Termín:
21. 6. – 30. 6. 2019
Počet dní:
10 (pi – ne)
Počet nocí:
7
Doprava:
autobusom
Strava:
bez stravy
Pôvodná cena:
267  EUR
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

rychly popis

Moderne zrekonštruovaná rezidencia nachádzajúca sa neďaleko pláže, obklopená zeleňou, s vlastnou krytou garážou, vhodná pre všetky vekové kategórie aj pre náročnejších.

poloha

asi 200 m od piesočnatej pláže a 500 m od menšieho centra v časti Porto d ?Ascoli.

ubytovanie

apartmány typu bilocal pre 2-4 osoby majú dvojlôžkovú spálňu, obývaciu miestnosť s rozkladacím dvojlôžkom, jedálenským a kuchynským kútom a balkón (apartmány na prízemí majú malú predzáhradku). Trilocal pre 4-6 osôb má dve dvojlôžkové spálne, obývaciu izbu s rozkladacím dvojlôžkom, jedálenským a kuchynským kútom a veľkú terasu. Všetky typy apartmánov sú vybavené klimatizáciou (v cene), TV, trezorom, sociálnym zariadením (WC, sprcha) a kuchynským kútom (kuchynská linka, varič, riad, chladnička). V rezidencii je dostupné Wi-Fi pripojenie (zdarma) a práčovňa. Bezplatné parkovanie je možné v podzemnej garáž.

stravovanie

bez stravy.

plaz

piesočnatá s pozvoľným vstupom do mora, plážový servis za poplatok, požičovne bicyklov, športoviská (futbalové a basketbalové ihriská) za poplatok

doprava

autobusová, individuálna

typ stravy

bez stravy

informacie o krajine a stredisku

PALMOVÁ RIVIÉRA
Malebná krajina na pobreží Jadranského mora, nachádzajúca sa v strednej časti Talianska na rozhraní regiónov Marche a Abruzzo, približne 80 km južne od Ancony. V posledných rokoch sa táto oblasť teší čoraz väčšej obľube. Svoj názov, ktorý jej právom patrí, dostala vďaka veľkému počtu krásnych paliem (okolo 8000), ktoré jej dávajú spolu s množstvom voňavých oleandrov exotický nádych. Príjemné a teplé počasie umožňuje kúpanie od mája do konca septembra. Slnkom zaliate piesočnaté pláže s množstvom barov, reštaurácií a rôznych atrakcií nielen pre deti, poskytujú návštevníkom dokonalý komfort. Z celej Palmovej riviéry je možné pokochať sa pohľadom na najvyšší masív pohoria Apenín – Gran Sasso d’Italia, ktorý sa vypína do výšky až 2 912 m n. m.

san benedetto del tronto

Mesto s približne 50 000 obyvateľmi nachádzajúce sa v regióne Marche je najväčším a najnavštevovanejším strediskom Palmovej riviéry. Rovnako tak je aj jej hlavným mestom. Jeho história siaha až do 9. storočia pred Kristom. Mesto má dve centrá, jedno sa nachádza v južnej časti letoviska (Porto d’Ascoli), druhé v starej časti v blízkosti prístavu. Pláž dlhá 6 km je pokrytá jemným bielym pieskom a lemovaná známou palmovou promenádou. Priezračné more, jedno z najčistejších v Taliansku, s pozvoľne klesajúcim piesočnatým dnom, je ideálne pre rodiny s deťmi. Pre športovcov sú pripravené tenisové kurty, cyklisticko-korčuliarske trasy (pozdĺž palmovej promenády je samostatný pás určený iba cyklistom, resp. korčuliarom) a požičovne bicyklov. V stredisku San Benedetto del Tronto nechýba ani množstvo zábavných a kultúrnych príležitostí, nachádza sa tu aj Múzeum rýb. V meste sa pravidelne konajú trhy so širokou ponukou čerstvých rýb, zeleniny a ovocia. V okolí sa nachádzajú zaujímavé stredoveké mestečká s typickými kamennými domami a úzkymi uličkami. San Benedetto del Tronto je ideálnym miestom pre strávenie nezabudnuteľnej dovolenky plnej oddychu, spoznávania histórie krajiny, zábavy i športových aktivít.

fakultativne vylety

pondelok: TALIANSKY VEČER U „STARÉHO MAJSTRA OLIVÁRA“
(výlet sa bude konať len v období od 17.6. do 10.8.)
Cena: 17,- €, deti do 12 rokov 10,- €    
Odchod : San Benedetto 19:30
Príjemná večera u miestnych výrobcov olivového oleja spojená s degustáciou fantastického olivového oleja, olív a iných olivových špecialít vyrobených priamo na farme. Po večeri si môžete vychutnať pravú nefalšovanú taliansku zábavu na farmárskom dvore. V sprievode miestnych mladších aj starších talianov a živej hudby sa naučíte miestne tančeky, a samozrejme nebude chýbať ani lahodné talianské víno.
Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu, všetky ochutnávky

utorok:   MESTEČKO  CAMPLI, OCHUTNÁVKA SYROV A TALIANSKYCH DOMÁCICH GURMÁNSKYCH ŠPECIALÍT
Cena: 25,- €, deti do 12 rokov 15,- €    
Odchod: San Benedetto  13:30
Poldenný  výlet do mestečka Campli, ktoré je zapísané v zozname najkrajších miest Talianska. Mestečko so 7.000 obyvateľmi je výnimočné Svätými schodmi, po ktorých sa dá vyjsť iba kľačiačky.  Mesto je známe aj svojou gurmánskou špecialitou, ktorou je „porchetta“ – pečené prasiatko.  Už desiatky rokov mesto usporadúva vždy v auguste na námestí oslavu tejto pochúťky, ktorej sa zúčastnia tisíce turistov.  ... a to, že je to skutočná lahôdka, budete môcť ochutnať aj vy ! Po prechádzke mestom bude nasledovať degustácia u miestnych  výrobcov syrov a domácej  mozzarelly a vína frizzante. Po ochutnávke sa presuniete sa na ďalší gazdovský dvor, kde vás už bude očakávať gazdiná s bohatou ochutnávkou jej domácej kuchyne v podobe  surovej šunky, olivového  oleja, zeleniny nakladanej v olivovom oleji, medu, marmelády, sezónnej zeleniny a ovocia. Počas celej ochutnávky bude podávané domáce víno  a vaše gurmánske putovanie zavŕšite  špeciálnym likérom.
Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu, všetky ochutnávky

streda: ACQUAPARK
Cena: 20,- €, deti do výšky 1 m. 10,- €   
Odchod: San Benedetto  08:35
Celodenný výlet do zábavného parku plného vodných atrakcí pre malých aj veľkých. V bazénoch nie je slaná  voda. Počas dňa je možné zakúpiť si občerstvenie , prípadne obed v bare alebo reštaurácii v areáli  acquaparku
Pozor: v bazénoch je nutné pužívať kúpaciu čiapku, ktorú je možné kúpiť priamo v areáli Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, vstupenku do acquaparku, slnečník, lehátka.

štvrtok:  RĺM  A VATIKÁN
Cena: 40,- €, deti do 12 rokov 30,-€    
Odchod: San Benedetto  05:15
Celodenná prehliadka s licencovaným  slovensky alebo  česky hovoriacim sprievodcom najdôležitejšími historickými pamiatkami Ríma: Colosseum, Forum Romanum, Kapitol, Piazza Venezia, Fontana Di Trevi, Pantheon, Piazza Navona, Vatikánske námestie Sv.Petra a Bazilika Sv. Petra.   Počas celého dňa je prehliadka organizovaná sprievodcom, ktorý podáva výklad prostredníctvom mikrofónu, aby každý zo skupiny zreteľne rozumel. Počas obeda pauza pri Fontane Di Trevi s možnosťou občerstvenia.
Upozornenie: na vstup do Baziliky Sv. Petra je potrebné mať zahalená ramená a kolená, odporúčame pohodlnné topánky a malú fľašku vody, ktorá sa dá v uliciach Ríma dopĺňať. Do autobusu je vhodné si so sebou zobrať sveter.
Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu  s licenciou na sprevádzanie Ríma  v českom alebo slovenskom jazyku počas celého dňa, sluchátka

Deti do veku 3 rokov majú výlet gratis /bez nároku na miesto v autobuse/.

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

prenájom apartmánu na 7/10/11 nocí, TV, klimatizácia, Wi-Fi pripojenie, parkovacie miesto, služby delegáta.


AKCIA 10 nocí za cenu 7 nocí: pobyty začínajúce 23.5., 2.6., 12.6. – sú predĺžené na 11 dní/10 nocí. 

AKCIA 11 nocí za cenu 7 nocí: pobyty začínajúce 7.9. – sú predĺžené na 12 dní/11 nocí. 

Základná cena nezahŕňa

Povinný príplatok: miestna pobytová taxa (platba na mieste). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/ osoba/deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/osoba/deň, poistenie opustenej domácnosti 2,20 EUR/deň, asistencia k motorovému vozidlu 2,20 EUR/deň. V cene nie je zahrnuté: upratovanie apartmánov, posteľná bielizeň (možnosť doobjednať za 10 EUR/súprava/týždeň). Kaucia: 50 EUR/apartmán, platba na mieste, v prípade vrátenia nepoškodeného apartmánu sa vracia späť. Doprava: LUX BUS 135 EUR, jednosmerná doprava 105 EUR, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 80 EUR, príplatok za dopravu bez ubytovania 30 EUR/osoba, príplatok za spojenie dvoch po sebe idúcich turnusov 35 EUR/osoba. Nástupné miesta: NR, TT, BA - bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 10 EUR, TN, ZH, PD, NM - 13 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 15 EUR.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Turancar, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Palmová riviéra
  • Miesto podľa CK: San Benedetto del Tronto

Taliansko

Je krajinou horských masívov, dlhých piesočnatých pláží aj bohatej histórie, ktorú môžeme obdivovať rovnako vo veľkých mestách, ako aj na vidieku. Taliansko sa môže pýšiť svojimi dejinami aj prírodnými krásami, z ktorých 51 je zapísaných do zoznamu pamiatok UNESCO. Či už pôjdete na dovolenku do Talianska v zime alebo v lete, prípadne si ju zvolíte ako cieľ vášho eurovíkendu, talianska kuchyňa vám poskytne kulinárske zážitky, na ktoré budete dlho spomínať. Z prímorských regiónov možno odporučiť najobľúbenejšie Benátsko, taktiež Kalábriu, Palmovú riviéru, Toskánsko, Abruzzo a pod. Počas zimnej sezóny je Taliansko lyžiarskym rajom. Vyznávači zimných športov z celého sveta mieria hlavne do Trentina - Alta Adige, Južného Tirolska, alebo prepojených gigantov Dolomiti Superski a Sella Rondy. Benátky a Rím zase patria medzi najobľúbenejšie ciele vyznávačov eurovíkendov.


Casa Vacanze Adriatico ***

Číslo zájazdu: 778322
Taliansko, Marche, San Benedetto Del Tronto

Všetky termíny a možnosti (110)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospelú osobu
Autom
So 22.6 – So 29.6.2019
4 lôžkový apartmán Trilocal
8 dní
bez stravy
70 EUR
SLM | Po zľave 55%
Autom
So 22.6 – So 29.6.2019
5 lôžkový apartmán Trilocal
8 dní
bez stravy
70 EUR
SLM | Po zľave 55%
Autom
So 22.6 – So 29.6.2019
6 lôžkový apartmán Trilocal
8 dní
bez stravy
70 EUR
SLM | Po zľave 55%
Autom
So 22.6 – So 29.6.2019
3 lôžkový apartmán Trilocal
8 dní
bez stravy
91 EUR
SLM | Po zľave 56%
Autom
So 22.6 – So 29.6.2019
2 lôžkový apartmán Bilocal
8 dní
bez stravy
102 EUR
Autom
So 22.6 – So 29.6.2019
3 lôžkový apartmán Bilocal
8 dní
bez stravy
102 EUR
Autom
So 22.6 – So 29.6.2019
4 lôžkový apartmán Bilocal
8 dní
bez stravy
102 EUR
Autom
So 22.6 – So 29.6.2019
2 lôžkový apartmán Trilocal
8 dní
bez stravy
132 EUR
SLM | Po zľave 57%
Autom
So 7.9 – St 18.9.2019
2 lôžkový apartmán Bilocal
12 dní
bez stravy
183 EUR
LM | Po zľave 29%
Autom
So 31.8 – So 7.9.2019
4 lôžkový apartmán Trilocal
8 dní
bez stravy
127 EUR
LM | Po zľave 19%
Autom
So 7.9 – St 18.9.2019
3 lôžkový apartmán Bilocal
12 dní
bez stravy
183 EUR
LM | Po zľave 29%
Autom
So 31.8 – So 7.9.2019
5 lôžkový apartmán Trilocal
8 dní
bez stravy
127 EUR
LM | Po zľave 19%
Autom
So 7.9 – St 18.9.2019
4 lôžkový apartmán Bilocal
12 dní
bez stravy
183 EUR
LM | Po zľave 29%
Autom
So 31.8 – So 7.9.2019
6 lôžkový apartmán Trilocal
8 dní
bez stravy
127 EUR
LM | Po zľave 19%
Autom
So 31.8 – So 7.9.2019
3 lôžkový apartmán Trilocal
8 dní
bez stravy
167 EUR
LM | Po zľave 19%
Autobusom
Pi 21.6 – Ne 30.6.2019
4 lôžkový apartmán Trilocal
10 dní
bez stravy
155 EUR
Autobusom
Pi 21.6 – Ne 30.6.2019
2 lôžkový apartmán Bilocal
10 dní
bez stravy
187 EUR
SLM | Po zľave 30%
Autom
So 31.8 – So 7.9.2019
2 lôžkový apartmán Bilocal
8 dní
bez stravy
189 EUR
LM | Po zľave 29%
Autobusom
Pi 21.6 – Ne 30.6.2019
3 lôžkový apartmán Trilocal
10 dní
bez stravy
176 EUR
SLM | Po zľave 15%
Autobusom
Pi 21.6 – Ne 30.6.2019
5 lôžkový apartmán Trilocal
10 dní
bez stravy
155 EUR
Autobusom
Pi 21.6 – Ne 30.6.2019
3 lôžkový apartmán Bilocal
10 dní
bez stravy
187 EUR
SLM | Po zľave 30%
Autom
So 31.8 – So 7.9.2019
3 lôžkový apartmán Bilocal
8 dní
bez stravy
189 EUR
LM | Po zľave 29%
Autom
So 6.7 – So 13.7.2019
4 lôžkový apartmán Trilocal
8 dní
bez stravy
175 EUR
LM | Po zľave 14%
Autobusom
Pi 21.6 – Ne 30.6.2019
6 lôžkový apartmán Trilocal
10 dní
bez stravy
155 EUR
Autobusom
Pi 21.6 – Ne 30.6.2019
2 lôžkový apartmán Trilocal
10 dní
bez stravy
217 EUR
SLM | Po zľave 29%