Termín:
8. 11. – 17. 11. 2019
Počet dní:
10 (pi – ne)
Počet nocí:
9
Doprava:
letecky Viedeň
Strava:
raňajky
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

Úvod

10-dňový letecký zájazd

Úvod

Irán pre tých, ktorí už v Iráne boli, ale chcú ho spoznať viac. Z Teheránu až po ostrov Qeshm, kde strávime nejaký čas pri mori na prírodných plážach, kam noha turistov zavíta len sporadicky. S našou sprievodkyňou a znalkyňou Iránu Tatianou Bukovou.

Ubytovanie

4* hotely.

Stravovanie

Raňajky.

Poznámka

Pas nesmie obsahovat izraelskú pečiatku.

Doprava

Letecká z Viedne.

1. deň

Odlet z Viedne do Iránu. Prílet podľa letových časov v noci alebo v skorých ranných hodinách.

2. deň

Teherán, druhé najväčšie hlavného mesto na Blízkom Východe. Po krátkom oddychu začneme s prehliadkou tohto nádherného a tajomného mesta. Navštívime sever Teheránu, palác Niavaran, rezidenciu posledného shaha, prejdeme sa bazárom Tajrish, zavítame aj do novej štvrti Teheránu k jazeru Chitgar.

3. deň

V ranných hodinách máme pred sebou miestny prelet do Mashadu, druhého najväčšieho iránskeho mesta, kde budeme spoznávať provinciu Khorasan. Po prílete navštivíme hrobku Nader Shaha, miesto odpočinku jedného z najsilnejších vládcov Perzie, prejdeme aj do Tusu, kde sa v 10. st. narodil geniálny perzský básnik Fedowsi, autor slávnej„knihy kráľov“.

4. deň

V tento deň navštívime pútnické miesto v Mashade, komplex Imam Reza, ktorý je prekrásnou súhrou islamskej architektúry od 12. st. Nekonečné hodiny sa dajú obdivovať ornamenty a kaligrafie na mozaikách budov na nádvoriach. Tento komplex je najposvätnejším pútnickým miestom pre šítských moslimov v Iráne. Následne sa presunieme do Nishapuru, miesta kadiaľ v minulosti putovali karavány po hodvábnej ceste. Nishapur je známy ťažbou tyrkysu, perzsky „firouzeh“, narodil sa tu aj slávny básnik, astronóm a matemaik Omar Khajam, ako aj Attari Nishapuri.

5. deň

Z Mashadu nás čaká miestny prelet do Bandar Abbas, najväčšieho iránskeho prístavu. Vďaka vynikajúcej strategickej polohe mesto prospelovalo z hľadiska obchodu, ako to spomína aj Marco Polo. V minulosti ste tu mohli nájsť perly z Bahrainu, hodváb z Indočíny, drahokamy a slonovinu. Krátka panoramatická prehliadka mesta s Hindu chrámom, presun trajektom na ostrov Qeshm, kde nám začne zaslúžené voľno s možnosťou kúpania.

6. deň

Ostrov Qeshm bol UNESCOm vyhlásený za Geopark s chránenou pobrežnou zónou, s množstvom soľných jaskýň, unikátnou prírodou, faunou a flórou. Pozrieme si les Hara s mangrovníkmi, údolie hviezd a ostrov Hengam. Prenocovanie v Qeshm.

7. deň

Voľno na oddych a možnosť kúpania na ostrove.

8. deň

Odlet do Teheránu, v závisloti od času príletu dokončenie prehliadky. Pozrieme si most Tabyiat s unikátnou architektúrou, za ktorú získal niekoľko ocenení a prejdeme sa parkom Nowruz.

9. deň

Na koniec zavítame do múzea Resa Abbasi, kde sa nachádza historická zbierka perzského umenia od 2. tis. p.n.l až po 20. st. Zvonku si pozrieme i palác Sadabad, ktorý postavili shahovia qadžárovskej dynastie v 19. st., a nachádza sa tam aj rezidencia súčasného prezidenta.

10. deň

V závislosti od letových časov transfer na letisko a odlet do Viedne.

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Viedne. Transfer BA–letisko–BA. Miestne transfery. 2 miestne prelety. 9x ubytovanie v 4* hoteloch s raňajkami. Vstupy a výlety podľa programu. Sprievodca CK . Servisné poplatky 400 EUR. Vstupné vízum 95 EUR.

Základná cena nezahŕňa

Povinné doplatky: prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 50 EUR (vyberie na mieste sprievodca). Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, fakultatívne aktivity, príplatok za jednolôžkovú izbu 280 EUR a cestovné poistenie.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Satur Travel, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Teherán