Helsinki a Petrohrad

Fínsko, Rusko, Fínsko, Helsinki, Petrohrad

Helsinki a Petrohrad

  Fínsko, Rusko, Fínsko, Helsinki, Petrohrad
Číslo zájazdu: 1 259 564
Detail ponuky a možnosti k dovolenke:
rychly popis

Ubytovanie: 3x v hoteli, 1x v lodnej kajute na trajekte

Stravovanie: 3x raňajky

Helsinki - Petrohrad

doprava

letecká

program

1. deň – prílet do Helsínk, transfer do hotela, ubytovanie, podvečerná prechádzka mestom: Sibeliov park a monument, jedinečný kostol Temppeliauko vytesaný priamo do skaly, parlament. Ubytovanie v hoteli.

2. deň – raňajky, pokračovanie prehliadky mesta: majestátne hlavné námestie Senaatintori, Chrám večného spánku Panny Márie (Uspenská katedrála), Kostol sv. Jána ( Johanneskyrkan), presun na ostrov Suomenlinna, na ktorom sa odohrala podstatná časť histórie mesta, ktorú pripomína pevnosť chránená UNESCOm, vo večerných hodinách vyzdvihnutie batožiny a nočný trajekt do Petrohradu.

3. deň – príchod do Petrohradu v ranných hodinách, transfer do centra mesta. Pešia prechádzka centrom mesta: Nevsky prospekt – najväčšia a najznámejšia ulica Petrohradu, Kazanský chrám, Medený jazdec - bronzová socha Petra Veľkého, nábrežie rieky Nevy a Admiralita, Katedrála sv. Izáka – najväčšia pravoslávna katedrála v meste s pozlátenou kupolou (z kupoly je nádherný panoramatický výhľad na mesto), Dvorcovaja Ploščaď - srdce mesta a jedno z najkrajších námestí na svete. Ubytovanie v hoteli.

4. deň – raňajky, celodenný výlet do cárskych sídiel pri Petrohrade: veľkolepý palác Petrodvorec - letná rezidencia Petra Veľkého - ktorý obkolesuje prekrásny park so 170 fontánami, mestečko Puškin (Carskoje selo) a Katarínsky palác s jantárovou komnatou. Neskoro popoludní návrat do Petrohradu: Vasilievsky ostrov, Petropavlovská pevnosť s katedrálou – v minulosti slúžila ako väzenie pre vysoko postavené osoby a politických väzňov. Návrat do hotela.

5. deň – raňajky, prehliadka veľkolepej Ermitáže so Zimným palácom – bezkonkurenčná zbierka približne troch miliónov exponátov vo viac ako štyristo miestnostiach v komplexe šiestich budov, ktoré sa nachádzajú na brehoch rieky Neva. Plavba loďou po rieke Neva s úžasnými pohľadmi na paláce Petrohradu. Chrám Spasiteľa krvi, ktorý je postavený na mieste, kde bol v roku 1881 zavraždený cár Alexander II. Popoludní návrat do hotela, vyzdvihnutie batožiny a transfer na letisko. Odlet z Petrohradu.

odporucany doplatok

komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,70 EUR/os./deň, pripoistenie COVID garancia storna (doplnkovú službu je možné objednať, len ak má osoba zakúpené poistenie KOMFORT alebo PLUS na celkovú cenu zájazdu ) 1,50 EUR/os./deň.

ostatne doplatky

1-lôžková izba 145 EUR/3 noci. Cena 1-lôžkovej kajuty na vyžiadanie.

upozornenie

do Petrohradu je potrebný cestovný pas s platným elektronickým vízom, vízum na požiadanie vybaví CK za poplatok 15 EUR. Ceny vopred objednaných vstupov sa môžu meniť. CK si vyhradzuje právo na ich doúčtovanie.

typ stravy

raňajky

dni

5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Základná cena zahŕňa

  • 3x ubytovanie v 3*/4* hoteli s raňajkami, 1x ubytovanie v lodnej kajute na trajekte (2-lôžková kajuta), letecká doprava Viedeň - Helsinki a Petrohrad - Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, miestny sprievodca, prehliadky podľa programu bez vstupov.

Základná cena nezahŕňa

  • servisné poplatky 195 EUR/os., doprava v meste, vstupy (objednané vopred) - autobus do Petrodvorca, Letný palác, Katarínsky palác, Ermitáž, plavba po Neve, Petropavlovská pevnosť - 140 EUR, pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 20 EUR/osoba.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie, ktorá zájazd organizuje. Tento zájazd usporadúva cestovná kancelária Turancar, IČ: 22679057. Upozorňujeme, že cestovná kancelária si z dôvodov uvedených v obchodných podmienkach vyhradzuje právo zmeny podmienok organizovanie zájazdu a právo zájazd zrušiť aj po uzatvorenie cestovnej zmluvy.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Helsinki, Petrohrad

0220 665 410 Číslo zájazdu: 1 259 564
dnes zatvorené

Nezáväzná objednávka

Helsinki a Petrohrad
  Fínsko, Rusko, Fínsko, Helsinki, Petrohrad

Pôvodná cena
1 235 EUR/os

Cena
1 120 EUR /os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 259 564

Zájazd

dospelá osoba na pevnom lôžku
2
1 139,95 €

Poistenie

príplatok za cestovné poistenie Komfort (povinný) - osoba
2
14,50 €
príplatok za cestovné poistenie Plus - osoba
0
18,50 €
príplatok za Covid garancia storna (doplňková služba k poistenie) - osoba
0
25,00 €
poistenie stornovacích poplatkov - zadarmo
2
0,00 €