Hory a ostrovy Severného Vietnamu

Vietnam, Hanoj

Hory a ostrovy Severného Vietnamu

  Vietnam, Hanoj
Detail ponuky a možnosti k dovolenke:

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Let s prestupom do Hanoja.

2: PRÍLET DO HANOJA
Prílet do Hanoja, transfer do hotela. Relax v hoteli, po zvyšok dňa individuálne voľno, nocľah v Hanoji.

3: HANOJ
Raňajky. Celodenný okruh po hlavnom meste Vietnamu s návštevou konfuciovho Chrámu literatúry (prvej univerzity vo Vietname založenej v roku 1075) a Pagody jediného stĺpu. Prehliadka Ho Chi Minhovho mauzólea (zvonku), budhistickej pagody Tran Quoc a taoistického chrámu Quan Thanh. Obed v hanojskom štýle. Po obede okružná jazda rikšou po starom meste, návrat do hotela, nocľah v Hanoji.

4: NA STRECHU INDOČÍNY
Skoré raňajky, odchod do Sapy - malebného horského mestečka, bývalej francúzskej kolónie, ktoré je známe predovšetkým množstvom ryžových terás v jeho okolí a očarujúcimi výhľadmi na majestátne hory i hlboké údolia. Obed v miestnej reštaurácii, ubytovanie v hoteli, krátka prestávka na odpočinok. Popoludní odchod k najvyššej hore Vietnamu, aj celej Indočíny - k hore Fan Si Pan (3.143 m n. m.), ktorá je často nazývaná aj „Strechou Indočíny“. Jazda na vrchol tejto hory najdlhšou lanovkou na svete, zapísanou do Guinessovej knihy rekordov (má 6,2 km). Návrat do hotela, nocľah v mestečku Sapa.

5: HORSKÉ KMENE A RYŽOVÉ POLIA
Raňajky. Prechod nádhernými prírodnými scenériami údolia Ban Khoang až do horskej dedinky Lu Khau, ktorá je domovom horských kmeňov Hmongov a Červených Dao. Prejazd do údolia Ta Giang Phinh, obed v miestnej reštaurácii. Cestou späť do mestečka Sapa si vychutnáte panoramatické výhľady na horské dedinky zasadené medzi ryžovými poľami. Zastávka pri domorodých kmeňoch. Nocľah v Sapa.

6: TRH V MESTEČKU SAPA
Raňajky. Návšteva známeho trhu v mestečku Sapa, ktorý svojimi farbami a vôňou útočí na všetky ľudské zmysly. Obed v miestnej reštaurácii, transfer späť do Hanoja, nocľah.

7: SAFARI
Raňajky, odchod do jednej z posledných rezervácií tropického pralesa na svete, do NP Cuc Phuong, ktorý poskytuje domov stovkám druhov zvierat a rastlín. Obed v miestnej reštaurácii, po obede zoznámenie sa s NP a prehliadka jaskyne s pozostatkami prehistorického osídlenia. Večerné safari s miestnym rangerom k pozorovaniu nočných tvorov. Večera a nocľah v NP Cuc Phuong.

8: PLAVBA JASKYŇAMI
Raňajky, dvojhodinová prechádzka Národným parkom až k tisícročnému stromu. Obed formou pikniku priamo v NP. Na záver prehliadka 200 miliónov rokov starej fosílie a odchod do unikátnej krasovej oblasti Ninh Binh, zapísanej na Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Plavba majestátnymi jaskynnými komplexmi na loďkách. Počas plavby prehliadka jedného z budhistických chrámov. Nocľah v Ninh Binh.

9: LOĎOU DRAČOU ZÁTOKOU
Raňajky, odchod do Ha Long. Po príchode ubytovanie na lodi. Obed na lodi počas plavby medzi tisíckami ostrovčekov v slávnej Dračej zátoke, zapísanej na Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Večera a nocľah na lodi.

10: HANOJ
Možnosť ranného cvičenia Tajči na palube lode, raňajky. Pokračovanie v plavbe krasovou oblasťou späť do prístavu, vylodenie. Transfer späť do Hanoja k finálnemu odletu do Prahy (Viedne).

11: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Základná cena zahŕňa

  • leteckú dopravu Praha - Hanoj - Praha s prestupmi (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
  • 7 x nocľah v hoteloch 3* s raňajkami
  • 1 x nocľah na lodi počas plavby Dračou zátokou
  • 7 x obed a 2 x večera
  • program, transfery klimatizovanými minibusmi a vstupy podľa itinerára
  • poplatky za lanovku
  • služby sprievodcu CK (min.12 osôb)

Základná cena nezahŕňa

  • letiskové taxy 449,- EUR vízum do Vietnamu (o vízum je možné požiadať prostredníctvom CK – za poplatok 40,- EUR/osoba) cestovné poistenie fakultatívne výlety prepitné (cca 30,- USD/osoba poznávacia časť + 5,- USD/osoba pobyt na lodi)

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie, ktorá zájazd organizuje. Tento zájazd usporadúva cestovná kancelária Eso travel, IČ: 35858559. Upozorňujeme, že cestovná kancelária si z dôvodov uvedených v obchodných podmienkach vyhradzuje právo zmeny podmienok organizovanie zájazdu a právo zájazd zrušiť aj po uzatvorenie cestovnej zmluvy.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Hanoj

0220 665 410 Číslo zájazdu: 1 365 806
Dnes 8–14.30 h

Vietnam

Krajina bývalej Indočíny má svojim návštevníkom veľa čo ponúknuť. Stačí sa zamyslieť nad miestnou tradičnou kultúrou a okolitými vplyvmi na ňu najmä počas posledného tisícročia. Táto zmes robí z Vietnamu ťažisko kultúrnych hodnôt a odkazov na vývoj ľudskej spoločnosti v juhovýchodnej Ázii. Na túto oblasť mala už od nepamäti silný vplyv predovšetkým Čína, v čase kolonializmu sa pridalo Francúzsko a ďalšie okolité prvky orientu, ktoré v nedávnej dobe ešte dotvorili vplyvy komunizmu. Našťastie, krvavá minulosť je už preč a Vietnam sa otvoril turistom, ktorí nestačia žasnúť, aké poklady krajiny ukrýva. Návštevníkov očarí nielen nádhernými tropickými a subtropickými scenériami a krásnou prírodou zahŕňajúcou ryžové políčka, pláže s bielym pieskom, tyrkysové more, horské chrbty s divokou vegetáciou, ale aj svojráznou kultúrou, zvykmi a výnimočne výbornou kuchyňou. Atmosféru dokresľujú taktiež rušná veľkomestá.

Nezáväzná objednávka

Hory a ostrovy Severného Vietnamu
  Vietnam, Hanoj

Cena
1 928 EUR /os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 365 806

Zájazd

dospelá osoba na pevnom lôžku
2
1 928,00 €
príplatok za jednolôžkovú izbu
0
429,00 €

Poistenie

balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dospelý
2
88,00 €
balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dieťa do 18 rokov
0
62,81 €

Parkovanie

parkovanie pri letisku Praha - 11 dní
0
46,00 €