Termín:
6. 8. – 13. 8. 2019
Počet dní:
8 (ut – ut)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Bratislava
Strava:
raňajky
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

Súhrn zájazdu

Hotel sa nachádza v kľudnej časti strediska, 100 metrov od piesočnatej pláže. Kvalitný hotel, klimatizované izby, výťahom. K dispozícii pre klientov je tiež reštaurácia, kaviareň a bar, terasa s lehátkami, Wi-Fi v celom hoteli, práčovňa, fitness centrum a masáže za poplatok.

Informácie o zájazde

Poloha: Hotel sa nachádza v kľudnej časti strediska, približne 100 metrov od piesočnatej pláži, v okolí hotela nájdete množstvo reštaurácií, kaviarní a aj supermarkety. Hneď za hotelom sa nachádza nádherní park s množstvom stromov a relaxu. Približne 33 kilometrov od letiska v Alicante. Hotel: Kvalitný hotel disponuje 24 hodinovou recepciou, klimatizáciou, výťahom. K dispozícii pre klientov je tiež reštaurácia, kaviareň a bar, terasa s lehátkami, Wi-Fi v celom hoteli, práčovňa, fitness centrum a masáže za poplatok. Izby: Útulne a konfortne zariadené izby s klimatizáciou, vlastným sociálnym zariadením na izbe (WC, sprchový kút alebo vaňa), bezplatné toaletné potreby, telefón, televízor. Pláž: Krásna, kľudná a široká piesočnatá pláž Playa la Roqueta s jemným pieskom a azurovým morom s veľmi čistou vodou. Obľúbená pláž kvôli potápačských športov. Stravovanie: V cene sú raňajky veľmi dobrej kvality. Za príplatok možnosť doobjednať si polpenziu alebo plnú penziu. Polpenzia - 80 EUR / osoba Plná penzia - 150 EUR /osoba Doprava: Letecká Bratislava - Alicante - Bratislava Fakultatívne výlety: U delegátky možnosť doobjednania výletov, výber z veľmi pestrej ponuky výletov na spoznanie alebo zábavu.

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

7x ubytovanie, letecká doprava Viedeň – Alicante – Viedeň, batožina štandardnej veľkosti, transfer Bratislava - Viedeň - Bratislava, služby delegáta

Základná cena nezahŕňa

Povinné príplatky: servisné poplatky a palivový príplatok pre osoby nad 2 roky 220 EUR, pre osoby do 2 rokov 50 EUR, pobytová taxa 1 EUR/os./noc
Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie
Ostatné doplatky: polopenzia - 80 EUR / os, plná penzia 150 EUR/os

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Adria Travel, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Valencia
  • Miesto podľa CK: Guardamar del Segura

Španielsko

Španielsko zaberá väčšinu Pyrenejského polostrova. Jeho súčasťou sú aj Kanárske ostrovy a známe Baleárske ostrovy Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Kanárske ostrovy sú známou celoročne vyhľadávanou destináciou, kde môžete spoznávať Gran Canariu, Tenerife alebo Fuerteventuru. Pevninská časť Španielska je veľmi rôznorodá. Vo vnútrozemí je skôr hornatá a severnú hranicu tvorí horský masív Pyreneje. Najväčšie turistické lákadlo jednoznačne predstavujú španielske pláže a množstvo architektonických a kultúrnych zážitkov, ktoré táto krajina ponúka po celý rok. Najatraktívnejšie pevninské riviéry sú Costa Brava a Andalúzia. Určite vás nadchne španielsky temperament, výborná kuchyňa, národná hrdosť a tradície. Krajina je rajom pre pestovanie ovocia a zeleniny. Španielsko je aj krajinou eurovíkendov (Madrid a Barcelona). Panujú tu horúce letá ojedinele s teplotami až okolo 40 °C. Andalúzia ponúka letné počasie až do októbra, Kanárske ostrovy sú celoročne vhodným miestom pre cestovateľské zážitky.

Na Baleárských ostrovoch bola novo zavedená turistická taxa, ktorá závisí na ktegórii hotela, v ktorom sú klienti ubytovaní:

Výška turistickej taxy (vrátane dane) je stanovená vládou a závisí na oficiálnej kategórii ubytovacieho zariadenia, v ktorom sú klienti ubytovaní.

Hlavná sezónu 1. 5. - 31.10.:
Hotely, apartmány kategórie 1*/2*/3* 2,20 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 3*+/4* 3,30 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 4*+/5* 4,40 EUR/osoba/noc

Apartmány kategórie 3*+ 3,30 EUR/osoba/noc
Apartmány kategórie 4*/4*+ 4.40 EUR/osoba/noc

Vedľajšia sezóna 1. 11. - 30. 4.:
Hotely, apartmány kategórie 1*/2*/3* 0,55 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 3*+/4* 0,825 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 4*+/5* 1,10 EUR/osoba/noc

Apartmány kategórie 3*+ 0,825 EUR/osoba/noc
Apartmány kategórie 4*/4*+ 1,10 EUR/osoba/noc

Turistická taxa je povinná pre všetky osoby nad 16 rokov, ktoré navštívia Baleárské ostrovy. Klienti, ktorí trávia na ostrovoch 9 dní a viac, platí od 9. dňa 50 % z ceny taxy.
Turistická taxa bude vyberaná v hotovosti na mieste pobytu, priamo v ubytovacích zariadeniach