Termín:
1. 6. – 13. 6. 2019
Počet dní:
13 (so – št)
Počet nocí:
10
Doprava:
autobusom
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

rychly popis

Moderne zrekonštruovaná rezidencia nachádzajúca sa neďaleko pláže, obklopená zeleňou, s vlastnou krytou garážou, vhodná pre všetky vekové kategórie aj pre náročnejších.

poloha

asi 200 m od piesočnatej pláže a 500 m od menšieho centra v časti Porto d ?Ascoli.

ubytovanie

apartmány typu bilocal pre 2-4 osoby majú dvojlôžkovú spálňu, obývaciu miestnosť s rozkladacím dvojlôžkom, jedálenským a kuchynským kútom a balkón (apartmány na prízemí majú malú predzáhradku). Trilocal pre 4-6 osôb má dve dvojlôžkové spálne, obývaciu izbu s rozkladacím dvojlôžkom, jedálenským a kuchynským kútom a veľkú terasu. Všetky typy apartmánov sú vybavené klimatizáciou (v cene), TV, trezorom, sociálnym zariadením (WC, sprcha) a kuchynským kútom (kuchynská linka, varič, riad, chladnička). V rezidencii je dostupné Wi-Fi pripojenie (zdarma) a práčovňa. Bezplatné parkovanie je možné v podzemnej garáž.

stravovanie

bez stravy.

plaz

piesočnatá s pozvoľným vstupom do mora, plážový servis za poplatok, požičovne bicyklov, športoviská (futbalové a basketbalové ihriská) za poplatok

doprava

autobusová, individuálna

typ stravy

bez stravy

informacie o krajine a stredisku

PALMOVÁ RIVIÉRA
Malebná krajina na pobreží Jadranského mora, nachádzajúca sa v strednej časti Talianska na rozhraní regiónov Marche a Abruzzo, približne 80 km južne od Ancony. V posledných rokoch sa táto oblasť teší čoraz väčšej obľube. Svoj názov, ktorý jej právom patrí, dostala vďaka veľkému počtu krásnych paliem (okolo 8000), ktoré jej dávajú spolu s množstvom voňavých oleandrov exotický nádych. Príjemné a teplé počasie umožňuje kúpanie od mája do konca septembra. Slnkom zaliate piesočnaté pláže s množstvom barov, reštaurácií a rôznych atrakcií nielen pre deti, poskytujú návštevníkom dokonalý komfort. Z celej Palmovej riviéry je možné pokochať sa pohľadom na najvyšší masív pohoria Apenín – Gran Sasso d’Italia, ktorý sa vypína do výšky až 2 912 m n. m.

san benedetto del tronto

Mesto s približne 50 000 obyvateľmi nachádzajúce sa v regióne Marche je najväčším a najnavštevovanejším strediskom Palmovej riviéry. Rovnako tak je aj jej hlavným mestom. Jeho história siaha až do 9. storočia pred Kristom. Mesto má dve centrá, jedno sa nachádza v južnej časti letoviska (Porto d’Ascoli), druhé v starej časti v blízkosti prístavu. Pláž dlhá 6 km je pokrytá jemným bielym pieskom a lemovaná známou palmovou promenádou. Priezračné more, jedno z najčistejších v Taliansku, s pozvoľne klesajúcim piesočnatým dnom, je ideálne pre rodiny s deťmi. Pre športovcov sú pripravené tenisové kurty, cyklisticko-korčuliarske trasy (pozdĺž palmovej promenády je samostatný pás určený iba cyklistom, resp. korčuliarom) a požičovne bicyklov. V stredisku San Benedetto del Tronto nechýba ani množstvo zábavných a kultúrnych príležitostí, nachádza sa tu aj Múzeum rýb. V meste sa pravidelne konajú trhy so širokou ponukou čerstvých rýb, zeleniny a ovocia. V okolí sa nachádzajú zaujímavé stredoveké mestečká s typickými kamennými domami a úzkymi uličkami. San Benedetto del Tronto je ideálnym miestom pre strávenie nezabudnuteľnej dovolenky plnej oddychu, spoznávania histórie krajiny, zábavy i športových aktivít.

fakultativne vylety

utorok: RÍM a VATIKÁN

Orientačná cena: 38,- €, deti do 10 rokov 28,-€    Celodenný výlet.  Odchod: San Benedetto  05:15

Celodenná prehliadka s licencovaným  slovensky alebo  česky hovoriacim sprievodcom najdôležitejšími historickými pamiatkami Ríma: Colosseum, Forum Romanum, Kapitol, Piazza Venezia, Fontana Di Trevi, Pantheon, Piazza Navona, Vatikánske námestie Sv.Petra a Bazilika Sv. Petra. Počas celého dňa je prehliadka organizovaná sprievodcom, ktorý podáva výklad prostredníctvom mikrofónu, aby každý zo skupiny zreteľne rozumel. Počas obeda pauza pri Fontane Di Trevi s možnosťou občerstvenia. Upozornenie: na vstup do Baziliky Sv. Petra je potrebné mať zahalená ramená a kolená, odporúčame pohodlnné topánky a malú fľašku vody, ktorá sa dá v uliciach Ríma dopĺňať. Do autobusu si nezabudnite ráno zobrať sveter. 

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu s licenciou na sprevádzanie Ríma v českom alebo slovenskom jazyku počas celého dňa, sluchátka.

streda: ASCOLI PICENO A OCHUTNÁVKA OLIVOVÉHO OLEJA

Orientačná cena: 20- €, deti do 10 rokov 15,- €    Podvečerný výlet.   Odchod: 17:00

Podvečerný výlet do hlavného mesta provincie Ascoli Piceno, stovežatého  mestečka zo 7. st.p.n.l. z travertínu. Mesto predstavuje kamenné bludisko plné jedinečnych rímskych ruín, palácov, románskych kostolov  a stredovekých uličiek charakteristických svojími fascinujúcimi nápismi ,ozdobnými  erbami a obdivuhodnými stĺpmi. Výlet spestríme návštevou rodinnej firmy, ktorá sa už desaťročia  zaoberá pestovaním olív a výrobou olivového oleja. Strávime u nich krásne chvíle pri bohatých ochutnávkach, ktoré určite nahradia večeru. 

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu s licenciou , ochutnávku - večeru  

streda: ACQUAPARK

Orientačná cena: 20,- €, deti do výšky 1 m. 10,- €    Celodenný výlet. Odchod: San Benedetto  08:35

Celodenný výlet do zábavného parku plného vodných atrakcí pre malých aj veľkých. V bazénoch nie je slaná  voda. Počas dňa je možné zakúpiť si občerstvenie, prípadne obed v bare alebo reštaurácii v areáli  acquaparku Pozor: v bazénoch je nutné pužívať kúpaciu čiapku, ktorú je možné kúpiť priamo v areáli.

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, vstupenku do acquaparku, slnečník, lehátk  

streda: SULMONA, OCHUTNÁVKA OLIVOVÉHO OLEJA

Orientačná cena: 30, - €, deti do 10 rokov 20,- €   Celodenný výlet. Odchod: San Benedetto  08:00

Starobylé mesto Sulmona sa nachádza v tieni monumentálneho Apeninského pohoria pri vrchu Majella. Okrem nádhérného prostredia  je známe na celom svete aj výrobou mandlí v cukre – tzv. CONFETTI. Aj princezná Kate s princom Williamom si ich vychutnávali na svojej svadbe. Pri návšteve Sulmony si nielen prezriete mesto, ale navštívite aj fabriku na výrobu confetti, dozviete sa o nich veľa zaujímavostí, techniku výroby ...a čo je najdôležitejšie ... môžete ich ochutnať. Cestou späť sa zastavíte u výrobcu olivového oleja na jeho bohatej ochutnávke. 

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu s licenciou , ochutnávku olivového oleja, návštevu múzea a ochutnávku confetti    

štvrtok: MESTEČKO GROTTAMARE A OCHUTNÁVKA VÍNA A SALÁMOV

Orientačná cena: 20,- €, deti do 10 rokov 15,- €    Podvečerný výlet. Odchod: San Benedetto  16:30

Podvečerný výlet do jedného zo stredovekých mestečiek na kopci, ktoré vytvárajú rozprávkový kolorit regiónu  Marche. Úzke uličky plné tajomných stredovekých zákutí vás privedú až k stredovekej veži odkiaľ uvidíte pobrežie Palmovej rivéri ako na dlani. Aby sme zvládli prechádzku rázovitým mestečkom, musíme sa posilniť najskôr aperitívom u miestneho vinára, kde navštívime nielen pivnicu s barikovými sudmi a dozvieme sa veľa o miestnych vínach, ale vínko pekne zdegustujeme a všetko to zajeme chlebom s miestnym olejom a domácou salámou. 

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu,chutnávku   

Deti do veku 3 rokov majú výlet gratis /bez nároku na miesto v autobuse/.

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

prenájom apartmánu na 7/10/11 nocí, TV, klimatizácia, Wi-Fi pripojenie, parkovacie miesto, služby delegáta.

AKCIA 10 nocí za cenu 7 nocí: pobyty začínajúce 23.5., 2.6., 12.6. – sú predĺžené na 11 dní/10 nocí. 

AKCIA 11 nocí za cenu 7 nocí: pobyty začínajúce 7.9. – sú predĺžené na 12 dní/11 nocí. 

Základná cena nezahŕňa

Povinný príplatok: miestna pobytová taxa (platba na mieste). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie, poistenie opustenej domácnosti 2,20 EUR/deň, asistencia k motorovému vozidlu 2,20 EUR/deň. V cene nie je zahrnuté: upratovanie apartmánov, posteľná bielizeň (možnosť doobjednať za 10 EUR/súprava/týždeň). Kaucia: 50 EUR/apartmán, platba na mieste, v prípade vrátenia nepoškodeného apartmánu sa vracia späť. Doprava: LUX BUS 135 EUR, jednosmerná doprava 105 EUR, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 80 EUR, príplatok za dopravu bez ubytovania 30 EUR/osoba, príplatok za spojenie dvoch po sebe idúcich turnusov 35 EUR/osoba. Nástupné miesta: NR, TT, BA - bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 10 EUR, TN, ZH, PD, NM - 13 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 15 EUR.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Turancar, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Palmová riviéra
  • Miesto podľa CK: San Benedetto del Tronto

Taliansko

Je krajinou horských masívov, dlhých piesočnatých pláží aj bohatej histórie, ktorú môžeme obdivovať rovnako vo veľkých mestách, ako aj na vidieku. Taliansko sa môže pýšiť svojimi dejinami aj prírodnými krásami, z ktorých 51 je zapísaných do zoznamu pamiatok UNESCO. Či už pôjdete na dovolenku do Talianska v zime alebo v lete, prípadne si ju zvolíte ako cieľ vášho eurovíkendu, talianska kuchyňa vám poskytne kulinárske zážitky, na ktoré budete dlho spomínať. Z prímorských regiónov možno odporučiť najobľúbenejšie Benátsko, taktiež Kalábriu, Palmovú riviéru, Toskánsko, Abruzzo a pod. Počas zimnej sezóny je Taliansko lyžiarskym rajom. Vyznávači zimných športov z celého sveta mieria hlavne do Trentina - Alta Adige, Južného Tirolska, alebo prepojených gigantov Dolomiti Superski a Sella Rondy. Benátky a Rím zase patria medzi najobľúbenejšie ciele vyznávačov eurovíkendov.


Casa Vacanze Adriatico ***

Číslo zájazdu: 778322
Taliansko, Marche, San Benedetto Del Tronto

Všetky termíny a možnosti (180)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospelú osobu
Autom
Št 23.5 – Ne 2.6.2019
4 lôžkový apartmán Trilocal
11 dní
bez stravy
78 EUR
LM | Po zľave 22%
Autom
Št 23.5 – Ne 2.6.2019
5 lôžkový apartmán Trilocal
11 dní
bez stravy
78 EUR
LM | Po zľave 22%
Autom
Št 23.5 – Ne 2.6.2019
6 lôžkový apartmán Trilocal
11 dní
bez stravy
78 EUR
LM | Po zľave 22%
Autom
Št 23.5 – Ne 2.6.2019
3 lôžkový apartmán Trilocal
11 dní
bez stravy
100 EUR
LM | Po zľave 23%
Autom
Št 23.5 – Ne 2.6.2019
2 lôžkový apartmán Bilocal
11 dní
bez stravy
115 EUR
LM | Po zľave 28%
Autom
Ne 2.6 – St 12.6.2019
4 lôžkový apartmán Trilocal
11 dní
bez stravy
103 EUR
LM | Po zľave 22%
Autom
Št 23.5 – Ne 2.6.2019
3 lôžkový apartmán Bilocal
11 dní
bez stravy
115 EUR
LM | Po zľave 28%
Autom
Ne 2.6 – St 12.6.2019
5 lôžkový apartmán Trilocal
11 dní
bez stravy
103 EUR
LM | Po zľave 22%
Autom
Št 23.5 – Ne 2.6.2019
4 lôžkový apartmán Bilocal
11 dní
bez stravy
115 EUR
LM | Po zľave 28%
Autom
St 12.6 – So 22.6.2019
4 lôžkový apartmán Trilocal
11 dní
bez stravy
118 EUR
LM | Po zľave 23%
Autom
Ne 2.6 – St 12.6.2019
6 lôžkový apartmán Trilocal
11 dní
bez stravy
103 EUR
LM | Po zľave 22%
Autom
Št 23.5 – Ne 2.6.2019
2 lôžkový apartmán Trilocal
11 dní
bez stravy
145 EUR
LM | Po zľave 24%
Autom
Ne 2.6 – St 12.6.2019
3 lôžkový apartmán Trilocal
11 dní
bez stravy
134 EUR
LM | Po zľave 23%
Autom
St 12.6 – So 22.6.2019
5 lôžkový apartmán Trilocal
11 dní
bez stravy
118 EUR
LM | Po zľave 23%
Autom
Ne 2.6 – St 12.6.2019
2 lôžkový apartmán Bilocal
11 dní
bez stravy
155 EUR
LM | Po zľave 30%
Autom
St 12.6 – So 22.6.2019
6 lôžkový apartmán Trilocal
11 dní
bez stravy
118 EUR
LM | Po zľave 23%
Autom
St 12.6 – So 22.6.2019
3 lôžkový apartmán Trilocal
11 dní
bez stravy
154 EUR
LM | Po zľave 23%
Autom
Ne 2.6 – St 12.6.2019
3 lôžkový apartmán Bilocal
11 dní
bez stravy
155 EUR
LM | Po zľave 30%
Autom
So 7.9 – St 18.9.2019
2 lôžkový apartmán Bilocal
12 dní
bez stravy
183 EUR
LM | Po zľave 29%
Autom
So 22.6 – So 29.6.2019
4 lôžkový apartmán Trilocal
8 dní
bez stravy
120 EUR
LM | Po zľave 24%
Autom
St 12.6 – So 22.6.2019
2 lôžkový apartmán Bilocal
11 dní
bez stravy
180 EUR
LM | Po zľave 29%
Autom
Ne 2.6 – St 12.6.2019
4 lôžkový apartmán Bilocal
11 dní
bez stravy
155 EUR
LM | Po zľave 30%
Autom
So 31.8 – So 7.9.2019
4 lôžkový apartmán Trilocal
8 dní
bez stravy
127 EUR
LM | Po zľave 19%
Autom
So 7.9 – St 18.9.2019
3 lôžkový apartmán Bilocal
12 dní
bez stravy
183 EUR
LM | Po zľave 29%
Autom
So 22.6 – So 29.6.2019
5 lôžkový apartmán Trilocal
8 dní
bez stravy
120 EUR
LM | Po zľave 24%