Dovolenka Egypt

Egypt, to sú široké piesočnaté pláže, podmorský korálový svet, svetoznáme historické pamiatky a zároveň cenovo dostupné luxusné ubytovanie. Najobľúbenejšie egyptské turistické destinácie Marsa Alam, Hurghada alebo Sharm El Sheikh vám poskytnú zázemie so službami na veľmi vysokej úrovni.

Nebol nájdený žiadny zájazd

Ľutujeme, ale Vami nastavenie výberu nezodpovedá žiadny zájazd.


 

Egypt

  • Hlavné mesto: Káhira
  • Mena: 1 egyptská libra
  • Časový rozdiel oproti Slovenskej republike: +1 hodina

Na oboch brehoch druhej najdlhšej rieky našej planéty Nílu sa nachádza starobylý púštny štát Egypt. Zo severu zem obmývajú vody Stredozemného mora, z východu zasa pre turistov veľmi atraktívne Červené more. Egypt je jednou z kolísok starovekej civilizácie a odkazy starých kultúr môžete na mnohých miestach obdivovať dodnes. Pyramídy, chrámy, sfinga, hrobky a nálezištia sú tradičné ciele turistov. Jednotlivé hotelové komplexy sú rozložené najmä pozdĺž pobrežia Červeného mora, najviac v letoviskách Hurghada, Marsa Alam a Sharm El Sheikh. Do Egypta sa môžete vydať vďaka horúcemu podnebiu po celý rok.

Dovolenka Egypt

Dovolenka v Egypte je určená najmä pre vyznávačov odpočinku pri bazéne alebo na kúpanie v mori. Červené more je tiež rajom potápačov a milovníkov šnorchlovania. Podmorský život je bohatý. Pobyt v zemi faraónov si môžete spríjemniť mnohými výletmi za starovekými pamiatkami. Na výlety je vhodný zimný polrok, v lete je na cestovanie pomerne horúco. Väčšina hotelov poskytuje všetky dôležité služby a stravovanie formou all inclusive. Do Egypta je možné využiť výhradne leteckú dopravu. Vydať sa môžete tiež na poučné poznávacie zájazdy. Zem faraónov je hitom Last Minute zájazdov s výbornými cenami.

Kultúra, kuchyňa, atmosféra

Kultúra s nádychom orientu má svoje kúzlo. Najväčšími lákadlami Egypta sú pamiatky jednej z najstarších starovekých civilizácií v Stredomorí a na Prednom východe. Zaujímavý je tiež život miestnych ľudí. Navštíviť môžete populárne trhy a bazáre, kde si vyskúšate jednanie o cene. Oficiálnym jazykom je síce arabčina, ale so zreteľným egyptským dialektom. Egypt bol a je považovaný za ťažisko arabskej literatúry.

Egyptská kuchyňa je založená najviac na zelenine a spravidla je dosť štipľavá. Za národné jedlo môžeme označiť koshari. Ide o zmes ryže, šošovice, rajčín a prekvapivo aj cestovín. Pochúťkou je ďalej ful medames, domäkka dusené bôby doplnené cesnakom, cibuľou a paprikami. Zelenina je základom väčšiny jedál vďaka úrodnej oblasti okolo Nílu a cenovej dostupnosti oproti mäsu. Z príloh vyhráva plochý domáci chlieb, kuskus a okra.

Atmosféra v zemi faraónov je dvojaká. V rámci hotelových rezortov nájdete kľudné turistické prostredie v európskom duchu. Pokiaľ ale zavítate do centier egyptských miest, dýchne na vás kúzlo orientu, odlišnej kultúry a odkazu dávnych civilizácií. Atmosféra a pohoda klasickej dovolenky pri mori alebo bazéne s oddychom je v Egypte ideálna.

Najzaujímavejšie miesta

Pozornosť turistov v Egypte sa sústredí hlavne na pobrežie Červeného mora, ktoré je po celý rok ideálnym miestom na dovolenku plnú slnka a oddychu. Trojica najlákavejších egyptských letovísk sa volá Hurghada, Marsa Alam a Sharm El Sheikh. Najviac rušná a živá je Hurghada, o niečo pokojnejšia je Marsa Alam, pretože sa až neskôr postupne rozvíjala z malej rybárskej dedinky na nové letovisko. Všetky tri letoviská ponúkajú mimoriadne vynikajúce podmienky na potápanie, šnorchlovanie a na celkové skúmanie podmorského života a sveta.

Okrem týchto troch hlavných letovísk s vlastnými letiskami môžete skúsiť aj ďalšie menšie strediská, kde na vás čaká ešte menej ruchu. Niektoré z nich sú samostatnými okrajmi Hurghady a Marsa Alam, ležia ale mimo centra. Doporučujeme vyskúšať El Quseir, Makadi Bay a Safagu. Pokiaľ máte záujem spojiť dovolenku v Egypte s poznávaním starovekých pamiatok, alebo sa celkovo vydať do krajiny faraónov na poznávací zájazd, máme pre vás riešenie. Svoje cesty by ste mali začať v Asuáne alebo Luxore.