Dovolenka Andalúzia Španielsko

Andalúzia je recept na krásnu dovolenku. Na juhu Španielska svieti slnko až 3 000 hodín ročne a letné počasie je veľmi horúce. Vďaka tomu možno región navštíviť od konca mája do konca septembra a vždy sa môžete vykúpať v mori. Dovolenka v Andalúzii, to je príjemná dávka slniečka, skvelé kuchyne a španielskeho temperamentu.


Andalúzia

  • štát: Španielsko 
  • mena: 1 € (euro) 
  • časový rozdiel oproti Slovenskej republike: žiadny

Najjužnejšia oblasť Španielska je skoro rovnako veľká ako celé susedné Portugalsko. Hlavným mestom je temperamentná Sevilla, živá metropola a motor ekonomiky juhu krajiny. Andalúzia je veľmi rozmanitá. Východ je viac vyprahnutý subtropickým slnkom, západ naopak smerom k oceánu vlhký. Najobľúbenejšie strediská nájdete okolo veľkého pobrežného mesta Almería. Ide najčastejšie o riviéry Costa de Almería, Costa del Sol a Costa de la Luz. Najobľúbenejšie miesta sú Benalmádena, Torremolinos, Marbella a Roquetas de Mar.

Dovolenka Andalúzia

Andalúzia je jedinečnou voľbou na strávenie dovolenky na juhu Španielska. Je veľmi dobre dostupná letecky. Prímorské prostredie je krásne a pestuje sa tu vo veľkom ovocie. Slnečný svit počas roka dosahuje 3 000 hodín a v letných mesiacoch málokedy klesá popoludní teplota pod 30°C. Vydať sa môžete aj na výlety. Vedeli ste, že neďaleko pobrežia v Andalúzii leží druhé najvyššie pohorie západnej Európy po Alpách? Sierra Nevada sa týči až do výšky 3 479 m n. m. Dovolenka v Andalúzii je recept na nové zážitky.

More, hotely, atmosféra

Slnečná Andalúzia je čarovná. Zlaté piesočné pláže v Andalúzii sú najkrajšie v celom Španielsku a vedia to veľmi dobre aj miestni obyvatelia. Navyše sú vždy dobre upravené, čisté a vstup do mora je pozvoľný. Andalúzia toho má veľa čo ponúknuť pre celú rodinu. Pobyt pri mori si môžete spríjemniť návštevou zábavných parkov, aquaparkov, alebo dokonca delfinária.

Na pobreží Andalúzie vyrástlo v poslednej dobe veľa krásnych hotelov s kvalitnými službami. Veľká časť z nich ponúka all inclusive stravovanie. Španielska kuchyňa v hoteloch je vynikajúca. Pre dobrodruhov sú pripravené skvele vybavené kempy.

Atmosféra na juhu Španielska je živá a zábavná. Miestni obyvatelia sú temperamentní a turisti trendu ľahko a rýchlo podľahnú. Či už sa vydáte do reštaurácií, barov a klubov, alebo dáte prednosť kultúre a hudbe, všade stretnete skvelých ľudí a dovolenku si užijete naplno aj mimo pláže.

Najzaujímavejšie miesta

Najobľúbenejšie strediská na pobreží Stredozemného mora hľadajte okolo spomínaného mesta Almería. Pozdĺž pobrežia Andalúzie sa linou riviéry Costa de Almería, Costa Del Sol a Costa de la Luz. Najvyhľadávanejšie letoviská v krásnom regióne na slnečnom juhu ŠpanielskaBenalmádena, Torremolinos, Marbella a Roquetas de Mar.