Antarktída

Antarktída, Antarktida

Antarktída

  Antarktída, Antarktida
Detail ponuky a možnosti k dovolenke:

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Ushuaia cez Buenos Aires.

2: BUENOS AIRES – USHUAIA
Prílet do Buenos Aires, odlet do Ushuaii. Nocľah v Ushuaia.

3: USHUAIA
Raňajky. Možnosť návštevy národného parku Tierra del Fuego, nalodenie na expedičný ľadoborec a plavba prielivom Beagle smerom na juh.

4 - 5: DRAKOV PRIELIV
Preplávanie Drakovým prielivom. Počas celej plavby prebieha na lodi populárny odborný program s polárnou tematikou (prednášky, filmy, videoprojekcie, odborné komentáre k navštíveným lokalitám, história). Možno tiež pozorovať morské vtáctvo – niekoľko druhov albatrosov (medzi nimi aj najväčší lietajúci vták na svete albatros sťahovavý).

6 - 10: ANTARKTÍDA
Plavba pozdĺž Antarktického polostrova k hranici ľadového príkrovu. Antarktický polostrov je najdostupnejšou, ale taktiež najscénickejšou časťou Antarktídy s hojnou faunou a horskými scenériami s ľadovcov. Návštevy lokalít Cuverville Island, Paradise Bay s plavbou na člnoch zodiac medzi bizarnými ľadovými kryhami a ostro vyrezanými fjordami, Neko Harbour, ostrov Danco Island, ktorý bol tiež v hľadáčiku pre českú výskumnú stanicu, ktorá nakoniec stojí na Rossovom ostrove. Počas výsadku možno uvidieť tučniaky uzdičkové, tuleňa krabožravého a Wedellova. Jedinečným zážitkom je Port Lockroy s kolóniami tučniakov a britskou výskumnou stanicou. Pôvodne veľrybárska základňa, neskôr vojenský strategický bod a nakoniec vedecká stanica bola v roku 1962 opustená a slúži dnes ako autentická ukážka života na bielom kontinente. Jej minulosť pripomínajú vybielené veľrybie kosti i predmety každodennej potreby. Nachádza sa tu tiež poštový úrad Jej Veličenstva, ktorý ako jediný ponúka možnosť zaslania pohľadnice so známkou Antarktídy. Plavba pokračuje cez úchvatný prieliv Lemaire s výsadkom na ostrovoch Petermann Island a Pleneau Island, kde žijú kolónie tučniakov krúžkových a kormoránov modrookých. Dramatický prieliv Neumayer nás privedie k ostrovom Melchior Islands s mohutnými ľadovcami a výskytom tuleňov krabožravých a leopardích. V celej oblasti sa samozrejme hojne vyskytujú rôzne druhy veľrýb.

11 - 12: DRAKOV PRIELIV
Plavba na sever Drakovým prielivom.

13: USHUAIA - BUENOS AIRES
Vylodenie v Ushuaii, prelet do Buenos Aires. Nocľah v Buenos Aires.

14: BUENOS AIRES
Prehliadka mesta, kde sa zrodilo svetoznáme tango, vrátane ústredného námestia Plaza de Mayo s katedrálou a prezidentským palácom, ktorý vďaka svojej ružovkastej farbe dostal prezývku Casa Rosada. Uvidíte i najširšiu ulicu sveta Avenidy de 9 Julio s Obeliskom republiky, budovu Opery a luxusnú pešiu nákupnú zónu Avenidy de Florida. Nocľah v Buenos Aires.

15: BUENOS AIRES
Raňajky. Voľný deň v Buenos Aires, večer predstavenie argentínskeho tanga s večerou v národnom štýle.

16: ODLET Z BUENOS AIRES DO PRAHY(VIEDNE)

17: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

TYPICKÝ DEŇ NA PALUBE

Deň začína budíčkom a raňajkami v lodnej jedálni. Predchádzajúci večer sa koná stručné načrtnutie dnešného programu, písomný itinerár dostanete od kapitána pred raňajkami priamo do Vašej kajuty. Po raňajkách sa obvykle koná odborná prednáška k programu, potom nasleduje prvé vylodenie toho dňa pomocou člnov Zodiac. Jedno vylodenie trvá obvykle 2 - 4 hodiny. Po návrate na palubu nasleduje krátka siesta a potom obed. Po obede sa koná obvykle druhé vylodenie, prípadne je možné pozorovať scenériu pozdĺž plavebnej trasy, tu a tam tuleňa na kryhe alebo veľryby na otvorenom mori. Po večeri je možné uchýliť sa do, baru, lodnej knižnice, alebo vďaka polárnemu dňu ďalej pozorovať antarktickú scenériu. Prípadne sa môže konať ďalšie vylodenie na pevninu.

LOĎ PLANCIUS

Loď Plancius bola postavená pre výskumné účely Holandského kráľovského námorníctva v roku 1976 pod menom Tydeman. Po doslúžení ako vedecké plavidlo prešla loď v rokoch 2006 -2009 nákladnou kompletnou rekonštrukciou, tak aby spĺňala všetky súčasné technické aj bezpečnostné normy a zároveň vyhovovala expedičnému charakteru zájazdu. Všetky kajuty majú príslušenstvo, väčšina dvojlôžkových kabín je vybavená poschodovými posteľami.

Spoločné priestory: salón s barom a knižnicou, z ktorého je výborný výhľad na scenérie na trase; reštaurácia, ktorá slúži tiež ako prednášková sála; na vonkajších palubách lodi je tiež možné pohodlne si vychutnávať prírodne krásy po trase.

Technické dáta lode:

Dĺžka 89 m, šírka 14,5 m, ponor 5 m, výtlak 3.175 t, pohon – 3 kombinované elektro-dieselové motory, max. rýchlosť 12 uzlov, ľadoborná klasifikácia 1D.

Posádka – cca. 30 osôb (podľa obsadenia), cestujúci - 112.

Podnebie po trase
Buenos Aires februárové teploty sa pohybujú v rozmedzí 20?C až 30?C, vlhkosť vzduchu je pomerne vysoká. Nočné teploty môžu klesať pod -20?C. Ushuaia - typické februárové počasie je veterné, teploty v rozmedzí 5?C až 10?C. Antarktický polostrov: vo februári býva sucho a chladno s teplotami -5?C až -10?C , ktoré sa ale môžu vyšplhať až k 0?C, výnimočne aj vyššie. Jasné počasie môže byť prerušené snehovými prehánkami, oblačnosťou a podobne. Premenlivosť počasia je značná.

Poznámka: S ohľadom na expedičný charakter cesty je program orientačný a trasa, jej časti alebo jej poradie sa môže menit na základe aktuálnych povetrnostných, ľadových a iných podmienok. Rozhodujúce slovo má vždy kapitán lodi.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Základná cena zahŕňa

  • leteckú dopravu Praha - Buenos Aires – Ushuaia a späť (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
  • lodnú dopravu podľa itineráru lode Plancius/Ortelius
  • ubytovanie v kajute Twin Private s malým oknom a plnou penziou
  • 3 x nocľah v Buenos Aires s raňajkami v hoteli 4*
  • 1 x nocľah v Ushuaii s raňajkami v hoteli 4*
  • program v Buenos Aires

Základná cena nezahŕňa

  • letiskové a bezpečnostné taxy 589,- EUR prepitné a osobnú útratu fakultatívne výlety českého sprievodcu (min. 16 osôb) iné služby cestovné poistenie

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie, ktorá zájazd organizuje. Tento zájazd usporadúva cestovná kancelária Eso travel, IČ: 35858559. Upozorňujeme, že cestovná kancelária si z dôvodov uvedených v obchodných podmienkach vyhradzuje právo zmeny podmienok organizovanie zájazdu a právo zájazd zrušiť aj po uzatvorenie cestovnej zmluvy.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Antarktida

0220 665 410 Číslo zájazdu: 1 177 743
Dnes 8–14.30 h

Nezáväzná objednávka

Antarktída
  Antarktída, Antarktida

Cena
9 578 EUR /os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 177 743

Zájazd

dospelá osoba na pevnom lôžku
2
9 578,00 €
príplatok za jednolôžkovú izbu
0
5 349,00 €

Poistenie

balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dospelý
2
176,46 €
balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dieťa do 18 rokov
0
121,72 €

Parkovanie

parkovanie pri letisku Praha - 17 dní
0
50,00 €