Dubaj & Omán

Omán, Spojené arabské emiráty, Dubai

Dubaj & Omán

  Omán, Spojené arabské emiráty, Dubai
Pôvodná cena
2 269 EUR/os

Cena
2 089 EUR/os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 381 819
Detail ponuky a možnosti k dovolenke:

Program

1: PRAHA (VIEDEŇ) – DUBAJ
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a odlet do
Dubaja. Prílet do Dubaja po polnoci. Transfer do hotela,
nocľah v Dubaji.

2: DUBAJ
Po raňajkách sa vydáte na celodennú prehliadku Dubaja. Začnete v múzeu vo štvti Al Fahidi, ktoré Vám priblíži život miestnych obyvateľov v 19. storočí. Nalodíte sa na miestne vodné taxi, ktoré Vás odvezie cez Dubajský záliv do štvrte Deira. Tu navštívite trhovisko s korením a slávny zlatý bazár. Ďalej zastavíte pri fotogenickej mešite Jumeirah, prejdete sa okoloUnion Flag House, kde boli založené Spojené arabské emiráty. Nasleduje pauza na pláži Jumeirah s krásnym výhľadom na sedemhviezdičkový hotel Burj Al Arab. Navštívite Dubai Marina, pôvodne prístav, ktorý sa stal kozmopolitnou časťou mesta a uvidíte tiež Jumeirah Beach residence, ktorá je najprestížnejšou adresou v meste. Zastávka pri hoteli Atlantis umiestnenom na umelom ostrove v tvare palmy. Vaša cesta bude končiť pri Dubai Mall, najrozľahlejšom obchodnom centre, kde sa zoznámite s miestnou podmorskou faunou v úchvatnom Aquariu. Prejdite priamo k najvyššej budove sveta Burj Khalifa, kde sa zo 124. poschodia pokocháte pohľadom na pulzujúcu metropolu. Nocľah v Dubaji.

3: MUSCAT
Transfer na letisko v Dubaji, odlet do hlavného mesta Ománu. Po vybavení pasových formalít nasleduje okružná cesta po Muscate, ktorého historická časť na vás dýchne atmosféru rozprávok 1000 a jednej noci. Začnite prehliadkou miestneho architektonického skvostu “Grand Mosque”, budete pokračovať ku Kráľovskej opera a ďalej podľa pobrežia do starého mesta, kde navštívite trhovisko tzv. Mutrah Souk, ktoré je považované za najlepší v zemi. Život v Ománe Vám priblíži expozícia múzea Bait al Zubair. V priebehu cesty si prehliadnete tiež Sultánsky palác, ktorý je opevnený hradbami zo 16. storočia, kedy pobrežné mestá ovládali Portugalci (Sultánsky palác je zakázaný filmovať či fotografovať). Nocľah struvite v Muscate.

4: NIZWA
Po raňajkách sa vydáte mesta imámov Nizwa, ktoré leží vo vnútrozemí. Behom cesty navštívite továreň na jedny z najznámejších arabských parfémov Amouage. Po príchode do Nizwa preskúmate pevnosť Nizwa Fort, ktorá je strategicky postavená na vrchole kopca, odkiaľ je nádherný výhľad na starobylé mesto plné farebných kopulí. V tomto tradičnom meste strávite nejaký čas prechádzkou po tradičnom trhovisku a miestne múzeum Vám priblíži podrobnosti zo života miestnych obyvateľov. Potom sa vydáte do mestečka Bahla, ktoré je známe svojou gigantickou pevnosťou. Celodenné putovanie zakončíte prehliadkou najkrajšieho z ománskych hradov postavených na konci 17.storočia, hradu Jabreen. Nocľah struvite v Nizwa.

5: WADIS – WAHIBA SANDS
Po raňajkách odchod cez mesto Ibra, ktoré leží na bývalej obchodnej ceste medzi Muscatom a Sur, ktorá viedla ďalej do Indie a do východnej Afriky. Prídete k oáze Wadi Bani Khalid, ktorá je považována za jedno z najkrajších miest v Ománe. Voda v tieni paliem láka na príjemnú siestu s možnosťou kúpania. Potom sa presuniete do oblasti červených a bielych piesočnatých dún Wahiba Sands, ktoré sú tradičným domovom kočovníkov a beduínov. Tu si užijete jazdu na piesočnatých dunách. Ubytovanie s večerou bude v tradičnom kempe v púšti.

6: SUR - RAS AL HADD
Po raňajkách v kempe Vás čaká prejazd do prístavu Sur, ktorý bol strategickým bodom na africko – ázijskej obchodnem ceste. Čaká vás prehliadka múzea, ktoré odráža námorné dedictvo Ománu a návšteva jedinej lodenice na ručnú stavbu lodí z teakového dreva (dhau). Potom sa ubytujete a budete mať čas na odpočinok do večerných hodín , kedy vás šofér odvezie k výbežku Ras Al Hadd, ktorý je známy večerným pozorovaním korytnačiek pri kladení vajec. Prechádzka po rezervácii trvá zhruba 15 minút a je tu zakázané fotenie. Nasleduje cesta späť do hotelu a nocľah v Sur.

7: MUSCAT
Po raňajkách sa vydáte pozdĺž pobrežia späť do Muscatu. Aj na tejto ceste Vás bude sprevádzať kultúrne a prírodné bohatstvoOmánu. Budete prechádzať cez Wadi Tiwi, ďalšiu hlbokú a úzku roklinu vytesanú z hôr, ktorá sa tiahne pozdĺž mora. Vydáte sa cez biele pláže a tyrkysové vody Bimah Sinkhole a budete pokračovať cez Quriyat, dedinu stráženú pevnosťou z 18. storočia. Nocľah v Muscate.

8: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Skorý ranný transfer na letisko v Muscate, odbavenie,
odlet do Prahy (Viedne) s prestupom v Dubaji.

Poznámka: pas nesmie obsahovať izraelskú pečiatku.

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Základná cena zahŕňa

 • leteckú dopravu Praha – Dubaj – Muscat – Dubaj - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 6 x nocľah v hoteloch 3* počas okruhu s raňajkami
 • 1 x nocľah v púštnom kempe s raňajkami a večerou
 • 2 x obed v miestnej reštaurácii (3. a 6. deň)
 • 2 x obed formou pikniku (4. a 5. deň)
 • všetky privátne transfery počas okruhu
 • všetky prehliadky a vstupy podľa programu
 • služby sprievodcu ESO travel počas okruhu

Základná cena nezahŕňa

 • letiskové taxy 249,- EUR
 • vízum do Ománu 55,- USD
 • fakultatívne služby
 • prepitné cca 90,- USD
 • cestovné poistenie *
Cena zájazdu zahŕňa cenu letenky v optimálnej knihovacej triede. Konečná cena sa tak môže od uvedenej sumy líšiť. Aktuálnu cenu vám radi overíme po zaslaní nezáväznej objednávky.

Informácie o zájazdu

Usporiadateľ: ESO travel s.r.o., IČO 35858559.
Lokalita podľa usporiadateľa: Podľa popisu, Dubaj
Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie.

0220 665 410 Číslo zájazdu: 1 381 819
Dnes 8–16 h

Nezáväzná objednávka

Dubaj & Omán
  Omán, Spojené arabské emiráty, Dubai

Pôvodná cena
2 269 EUR/os

Cena
2 089 EUR/os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 381 819

Zájazd

dospelá osoba na pevnom lôžku
2
2 089,00 €
príplatok za jednolôžkovú izbu
0
369,00 €

Poistenie

balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dospelý
2
64,00 €
balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dieťa do 18 rokov
0
45,68 €
samostatné poistenie storna Uniqa - osoba
0
33,00 €

Parkovanie

parkovanie pri letisku Praha - 8 dní
0
1,00 €