Termín:
6. 8. – 13. 8. 2019
Počet dní:
8 (ut – ut)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Bratislava
Strava:
raňajky
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

Súhrn zájazdu

Costa Blanca - biele pobrežie, je jednou z najkrajších častí španielskeho pobrežia. Návštevníkom ponúka nádherné rozsiahle pláže s bielym pieskom, priezračné čisté more jedinečnej a nezabudnuteľnej farby, promenády. Tomuto miestu sa jednoducho nedá odolať. Turisti navštevujú pobrežie Costa Blanca kvôli stálemu teplému počasiu, neodolateľnej pohode na pláži. Za rok je v tejto oblasti až 300 slnečných dní Vychutnajte si príjemnú dovolenku v hoteli s bazénom a wellness centrom v cene, priamo na rozľahlej pieskovej pláži. Všetky izby sú s výhľadom na more.

Informácie o zájazde

POLOHA: Hotel sa nachádza priamo pri pláži Playa del Moncayo, veľmi pekná pláž s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora. Len 33 km od letiska v Alicante. V blízkosti hotela sa nachádzajú reštaurácie a kaviarničky. Cca 40 km od nádherného mestečka Alicante. V blízkosti sa tiež nachádza prírodná rezervácia La Mata a Torrevieja. Costa Blanca - biele pobrežie, je jednou z najkrajších častí španielskeho pobrežia. Návštevníkom ponúka nádherné rozsiahle pláže s bielym pieskom, priezračné čisté more jedinečnej a nezabudnuteľnej farby, promenády. Tomuto miestu sa jednoducho nedá odolať. Turisti navštevujú pobrežie Costa Blanca kvôli stálemu teplému počasiu, neodolateľnej pohode na pláži. Za rok je v tejto oblasti až 300 slnečných dní Pokiaľ patríte k akčným typom dovolenkára, nájdete tu množstvo atrakcií – zoo park Mundomar, zábavný park Terra Mitica, vodný part Aqualandia s najvyšším tobogánom - kapsulou na svete. Povestná Španielska pohoda a temperament, množstvo kaviarní, reštaurácií, klubov, diskoték, barov sú zárukou toho že sa Costa Blanca zamilujete a budete mať chuť sa sem každoročne vracať. HOTEL: V hoteli sa nachádza recepcia, klimatizácia, neobmedzené pripojenie na Wi-Fi, bazén, ležadlá, výrivka, fitness centrum, spoločenská miestnosť. Pre najmenších je k dispozícii detský bazén, vodná šmykľavka, detské ihrisko, ihrisko, aktivity. Hotel tiež ponúka zábavu v podobe biliardu nechýba ani stolný tenis, výťah, práčovňa. Hlad môžeme zahnať v bufete alebo reštaurácii, taktiež nechýba možnosť posedenia v bare či záhrade. IZBY: Veľmi pohodlné a svetlé izby s balkónom s výhľadom na more, s vlastným sociálnym zariadením (WC a kúpeľňa na izbe), sušič vlasov, klimatizácia, Wi-Fi, televízor, trezor, malá chladnička, telefón. STRAVOVANIE: V cene sú bohaté raňajky. Za príplatok možnosť doobjednať si obedy a večere s medzinárodnou kuchyňou, ktorá Vám zabezpečí pestrý výber jedál. Poprípade služby all inclusive. polpenzia - 105 EUR / osoba plná penzia - 157 EUR / osoba all inclusive 228 EUR / osoba PLÁŽ: Hotel sa nachádza hneď pri rozľahlej, piesočnatej pláži Moncayo s veľmi jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora, pláž je veľmi čistá a more priezračné. Vhodné na potápanie. More v tejto oblasti dosahuje teplotu až 25 stupňov. DOPRAVA: Letecká Fakultatívne výlety: U delegátky možnosť doobjednania výletov, výber z veľmi pestrej ponuky výletov na spoznanie alebo zábavu.

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

7x ubytovanie, letecká doprava Viedeň – Alicante – Viedeň, batožina štandardnej veľkosti, transfer Bratislava - Viedeň - Bratislava, služby delegáta

Základná cena nezahŕňa

Povinné príplatky: servisné poplatky a palivový príplatok pre osoby nad 2 roky 220 EUR, pre osoby do 2 rokov 50 EUR, pobytová taxa 1 EUR/os./noc
Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie
Ostatné doplatky: polopenzia - 105 EUR, / os plná penzia 157 EUR/os, all inclusive 228 EUR / os.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Adria Travel, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Valencia
  • Miesto podľa CK: Guardamar del Segura

Španielsko

Španielsko zaberá väčšinu Pyrenejského polostrova. Jeho súčasťou sú aj Kanárske ostrovy a známe Baleárske ostrovy Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Kanárske ostrovy sú známou celoročne vyhľadávanou destináciou, kde môžete spoznávať Gran Canariu, Tenerife alebo Fuerteventuru. Pevninská časť Španielska je veľmi rôznorodá. Vo vnútrozemí je skôr hornatá a severnú hranicu tvorí horský masív Pyreneje. Najväčšie turistické lákadlo jednoznačne predstavujú španielske pláže a množstvo architektonických a kultúrnych zážitkov, ktoré táto krajina ponúka po celý rok. Najatraktívnejšie pevninské riviéry sú Costa Brava a Andalúzia. Určite vás nadchne španielsky temperament, výborná kuchyňa, národná hrdosť a tradície. Krajina je rajom pre pestovanie ovocia a zeleniny. Španielsko je aj krajinou eurovíkendov (Madrid a Barcelona). Panujú tu horúce letá ojedinele s teplotami až okolo 40 °C. Andalúzia ponúka letné počasie až do októbra, Kanárske ostrovy sú celoročne vhodným miestom pre cestovateľské zážitky.

Na Baleárských ostrovoch bola novo zavedená turistická taxa, ktorá závisí na ktegórii hotela, v ktorom sú klienti ubytovaní:

Výška turistickej taxy (vrátane dane) je stanovená vládou a závisí na oficiálnej kategórii ubytovacieho zariadenia, v ktorom sú klienti ubytovaní.

Hlavná sezónu 1. 5. - 31.10.:
Hotely, apartmány kategórie 1*/2*/3* 2,20 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 3*+/4* 3,30 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 4*+/5* 4,40 EUR/osoba/noc

Apartmány kategórie 3*+ 3,30 EUR/osoba/noc
Apartmány kategórie 4*/4*+ 4.40 EUR/osoba/noc

Vedľajšia sezóna 1. 11. - 30. 4.:
Hotely, apartmány kategórie 1*/2*/3* 0,55 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 3*+/4* 0,825 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 4*+/5* 1,10 EUR/osoba/noc

Apartmány kategórie 3*+ 0,825 EUR/osoba/noc
Apartmány kategórie 4*/4*+ 1,10 EUR/osoba/noc

Turistická taxa je povinná pre všetky osoby nad 16 rokov, ktoré navštívia Baleárské ostrovy. Klienti, ktorí trávia na ostrovoch 9 dní a viac, platí od 9. dňa 50 % z ceny taxy.
Turistická taxa bude vyberaná v hotovosti na mieste pobytu, priamo v ubytovacích zariadeniach