Čína - Vlakom na strechu sveta

Čína, PEKING

Čína - Vlakom na strechu sveta

  Čína, PEKING
Pôvodná cena
3 078 EUR/os

Cena
2 868 EUR/os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 390 684
Detail ponuky a možnosti k dovolenke:

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Pekingu.

2: PEKING
Prílet do Pekingu. Transfer do hotela, ubytovanie. Večer individuálne voľno na prechádzku mestom či odpočinok.

3: PEKING – TCHIEN-AN-MEN - LETNÝ PALÁC
Raňajky. Prehliadka najväčšieho námestia na svete Tchien-an-men (námestie Nebeského pokoja) s rozlohou 44 hektárov. Poobede prehliadka Letného paláca, sídla cisárov počas horúceho leta. V paláci nájdete rozľahlé záhrady, chrámy aj Loď čistoty cisárovnej Cch‘-si, ktorá je celá z mramoru. Transfer do hotela, ubytovanie. Večera, nocľah.

4: VEĽKÝ ČÍNSKY MÚR - HROBKY DYNASTIE MING
Raňajky. Celodenný výlet k veľkolepej stavbe - Veľkému čínskemu múru, ktorý sa rozpína v dĺžke viac než 6.000 km. Tento múr, ktorý pôvodne slúžil na obranné účely proti invázii nomádov, sa nachádza 60 km severovýchodne od Pekingu. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka jednej z dvoch prístupných hrobiek panovníkov dynastie Ming (celkovo 13 hrobiek). Večera.

5: ZAKÁZANÉ MESTO - CHRÁM NEBIES
Raňajky. Celodenná prehliadka Zakázaného mesta a Chrámu nebies. Zakázané mesto - sídlo panovníkov dynastie Ming a Čching býva tiež nazývané najväčším kultúrnym múzeom Číny. Počas vlády 24 cisárov nebolo prístupné verejnosti. Obed v čínskej reštaurácii. Prehliadka Chrámu nebies, kde cisári vykonávali modlitebné obrady za bohatú úrodu, dobré počasie a priazeň duchov. Večera. Fakultatívne Pekingská opera či návšteva akrobatickej show. Po večeri transfer na vlakovú stanicu a odchod lôžkovým vlakom do Xi’anu.

6: XI‘AN
Ranný príchod do Xi’anu, hlavného mesta provincie Šen-si. Toto mesto s bohatou históriou bolo hlavným mestom 11 čínskych dynastií a bývalo najväčším mestom. Vo svojich cestopisoch sa o Xi’ane zmieňuje aj Marco Polo ako o východiskovom bode Hodvábnej cesty pre obchodníkov. Transfer do hotela. Po raňajkách a krátkom odpočinku nasleduje prehliadka mesta – návšteva areálu Veľkej pagody divokej husi zo 4. storočia, prezriete si mestské opevnenie z ranného obdobia dynastie Ming a miestne múzeum. Večera.

7: TERAKOTOVÁ ARMÁDA A DEDINA BANPO
Po raňajkách výlet k jednej z najväčších turistických atrakcií celej Číny – Terakotovej armáde – hlinenej armáde cisára Čchin Š’-chuang-tiho, významnej osobnosti v dejinách Číny. Tento cisár zjednotil Čínu do jednej silnej významnej ríše. Hlinená armáda bola úplnou náhodou objavená v roku 1974 miestnymi roľníkmi. Viac než 6.000 ozbrojených bojovníkov v životnej veľkosti je rozostavených v bojovom šíku. Celá armáda bola súčasťou posmrtnej výbavy zosnulého panovníka. Obed. Popoludní prehliadka dediny Banpo – sídliska pôvodných obyvateľov pred zhruba 5.000 rokmi. Večera.

8: XINING
Voľné dopoludnie. Transfer na letisko. Prelet do Xiningu, hlavného mesta provincie Qianghai, mesta menšinových etník. Ubytovanie, nocľah.

9: XINING - VLAKOM DO TIBETU
Raňajky. Prehliadka jedného z najvýznamnejších tibetských komplexov kláštora Kumbum. Prehliadka múzea tibetskej kultúry. Popoludní transfer na stanicu a odchod do Tibetu.

10: VLAKOM DO TIBETU
Cesta vlakom pokračuje cez najvyšší bod železnice v nadmorskej výške 5.070 metrov. Celá trasa z Pekingu do Xi´anu v dĺžke 4.065 km trvá 48 hodín. Vás čaká posledných cca 2.000 km. Príchod do Lhasy vo večerných hodinách. Večera a nocľah.

11: LHASA
Raňajky. Celodenná prehliadka Lhasy s obedom. Navštívite posvätný palác Potala, ktorý bol v minulosti centrom duchovnej i svetskej moci a rezidenciou najvýznamnejšieho mnícha a vodcu Tibetu - dalajlámu, kláštor Džókhang postavený roku 639 ako relikviár pre sochu Budhu. Tiež prejdete pútnický okruh štvrťou Barkor. Večera a nocľah.

12: LHASA
Raňajky. Pokračovanie v prehliadke Lhasy - navštívite kláštor Drepung, ktorý bol v 17. storočí najbohatším kláštorom v Tibete - prebývalo tu až 10.000 mníchov a kláštor Sera, kde môžete pozorovať tunajších mníchov pri rituálnych diskusiách. Po obede prehliadka paláca Norbulinka, ktorý od 18. storočia slúžil ako letné sídlo dalajlámu. Večera a nocľah v Lhase.

13: LHASA
Raňajky. Individuálne voľno na prehliadku centra mesta. Možnosť fakultatívnych výletov do okolia. Večera a nocľah.

14: LHASA – PEKING
Raňajky. Transfer na letisko a odlet späť do Pekingu. Transfer do hotela v Pekingu. Voľno na nákupy suvenírov.

15: ODLET A PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky. Transfer na letisko, odlet a prílet do Prahy (Viedne).

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Základná cena zahŕňa

 • leteckú dopravu Praha – Peking, Xi´an - Xining a Lhasa - Peking – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 4 x nocľah s raňajkami v Pekingu v hoteli 3*- 4*
 • 2 x nocľah s raňajkami v Xi‘ane v hoteli 3*- 4*
 • 1 x nocľah s raňajkami v Xiningu v hoteli 3*- 4*
 • 4 x nocľah s raňajkami v Lhase v hoteli 3*- 4*
 • 2 x nocľah v ležadlovom vlaku
 • 9 x obed a 10 x večera v miestnej reštaurácii
 • všetky miestne transfery
 • uvedený program vrátane všetkých vstupov
 • služby sprievodcu ESO travel počas okruhu

Základná cena nezahŕňa

 • letiskové taxy 369,- EUR
 • vstupné vízum do Číny (musia klienti požiadať osobne – berú sa otlačky prstov)
 • fakultatívne výlety nad rámec programu (Chutchung tour, akrobatická show, Pekingská opera, pekingská kačica – spolu 165,- USD)
 • cestovné poistenie *
Poznámka
 • Minimum: 16 osôb
Cena zájazdu zahŕňa cenu letenky v optimálnej knihovacej triede. Konečná cena sa tak môže od uvedenej sumy líšiť. Aktuálnu cenu vám radi overíme po zaslaní nezáväznej objednávky.

Informácie o zájazdu

Usporiadateľ: ESO travel s.r.o., IČO 35858559.
Lokalita podľa usporiadateľa: Podľa popisu, PEKING
Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie.

0220 665 410 Číslo zájazdu: 1 390 684
Dnes 8–16 h

Čína

Čína, najľudnatejšia krajina sveta, je plná kontrastov. Na jednej strane stoja obrovské veľkomestá ako burácajúce motory nielen čínskej, ale priamo celosvetovej ekonomiky. Na druhej strane stojí zapadnutý vidiek opierajúci sa v oblasti poľnohospodárstva o tradície staré niekoľko generácií. Dynamický rozvoj krajiny, ktorý patrí k najrýchlejším na svete, tieto rozdiely na jednej strane maže, na druhej strane stále zvyšuje. Čína je obrovská krajina, ktorú nemožno nikdy precestovať a spoznať celú. Ponúka toľko možností, lokalít, pamiatok a zaujímavostí, že je len na vás, ktorým dáte prednosť. Čím viac pôjdete na východ, tým viac vás osloví svetový charakter veľkomiest. Smerom na západ až k horám sa čoraz viac rozprestiera vidiecka krajina a tradičné dedinky. Klíma je v rôznych častiach Číny odlišná, no vo všeobecnosti je dosť podobná nášmu podnebiu, okrem juhu krajiny, kde už sa svojou vlhkosťou a teplotami viac prejavujú trópy. Čína je pre slovenského turistu rajom poznávacích zájazdov.

Nezáväzná objednávka

Čína - Vlakom na strechu sveta
  Čína, PEKING

Pôvodná cena
3 078 EUR/os

Cena
2 868 EUR/os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 390 684

Zájazd

dospelá osoba na pevnom lôžku
2
2 868,00 €
príplatok za jednolôžkovú izbu
0
369,00 €

Poistenie

balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dospelý
2
120,00 €
balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dieťa do 18 rokov
0
85,65 €
samostatné poistenie storna Uniqa - osoba
0
33,00 €

Parkovanie

parkovanie pri letisku Praha - 15 dní
0
1,00 €