Dovolenka Alanya, Turecko

Alanya na Tureckej riviére je obľúbená turistická destinácia. Je dobre dostupná letecky a ceny ubytovania a služieb sú veľmi priaznivé. Pobyt na nádhernom pobreží s piesočnými plážami si môžete spestriť výletmi za historickými pamiatkami alebo prírodnými krásami regiónu. Dovolenka v Alanyi prináša zážitky na celý život.

 - 
236 zájazdov | Radiť podľa:  Odporúčanie

Alanya

  • štát: Turecko
  • mena: 1 turecká líra
  • časový rozdiel oproti Slovenskej republike: + 1 hodina

Východnej časti Tureckej riviéry dominuje obľúbené letovisko Alanya. Je o niečo pokojnejšia než miliónová Antalya, čo môže byť ideálne najmä pre rodiny s deťmi a vyznávačov odpočinku. Jednotlivé pláže okolo Alanye sú ocenené Modrou vlajkou. Už od pobrežia sa týčia prvé hrebene pohoria Taurus a aj historická Alanya ponúka pozoruhodné antické pamiatky vhodné na poznávanie. V letovisku vás okrem množstva kvalitných hotelov zaujmú aj obchody a tržnice, kde môžete zohnať prakticky čokoľvek za zaujímavé ceny.

Dovolenka v letovisku Alanya

Na návštevu Alanye je počas roka najlepšie obdobie od jari do jesene. Leto je ideálne k tradičnej slnečnej dovolenke pri mori, zatiaľ čo jar a jeseň uvítajú hlavne tí turisti, ktorí chcú spoznať tunajší kraj a pamiatky. Počasie je horúce a viac-menej bezoblačné od konca mája do konca októbra. Búrka nad horami tu býva len ojedinelou záležitosťou. Alanya je tradičným cieľom výhradne leteckej dovolenky, keďže medzinárodné letisko v Antalyi je vzdialené niečo cez 100 kilometrov. Vďaka tomu sú ceny zájazdov do Alanye veľmi priaznivé. Bohatá je aj ponuka Last Minute zájazdov počas celej sezóny.

Pobrežie, more a pláže

Práve kvalita pláží patrí k najväčším devízam celej Tureckej riviéry a rovnako aj okolia veľkomesta Alanya. Pobrežie vytvára čarovný kontrast medzi horskými hrebeňmi a tmavomodrým morom, ktoré sa trbliece v záplave slnečných lúčov. Priestranné piesočné pláže sú na mnohých miestach ocenené Modrou vlajkou čistoty, vďaka čomu zaručujú najlepšie podmienky na kúpanie.

Hotely v letovisku Alanya

Hotely v regióne Alanya poskytujú komfortné ubytovanie a prvotriedne služby počas dovolenky. Pre túto oblasť sú typické väčšie hotely s bazénmi, no rovnako si môžete vybrať aj z ponuky pokojnejších hotelov alebo apartmánov rodinného charakteru. Návštevníci Tureckej riviéry, teda aj Alanye a blízkeho okolia dávajú prednosť pohodlnému all inclusive stravovaniu, v menšej miere si vyberajú polpenziu alebo raňajky.

Atmosféra

Alanya je pokojnejšou voľbou ako jej väčšia miliónová sestra Antalya, no aj tak ide o pomerne rušnú časť riviéry. Samozrejme, že každý návštevník si tu môže nájsť svoje miesto pre pokoj a odpočinok, ak nevyhľadáva bary, kluby, reštaurácie a čulý ruch. Milovníci obchodíkov a kaviarní si prídu v Alanyi určite na svoje.

Najzaujímavejšie miesta

Dominantou mesta je hrad na kopci obklopený morom, ktorý zároveň ponúka aj systém zaujímavých hradieb. Ďalším klenotom pobrežia je Kleopatrina pláž. Hlavnú ulicu mesta predstavuje Atatürkov bulvár, ktorý sa tiahne paralelne s morským pobrežím a rozdeľuje mesto na dve časti. Na južnú turistickú časť a severnú časť, kde žijú miestni ľudia a ktorá sa tiahne až k prvým kopcom. Na riviére v okolí mesta Alanya sa rozprestierajú jednotlivé mestá Incekum, Kargicak, Kestel, Kleopatra, Konakli, Mahmutlar, Obagöl, Okurcalar a Türkler.

Tipy na výlety

Asi 12 km východne od Alanye sa v kopcoch nachádza druhá najdlhšia jaskyňa v Turecku s krátkym názvom Dim, podľa rieky v údolí Dim. Okrem nej môžete ešte 15 km na severovýchod objaviť jaskyňu Kadiini s obrovskými stalaktitmi. Názov Dim má taktiež veľká priehrada neďaleko rovnomennej jaskyne. Celé údolie rieky Dim je miestnou oázou rekreácie a výletov a nájdete tu mnoho reštaurácií.

Len last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na cene nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravovanie Stravovanie
Dĺžka zájazdu Dĺžka zájazdu
Úroveň hotela Úroveň hotela
Typ zájazdu Typ zájazdu
Vzdialenosť od pláže Vzdialenosť od pláže
Priamo pri pláži Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdialenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájazdu Číslo zájazdu
Akcia Akcia
Obsahuje text Obsahuje text

Krajina:

Zrušiť

Oblasť:

Zrušiť

Typ ponuky:

Doprava:

Stravovanie:

Dĺžka zájazdu:

Úroveň hotela:

Zrušiť

Typ zájazdu:

Kdy vyrazit: