Termín:
6. 8. – 13. 8. 2019
Počet dní:
8 (ut – ut)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Bratislava
Strava:
raňajky
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

Súhrn zájazdu

Doprajte si dovolenku za veľmi výhodné ceny na krásnom pobreží a prenádhernej pláži. Pobrežie Costa Blanca je považované za jedno z najkrajších pobreží španielskej riviéry. Rozsiahle pláže s jemným bielo - zlatistým pieskom, plamy, množstvo typických kaviarničiek a rozsiahle promenády. Ak okrem relaxu a opaľovania sa preferujete aj niečo spoznať, vezmeme Vás na zaujímavé výlety, kde si môžete užiť nielen zábavu v zábavných parkoch, ale aj vidieť a spznať krásy pobrežia.

Informácie o zájazde

Costa Blanca - biele pobrežie, je jednou z najkrajších častí španielskeho pobrežia. Návštevníkom ponúka nádherné rozsiahle pláže s bielym pieskom, priezračné čisté more jedinečnej a nezabudnuteľnej farby, promenády. Tomuto miestu sa jednoducho nedá odolať. Turisti navštevujú pobrežie Costa Blanca kvôli stálemu teplému počasiu, neodolateľnej pohode na pláži. Za rok je v tejto oblasti až 300 slnečných dní Pokiaľ patríte k akčným typom dovolenkára, nájdete tu množstvo atrakcií – zoo park Mundomar, zábavný park Terra Mitica, vodný part Aqualandia s najvyšším tobogánom - kapsulou na svete. Povestná Španielska pohoda a temperament, množstvo kaviarní, reštaurácií, klubov, diskoték, barov sú zárukou toho že sa Costa Blanca zamilujete a budete mať chuť sa sem každoročne vracať. POLOHA: Hotel sa nachádza približne 300 metrov od rozľahlej pláže s veľmi jemným do zlatista sfarbeným pieskom a krásne čistým morom. V okolí hotela sa nachádza mnoho tradičných reštaurácií, ktoré Vám ponúknu nielen medzinárodnú kuchyňu ale aj možnosť vyskúšať tradičnú paellu či výborne pripravené morské plody. Neďaleko hotela je tiež niekoľko rýchlych občerstvení či barov na posedenie a ani nie 2 minúty pešo od hotela je supermarket. Krátkou prechádzkou sa dostanete do menšieho prístavu. Hotel je od letiska v Alicante vzdialený 25 kilometrov a necelých 14 kilometrov je krásne mestečko Alicante, so širokou ponukou kaviarničiek, reštaurácií, promenád, pláží. HOTEL: V hoteli sa nachádza recepcia otvorená 24 hodín denne. Neobmedzené pripojenie na Wi-Fi. Vonkajší bazén, plytký bazén pre deti a neplavcov, lehátka, a bar pri bazéne, ponorný bazén, terasa, výťah, spoločenská miestnosť, parkovisko, sauna a masáže za poplatok, snack bar a vnútorný bar, práčovňa, fitnes centrum, klimatizácia, reštaurácia. IZBY: Priestranné, klimatizované izby Vám zaručia maximálne pohodlie, Wi-Fi pripojenie v cene, TV a satelitné pripojenie, telefón, vlastné sociálne zariadenie na každej izbe (WC, sprchový kút alebo vaňa), bezplatné toaletné potreby, sušič vlasov, trezor, balkón, šatníková skriňa a minibar. Za príplatok môžnosť izby s výhľadom na more. STRAVOVANIE: raňajky veľmi dobrej kvality. Za príplatok možnosť doobjednať si obedy a večere. PLÁŽ: Hotel sa nachádza približne 300 metrov od veľmi peknej rozľahlej pláže Playa del Trajo, ktorá je vyhľadávaná pre krásny jemný piesok a priezračné more. Na pláži môžete nájsť rôzne aktivity, ako priestor na hranie volejbalu, futbalu alebo surfovanie a potápanie. Vstup do mora je pozvoľný a tým je vhodný pre deti. DOPRAVA: Letecká. V cene dopravy je zahrnutá príručná batožina štandardných rozmerov a transfer z letiska do hotela a späť. Fakultatívne výlety: U delegátky možnosť doobjednania výletov, výber z veľmi pestrej ponuky výletov na spoznanie alebo zábavu.

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

7x ubytovanie, 7 x raňajky, letecká doprava Viedeň – Alicante – Viedeň, batožina štandardných rozmerov, transfer Bratislava - Viedeň - Bratislava, služby delegáta

Základná cena nezahŕňa

Povinné príplatky: servisné poplatky a palivový príplatok pre osoby nad 2 roky 220 EUR, pre osoby do 2 rokov 50 EUR, pobytová taxa 1,50 EUR/os./noc
Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie
Ostatné doplatky: polopenzia - 120 EUR ,plná penzia 240 EUR

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Adria Travel, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Costa Blanca
  • Miesto podľa CK: El Campello

Španielsko

Španielsko zaberá väčšinu Pyrenejského polostrova. Jeho súčasťou sú aj Kanárske ostrovy a známe Baleárske ostrovy Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Kanárske ostrovy sú známou celoročne vyhľadávanou destináciou, kde môžete spoznávať Gran Canariu, Tenerife alebo Fuerteventuru. Pevninská časť Španielska je veľmi rôznorodá. Vo vnútrozemí je skôr hornatá a severnú hranicu tvorí horský masív Pyreneje. Najväčšie turistické lákadlo jednoznačne predstavujú španielske pláže a množstvo architektonických a kultúrnych zážitkov, ktoré táto krajina ponúka po celý rok. Najatraktívnejšie pevninské riviéry sú Costa Brava a Andalúzia. Určite vás nadchne španielsky temperament, výborná kuchyňa, národná hrdosť a tradície. Krajina je rajom pre pestovanie ovocia a zeleniny. Španielsko je aj krajinou eurovíkendov (Madrid a Barcelona). Panujú tu horúce letá ojedinele s teplotami až okolo 40 °C. Andalúzia ponúka letné počasie až do októbra, Kanárske ostrovy sú celoročne vhodným miestom pre cestovateľské zážitky.

Na Baleárských ostrovoch bola novo zavedená turistická taxa, ktorá závisí na ktegórii hotela, v ktorom sú klienti ubytovaní:

Výška turistickej taxy (vrátane dane) je stanovená vládou a závisí na oficiálnej kategórii ubytovacieho zariadenia, v ktorom sú klienti ubytovaní.

Hlavná sezónu 1. 5. - 31.10.:
Hotely, apartmány kategórie 1*/2*/3* 2,20 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 3*+/4* 3,30 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 4*+/5* 4,40 EUR/osoba/noc

Apartmány kategórie 3*+ 3,30 EUR/osoba/noc
Apartmány kategórie 4*/4*+ 4.40 EUR/osoba/noc

Vedľajšia sezóna 1. 11. - 30. 4.:
Hotely, apartmány kategórie 1*/2*/3* 0,55 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 3*+/4* 0,825 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 4*+/5* 1,10 EUR/osoba/noc

Apartmány kategórie 3*+ 0,825 EUR/osoba/noc
Apartmány kategórie 4*/4*+ 1,10 EUR/osoba/noc

Turistická taxa je povinná pre všetky osoby nad 16 rokov, ktoré navštívia Baleárské ostrovy. Klienti, ktorí trávia na ostrovoch 9 dní a viac, platí od 9. dňa 50 % z ceny taxy.
Turistická taxa bude vyberaná v hotovosti na mieste pobytu, priamo v ubytovacích zariadeniach