5-dňový zájazd do Ríma a Vatikánu

Taliansko, Lazio, Rím

5-dňový zájazd do Ríma a Vatikánu

  Taliansko, Lazio, Rím
Detail ponuky a možnosti k dovolenke:
Popis

Prehliadka najkrajších pamiatok Ríma a Vatikánu so sprievodcom

počas piatich dní
. Ubytovanie na dve noci v hoteli s raňajkami a autobusovou dopravou.

Preneste sa do života antického Ríma, prechádzajte sa dobou renesancie a baroka a spoznajte miesta, ktoré nie sú v bežnej ponuke zájazdov!Spoznajte s nami Rím a Vatikán. Prechádzakami po Palatíne, Fóra Románum či Koloseu zažije atmosféru antického Ríma. To, či naozaj hovoríte pravdu, si budete môcť overiť

v Ústach pravdy,

tradičný život Talianov, víno, pizzo, špagety či zmrzlinu si vychutnáte v mestskej časti

Trastavere

alebo pri nákupoch na

Campo dei Fiori.

Čo sa týka vína, tak Taliani sú jedni z najstarších vinárov na svete a ročne vypijú v priemere 100 litrov vína. Duch kresťanstva zažije v samotnom

Vatikáne,

prechádzkami po miestnostiach

Vatikánskych múzeí

alebo

v Bazilike sv. Petra.
V cene je zahrnuté:
 • doprava luxusným klimatizovaným autobusom
 • 2x noc v hoteli s vlastným sociálnym zariadením a sprchou
 • 2x raňajky v hoteli
 • 3-dňová prehliadka Ríma so sprievodcom
 • zákonné poistenie v znení zákona 170/2018 Zb. z.

Program zájazdu:
1. deň:

Odchod zo Slovenska okolo obeda, prejazd do Ríma.

2. deň:

V ranných hodinách príchod do Ríma, prehliadka Circo Massimo, miesto, kde sa nachádzal kedysi obrovský hipodrom, Rimania milovali súťaženie v pretekoch na vozoch. Uvidíte Konštantínov oblúk, navštívite Koloseum, symbol Ríma, ktoré prežilo stáročia. Odohrávali sa tam gladiátorské zápasy, navštívite Palatín a Rímske fórum, kde sa nachádza napríklad chrám Vestáliek, ktoré chránili večný oheň a práve podľa legendy jedna z nich bola Rhea Sylvia, ktorej sa narodili dvaja bratia Romulus a Rémus a práve oni založili mesto Rím. Uvidíte Cisárske fóra, kde sa nachádza obrovská Trajánová tržnica, prejdeme cez Benátske námestie s palácmi, z ktorých sa prihováral ľudu Mussolini, odfotíte si pomník Viktora Emanuela II., ktorý bol prvým kráľom zjednoteného Talianska. Navštívime spoločne Kapitol, kde sa nachádza socha vlčice, ktorá vychovala Romula a Réma a práve vlk je národným symbolom Talianska. Prejdeme okolo divadla Marcello a to či hovoríte pravdu uvidíme v Bocca della Veritá, v ústach pravdy s návštevou kostola Santa Maria in Cosmedin, kde sa nachádzajú pozostatky Sv. Valentína, patróna zamilovaných. Prejdeme cez ostrov do štvrti Trastavere, kde budete mať čas na vynikajúcu zmrzlinu alebo návštevu kostola Santa Maria di Trastavere.

3. deň:

Po raňajkách presun k Vatikánskym múzeám, kde navštívite Sixtínsku kaplnku, ktorú maľoval Michelangelo. Spoznáte apartmány Borgia, ranné kresťanstvo, múzeum Etruskov či so zameraním na Egypt či Antiku a mnohé ďalšie časti. Pozriete si baziliku Sv. Petra, ktorá sa nachádza na Svätopeterskom námestí, ktoré vzniklo vďaka šikovným rukám Berniniho. Prejdeme sa okolo Anjelského hradu, ktorý bol kedysi Hadriánovým mauzóleom, prejdeme sa cez známy Anjelský most až k námestiu Piazza Navona, ktoré vzniklo na štadióne cisára Diokleciána. Zvyšky štadiónu uvidíte, je to jedno z najznámejších barokových námestí. Počas voľného času budete môcť navštíviť Campo dei Fiori so známym trhom. Prejdeme cez Piazza della Rotonda, zahliadnete dielo architekta Agripu a to Panteón, prejdeme na Via del Corso s možnosťou nákupov až smerom na námestie Piazza del Popolo, kde sa nachádza kostol Santa Maria del Popolo, kde sú diela Cavaraggia. Presun k autobusu a návrat na hotel.

4. deň:

Po raňajkách presun k Pincio, odkiaľ budete mať nádherný výhľad na celý Rím a Vatikán, prejdeme sa cez park Vily Borghese až prídeme k Vile Medici, ktorú budeme mať možnosť navštíviť, prípadne počas voľného času budete môcť posedieť na Španielskych schodoch na Španielskom námestí. Mincu vhodíte do Fontány di Trevi, preslávenej vďaka filmu Dolce vita, Sladký život. Možnosť vyskúšať miestne likéry ako napríklad limoncello. Možnosť návštevy námestia, kde sa nachádza Palazzo Quirinale, sídlo talianskeho prezidenta a pomaly sa prejdeme okolo Palazzo Barberini, kde sa nachádza fontána Tritone, prejdeme smerom na Chiesa Santa Maria della Vittoria, ktorá je preslávená vďaka filmu Anjeli a démoni, kde sa nachádza sochy sv. Terezy, umučenie v plameňoch. Voľný čas budete mať pri kúpeľoch cisára Diokleciána, v prípade záujmu možnosť návštevy kostola Santa Maria Maggiore. Nástup do autobusu a odchod na Slovensko.

5. deň:

Príchod na Slovensko je plánovaný okolo poludnia.
Zmena programu vyhradená.

Základná cena zahŕňa

 • doprava luxusným klimatizovaným autobusom
 • 2x noc v hoteli s vlastným sociálnym zariadením a sprchou
 • 2x raňajky v hoteli
 • 3-dňová prehliadka Ríma so sprievodcom
 • zákonné poistenie v znení zákona 170/2018 Zb. z.

Základná cena nezahŕňa

 • príplatok za jednoposteľovú izbu (48 € na celý zájazd)
 • komplexné cestovné poistenie
 • poplatok za vstup do Ríma turistickým autobusom - 15 €
 • prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď. (individuálne viď vyššie)
 • cena za kompletnú dopravu miestnou dopravou počas zájazdu - cca 8 €
 • miestna daň - 4 € / osoba / noc
 • poplatok za miestenku (môžete si určiť presné miesto v autobuse) - 9 €
 • odporúčané vreckové min. 70 € na osobu

Informácie o zájazdu

Usporiadateľ: Cestovná kancelária DAKA, s.r.o., IČO 47550783.
Lokalita podľa usporiadateľa: Podľa popisu, Tor Vergata
Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie.

0220 665 410 Číslo zájazdu: 1 343 834
Dnes 8–16 h

Taliansko

Je krajinou horských masívov, dlhých piesočnatých pláží aj bohatej histórie, ktorú môžeme obdivovať rovnako vo veľkých mestách, ako aj na vidieku. Taliansko sa môže pýšiť svojimi dejinami aj prírodnými krásami, z ktorých 51 je zapísaných do zoznamu pamiatok UNESCO. Či už pôjdete na dovolenku do Talianska v zime alebo v lete, prípadne si ju zvolíte ako cieľ vášho eurovíkendu, talianska kuchyňa vám poskytne kulinárske zážitky, na ktoré budete dlho spomínať. Z prímorských regiónov možno odporučiť najobľúbenejšie Benátsko, taktiež Kalábriu, Palmovú riviéru, Toskánsko, Abruzzo a pod. Počas zimnej sezóny je Taliansko lyžiarskym rajom. Vyznávači zimných športov z celého sveta mieria hlavne do Trentina - Alta Adige, Južného Tirolska, alebo prepojených gigantov Dolomiti Superski a Sella Rondy. Benátky a Rím zase patria medzi najobľúbenejšie ciele vyznávačov eurovíkendov.

Nezáväzná objednávka

5-dňový zájazd do Ríma a Vatikánu
  Taliansko, Lazio, Rím

Cena
189 EUR/os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 343 834

Zájazd

dospelá osoba
2
189,00 €
príplatok za miestenku
0
10,08 €

Poistenie

balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dospelý
2
13,75 €
balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dieťa do 18 rokov
0
10,60 €
samostatné poistenie storna Uniqa - osoba
0
11,00 €