Dovolenka Hurghada, Egypt

Egypt je výborná celoročná destinácia vhodná pre príjemnú dovolenku pre celú rodinu. Letovisko Hurghada ponúka veľké množstvo kvalitných hotelov pri Červenom mori. Jeho výhodou je výborná poloha v dostupnej vzdialenosti od Káhiry a Luxoru. Dovolenka v Hurghade je celoročný recept na príjemnú dovolenku a oddych.

 - 
352 zájazdov | Radiť podľa:  Odporúčanie

Hurghada

  • Štát: Egypt 
  • Mena: 1 egyptská libra 
  • Časový rozdiel oproti Slovenskej republike: +1 hodina

Pobrežie Červeného mora je ako stvorené pre skvelú dovolenku. Jedným z najobľúbenejších letovísk je Hurghada, živé centrum s hotelovými komplexmi a ideálnymi podmienkami na potápanie. Pobrežie rozľahlej oblasti Hurghady je dlhé takmer 90 km a okrem samotného veľkého letoviska sem v poradí od severu na juh patria El Gouna, oblasť Makadi Bay, záliv Soma Bay a nakoniec Safaga. V Hurghade dostanete všetok možný komfort a transfer z miestneho letiska je spravidla krátky.

Dovolenka Hurghada

Najobľúbenejšie egyptské letovisko Hurghada je centrom cestovného ruchu na pobreží Červeného mora. Čakajú na vás skvelé pláže lemované koralovými útesmi, hotelové rezorty so všetkými službami a tradičné slnečné počasie. Do Hurghady sa môžete letecky vydať po celý rok. Vďaka letisku priamo na okraji mesta sa nemusíte počas svojej dovolenky obávať ďalších transferov. Miestne pobrežné oblasti sú rajom potápania a šnorchlovania. Je možné užiť si aj surfovanie. Dovolenka v Hurghade ponúka pohľad do života v turistickom meste s bazármi a trhmi.

More, hotely, atmosféra

Najväčšie prednosti Hurghady podobne ako celého Egypta sú jednoznačne more a pobrežie. Priestranné zlatisté piesočnaté pláže patria k najkrajším vôbec. Vstupu do mora je pozvoľný a obdivovať môžete pestrofarebné koraly. Egypt je rajom pre skúmanie podmorského sveta, potápanie a šnorchlovanie.

Veľký prísun zahraničného kapitálu v posledných desaťročiach umožnil výstavbu mnohých hotelových rezortov pozdĺž pobrežia Červeného mora. Hurghada je toho najväčším dôkazom. Hotely sú spravidla rozľahlé, disponujú veľkými bazénmi, aquaparkami a všetkými potrebnými službami. O klientov je väčšinou postarané all inclusive formou stravovania.

Dovolenku v Egypte si vychutnáte vo dvoch odlišných atmosférach. Hotelové komplexy sú malé turistické štáty v štáte, kde prevláda európska forma dovolenky. Za múrmi hotelového pozemku však začína orientálny arabský svet, kde na vás dýchne kúzlo odlišnej kultúry a odkazov dávnych civilizácií. Atmosféra klasickej dovolenky pri mori alebo bazéne s oddychom je v Hurghade špičková.

Najzaujímavejšie miesta

Pobrežie okolo najväčšieho egyptského letoviska Hurghady je dlhé skoro 90 km a ponúka nespočetné množstvo krásnych miest na strávenie vysnívanej dovolenky. Severne položená je slávna El Gouna, kde na vás čakajú umelé zátoky, jazierka a golfové ihrisko.Na juh od Hurghady potom leží oblasť Makadi Bay, ďalej záliv Soma Bay a nakoniec Safaga. Hurghada je z egyptských letovísk pri mori najvyhľadávanejším východiskovým bodom pre výlety k starovekým pamiatkam v oblasti povodia Nílu. Počas svojej čarovnej dovolenky v Egypte určite navštívte svetoznáme ciele - Luxor, Karnak, Káhiru a Gízu.

Len last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na cene nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravovanie Stravovanie
Dĺžka zájazdu Dĺžka zájazdu
Úroveň hotela Úroveň hotela
Typ zájazdu Typ zájazdu
Vzdialenosť od pláže Vzdialenosť od pláže
Priamo pri pláži Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdialenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájazdu Číslo zájazdu
Akcia Akcia
Obsahuje text Obsahuje text

Krajina:

Zrušiť

Oblasť:

Zrušiť

Typ ponuky:

Doprava:

Stravovanie:

Dĺžka zájazdu:

Úroveň hotela:

Zrušiť

Typ zájazdu:

Kdy vyrazit: