Termín:
6. 8. – 13. 8. 2019
Počet dní:
8 (ut – ut)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Bratislava
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

Súhrn zájazdu

Costa Blanca - biele pobrežie, je jednou z najkrajších častí španielskeho pobrežia. Návštevníkom ponúka nádherné rozsiahle pláže s bielym pieskom, priezračné čisté more jedinečnej a nezabudnuteľnej farby, promenády. Tomuto miestu sa jednoducho nedá odolať. Turisti navštevujú pobrežie Costa Blanca kvôli stálemu teplému počasiu, neodolateľnej pohode na pláži. Za rok je v tejto oblasti až 300 slnečných dní Pokiaľ patríte k akčným typom dovolenkára, nájdete tu množstvo atrakcií – zoo park Mundomar, zábavný park Terra Mitica, vodný part Aqualandia s najvyšším tobogánom - kapsulou na svete. Povestná Španielska pohoda a temperament, množstvo kaviarní, reštaurácií, klubov, diskoték, barov sú zárukou toho že sa Costa Blanca zamilujete a budete mať chuť sa sem každoročne vracať. Doprajte si dovolenku za veľmi výhodné ceny na krásnom pobreží a prenádhernej pláži v útulnom, rodinnom hoteli Marazull. Ak okrem relaxu a opeľovania sa preferujete aj niečo spoznať, vezme Vás na zaujímavé výlety, kde si môžete užiť nie len zábavu v zábavných parkoch, ale aj vidieť krásy pobrežia.

Informácie o zájazde

POLOHA: Priamo v centre malého strediska El Campello, cca 25 metrov od nádhernej, rozľahlej pláže s jemným, zlatým pieskom a priehľadným morom a iba 21 km od letiska v Alicante. Na pešo od golfového ihriska. V tesnej blízkosti hotela nájdete množstvo dobrých reštaurácii a kaviarní s terasami na promenáde s výhľadom na more. Neďaleko hotela sa nachádza aj obchod s potravinami. Blízko od hotela je autobusová zastávka, ktorá ponúka pravidelné autobusové spojenie do okolitých miest. Popri pláži vedie pešia promenáda po ktorej sú vysadené krásne, vysoké palmi, promenáda je ako stvorená na večerné prechádzky. Po promenáde (asi 700 m od hotela) sa môžete dostať do menšieho prístavu a spraviť si nádherné fotky. HOTEL: V hoteli sa nachádza recepcia s nepretržitou prevádzkou, bezplatné Wi-Fi pripojenie v celom hoteli, klimatizácia, parkovisko a výťah. Hotelový bar Vám ponúka širokú ponukou nápojov. IZBY: Veľmi útulne zariadené izby s možnosťou prístelky. Každá izba disponuje vlastnou kúpeľňou so sociálnym zariadením, bidetom, sušičom vlasov, uterákmi, TV, balkónom, telefónom a satelitnými kanálmi, trezorom, klimatizáciou, kúrením, odhlučnenie, šatníková skriňa alebo šatník, minibar a samozrejmosťou je aj bezplatné wi-fi pripojenie. STRAVOVANIE: Za príplatok možnosť doobjednať raňajky, obedy aj večere. PLÁŽ: Hotel sa nachádza približne 25 metrov od nádhernej pláže La Playa Carrer la mar. Pláž La Playa carrer la mar je dlhá 1 850 metrov a široká 30 metrov. Táto krásna pláž Vám ponúka veľmi jemný a do zlatista sfarbený piesok. Charakteristikou brehu tejto pláže je plytký vstup na dlhom úseku, čo robí pláž perfektnú pre rodiny s deťmi. More v tejto oblasti dosahuje teplotu až 26 stupňov a ponúka veľké možnosti vodných športov. Doprava: Letecká doprava. Fakultatívne výlety: U delegátky možnosť doobjednania výletov, výber z veľmi pestrej ponuky výletov na spoznanie alebo zábavu.

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

7x ubytovanie, letecká doprava Viedeň – Alicante – Viedeň, batožina štandardných rozmerov, transfer Bratislava - Viedeň - Bratislava, služby delegáta

Základná cena nezahŕňa

Povinné príplatky: servisné poplatky a palivový príplatok pre osoby nad 2 roky 220 EUR, pre osoby do 2 rokov 50 EUR, pobytová taxa 1 EUR/os./noc (podľa kategórie hotela, platba na mieste)
Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie
Ostatné doplatky: polopenzia - 120 EUR,plná penzia 240 EUR, príplatok za izbu 1/1 480 EUR.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Adria Travel, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Costa Blanca
  • Miesto podľa CK: El Campello

Španielsko

Španielsko zaberá väčšinu Pyrenejského polostrova. Jeho súčasťou sú aj Kanárske ostrovy a známe Baleárske ostrovy Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Kanárske ostrovy sú známou celoročne vyhľadávanou destináciou, kde môžete spoznávať Gran Canariu, Tenerife alebo Fuerteventuru. Pevninská časť Španielska je veľmi rôznorodá. Vo vnútrozemí je skôr hornatá a severnú hranicu tvorí horský masív Pyreneje. Najväčšie turistické lákadlo jednoznačne predstavujú španielske pláže a množstvo architektonických a kultúrnych zážitkov, ktoré táto krajina ponúka po celý rok. Najatraktívnejšie pevninské riviéry sú Costa Brava a Andalúzia. Určite vás nadchne španielsky temperament, výborná kuchyňa, národná hrdosť a tradície. Krajina je rajom pre pestovanie ovocia a zeleniny. Španielsko je aj krajinou eurovíkendov (Madrid a Barcelona). Panujú tu horúce letá ojedinele s teplotami až okolo 40 °C. Andalúzia ponúka letné počasie až do októbra, Kanárske ostrovy sú celoročne vhodným miestom pre cestovateľské zážitky.

Na Baleárských ostrovoch bola novo zavedená turistická taxa, ktorá závisí na ktegórii hotela, v ktorom sú klienti ubytovaní:

Výška turistickej taxy (vrátane dane) je stanovená vládou a závisí na oficiálnej kategórii ubytovacieho zariadenia, v ktorom sú klienti ubytovaní.

Hlavná sezónu 1. 5. - 31.10.:
Hotely, apartmány kategórie 1*/2*/3* 2,20 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 3*+/4* 3,30 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 4*+/5* 4,40 EUR/osoba/noc

Apartmány kategórie 3*+ 3,30 EUR/osoba/noc
Apartmány kategórie 4*/4*+ 4.40 EUR/osoba/noc

Vedľajšia sezóna 1. 11. - 30. 4.:
Hotely, apartmány kategórie 1*/2*/3* 0,55 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 3*+/4* 0,825 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 4*+/5* 1,10 EUR/osoba/noc

Apartmány kategórie 3*+ 0,825 EUR/osoba/noc
Apartmány kategórie 4*/4*+ 1,10 EUR/osoba/noc

Turistická taxa je povinná pre všetky osoby nad 16 rokov, ktoré navštívia Baleárské ostrovy. Klienti, ktorí trávia na ostrovoch 9 dní a viac, platí od 9. dňa 50 % z ceny taxy.
Turistická taxa bude vyberaná v hotovosti na mieste pobytu, priamo v ubytovacích zariadeniach