácie typu rodného čísla, čísla pasu, údaje o spolucestujúcich a pod. vyplňuje zákazník, alebo my iba písomne na cestovnú zmluvu, kde musia byť uvedené. Nie sú zaznamenané do žiadnej databázy. Údaje o objednávateľovi sú účtovné údaje, ktoré musíme evidovať zo zákona. Z údajov o objednávateľovi ďalej využívame len email pre reklamnú potrebu, čo nie je údaj, ktorý je vás schopný identifikovať.

Ako môže naša CA pridať zájazdy na váš server?
Pracujeme ako štandardný provízny predajca. Naše kapacity sú však obmedzené a teda z ponúk CK sme vybrali čo najširší sortiment zájazdov. Priznávame sa, že nie sme schopný na server zadať všetky zájazdy všetkých CK. V žiadnom prípade však nebude prekážať, ak nám napíšete vaše provízne podmienky a link na váš server. Predovšetkým je možné sa dohodnúť v prípade, ak máte pravidelne k dispozícii zájazdy Last Moment.

ZADARMO - LAST MINUTE NA E-MAIL

Chcete byť informovaný
o nových ponukách Last Minute?
Pošlite nám svoj e-mail!

PRIHLÁSENIE DO ZÁKAZNÍCKEHO SYSTÉMU
E-mail:
Heslo:
Zabezpečené SSL

INFOLINKA, KONTAKTY

Volajte nám zadarmo aj z mobilu:
0800/123 410
Prevádzková doba:
po−št:8−20 hod.
pia:8−18 hod.
po−št:8−20 hod.
pia:8−18 hod.
1.5.: zatvorené
E-mail:   zajazdy@zajazdy.sk
Monika Vojtková Monika Vojtková
S výberom zájazdu Vám rada pomôžem.
Klientská centrá:
Bratislava: 0800/123 420 Senica: 0800/123 410

Partneri serveru: Kurzy-online.sk
www.zajazdy.sk - Váš pohodlný nákup dovolenky
Kontakt: Zájazdy.sk, spol. s r.o., telefón zadarmo: 0800/123 411, e-mail: zajazdy@zajazdy.sk