Termín:
17. 9. – 24. 9. 2019
Počet dní:
8 (ut – ut)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Bratislava
Strava:
raňajky
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

Súhrn zájazdu

Uz ste všade boli? Nebaví Vás len tak ležať na pláži? Láka Vás Španielsko, ale je príliš ďaleko? Máme pre Vás dokonalú odpoveď : poďte s nami na Costa Blanca užívať si pláže ako z katalógu, vychutnávať Sangriu v maličkých krčmičkách, ležať na pláži, ale aj poznávať
nepoznané Španielsko so sprievodcom, ktorý krajinou žije....
Costa Blanca - biele pobrežie, je jednou z najkrajších častí španielskeho pobrežia. Návštevníkom ponúka nádherné rozsiahle pláže s bielym pieskom, priezračné čisté more jedinečnej a nezabudnuteľnej farby, promenády. Tomuto miestu sa jednoducho nedá odolať. Turisti navštevujú pobrežie Costa Blanca kvôli stálemu teplému počasiu, neodolateľnej pohode na pláži. Za rok je v tejto oblasti až 300 slnečných dní

Program zájazdu

1.deň:
Stretneme sa v Bratislave. V cene presun do Viedne. Odlet z Viedne, prílet do Alicante v ranných hodinách. Transfer do strediska Guardamar del Segura, ubytovanie a individuálny program v dovolenkovom štýle – pláž hneď pri hoteli, bazén, sangria a relax.
2.deň:
Po raňajkách relax na nekonečných plážach bieleho pobrežia Costa Blanca - kúpanie, hudba, drinky.... Možnosť menšej prehliadky mestečka Guardamar.
3 deň:
Po raňajkách výlet do mesta umenia a vedy - Valencie. Navštívime fascinujúce akvárium so žralokmi a delfínmi, gotickú štvrť s gotickou katedrálou, námestie Plaza de la Virgen, Baziliku, Lonja de la Seda, a nevynecháme aj živý trh s miestnymi špecialitami a mnoho iných krásnych miest.
4.deň:
Po raňajkách možnosť z viacerých variant:
Na výber máme prehliadku magického mesta Benidorm – známy ako New York stredozemia. Benidorm je mesto s najväčším počtom mrakodrapov v Španielsku, mesto s najviac mrakodrapmi na obyvateľa a po New Yorku aj na meter štvorcový. Okrem mrakodrapov sa tu však nachádzajú aj rozľahlé pláže a krásne historické centrum.
Druhá možnosť je navštíviť zábavný park, zoo či park s množstvom šou zameraný prevažne na vodné živočíchy.
Tí, čo budú unavení zo včerajšieho dňa môžu ostať oddychovať na krásnych plážach pri hoteli.
5. deň:
Spravíme si krásny výlet do romantického mestečka Torrevieja. Prejdeme si centrum, jedinečné parky mestečka, park mlynov, vežu Torre de La Mata a navštívime aj zaujímavú lagúnu rúžovej farby, ktorá Vás ohromí. Možnosť ísť na pláž a kúpanie.
6. deň:
Po raňajkách 'City tour' prehliadka mesta Alicante - navštívime stredoveký hrad Santa Barbara, trh Mercado Central, nádhernú promenádu Explanada de Espa?a, historický prístav Alicante . Zastavíme sa na ochutnávku typických 'tapas', ktoré zapijeme Sangriou a zvyšok popoludnia strávime leňošením na plážach Alicante.
Vo večerných hodinách návšteva absolútne strhujúcej Flamenco show s večerou. Večer návrat na hotel.
7. deň:
Po raňajkách relax na plážach Costa Blanca. Možnosť výletu na krásny ostrov Tabarca - perla Costa Blanci, ostrov, ktorý nemá šírku ani 500 metrov, ale aj napriek tomu nám ponúka zažiť jedinečný a nezabudnuteľný zážitok. Nájdeme tam úplne čisté a priezračné more perfektné na potápanie, pozrieme si krásne malé a typické domčeky, múzeum, maják, vychutnáme si obed so sangriou v malých reštauráciách - kúpanie.
8. deň:
Transfer na letisko. Odlet do Viedne a transfer do Bratislavy.

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

- leteckú dopravu Bratislava - Alicante - Bratislava
- 7 x hotelové ubytovanie
- 7 x raňajky
- transfer BA - Viedeň - BA
- zákonné poistenie v znení Zákona č. 281/2001 Zb.z.

Základná cena nezahŕňa

Cestovné poistenie - 2,20 EUR / osoba / deň -možné zabezpečiť v CK
pobytová taxa - cca 2 € / osoba / noc
Za príplatok možnosť doobjednať si obedy a večere s medzinárodnou kuchyňou, ktorá Vám zabezpečí pestrý výber jedál. Poprípade služby all inclusive. polpenzia - 105 EUR / osoba, plná penzia - 157 EUR / osoba, all inclusive 228 EUR / osoba
Povinné príplatky: servisné poplatky a palivový príplatok pre osoby nad 2 roky 220 EUR, pre osoby do 2 rokov 50 EUR - doprava v Španielsku cca 90 EUR / osoba

Vstupenky
Hrad v Alicante - cca 2,70 EUR
Flamenco show - cca 30 EUR
Aqarium - cca 30 EUR

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Adria Travel, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Valencia
  • Miesto podľa CK: Alicante, Guardamar del Segura, Valencia

Španielsko

Španielsko zaberá väčšinu Pyrenejského polostrova. Jeho súčasťou sú aj Kanárske ostrovy a známe Baleárske ostrovy Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Kanárske ostrovy sú známou celoročne vyhľadávanou destináciou, kde môžete spoznávať Gran Canariu, Tenerife alebo Fuerteventuru. Pevninská časť Španielska je veľmi rôznorodá. Vo vnútrozemí je skôr hornatá a severnú hranicu tvorí horský masív Pyreneje. Najväčšie turistické lákadlo jednoznačne predstavujú španielske pláže a množstvo architektonických a kultúrnych zážitkov, ktoré táto krajina ponúka po celý rok. Najatraktívnejšie pevninské riviéry sú Costa Brava a Andalúzia. Určite vás nadchne španielsky temperament, výborná kuchyňa, národná hrdosť a tradície. Krajina je rajom pre pestovanie ovocia a zeleniny. Španielsko je aj krajinou eurovíkendov (Madrid a Barcelona). Panujú tu horúce letá ojedinele s teplotami až okolo 40 °C. Andalúzia ponúka letné počasie až do októbra, Kanárske ostrovy sú celoročne vhodným miestom pre cestovateľské zážitky.

Na Baleárských ostrovoch bola novo zavedená turistická taxa, ktorá závisí na ktegórii hotela, v ktorom sú klienti ubytovaní:

Výška turistickej taxy (vrátane dane) je stanovená vládou a závisí na oficiálnej kategórii ubytovacieho zariadenia, v ktorom sú klienti ubytovaní.

Hlavná sezónu 1. 5. - 31.10.:
Hotely, apartmány kategórie 1*/2*/3* 2,20 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 3*+/4* 3,30 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 4*+/5* 4,40 EUR/osoba/noc

Apartmány kategórie 3*+ 3,30 EUR/osoba/noc
Apartmány kategórie 4*/4*+ 4.40 EUR/osoba/noc

Vedľajšia sezóna 1. 11. - 30. 4.:
Hotely, apartmány kategórie 1*/2*/3* 0,55 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 3*+/4* 0,825 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 4*+/5* 1,10 EUR/osoba/noc

Apartmány kategórie 3*+ 0,825 EUR/osoba/noc
Apartmány kategórie 4*/4*+ 1,10 EUR/osoba/noc

Turistická taxa je povinná pre všetky osoby nad 16 rokov, ktoré navštívia Baleárské ostrovy. Klienti, ktorí trávia na ostrovoch 9 dní a viac, platí od 9. dňa 50 % z ceny taxy.
Turistická taxa bude vyberaná v hotovosti na mieste pobytu, priamo v ubytovacích zariadeniach


Costa Blanca - Španielsko - raj s morom a poznaním

Číslo zájazdu: 941206
Španielsko, Costa Blanca, Costa del Azahar, Valencia, Alicante, Guardamar del Segura, Valencia

Všetky termíny a možnosti (1)