Termín:
6. 10. – 13. 10. 2019
Počet dní:
8 (ne – ne)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Bratislava 21:00
Strava:
plná penzia
Pôvodná cena:
879  EUR
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

Popis zájazdu:

Plavba po Níle s návštevou priľahlých chrámov a Údolia kráľov, spojená s odpočinkom pri Červenom mori.

Program zájazdu

1. DEŇ: HURGHADA
Prílet do Hurghady, transfer do hotela, ubytovanie.

2. DEŇ: HURGHADA -ASUÁN
Skoro ráno odchod autobusom do Asuánu, po príchode navštívite ostrovný chrám Philae, ktorý je zasvätený bohyni Isis. Po prehliadke nalodenie, večera a nocľah na lodi.

3. DEŇ: EDFU - KOM OMBO
Raňajky, plavba po Níle do Kom Ombo, ktorý je zasvätený dvom bohom. Bohu Horovi so sokolou hlavou a krokodíliemu bohu Sobekovi. Návrat na loď , obed pokračovanie plavby do Edfu, chrámu zasväteného staroegyptskému bohovi Neba, slnka a svetla, bohu Horovi. Tento gigantický chrám má niekoľko pylónov, je zdobený reliéfmi a nástennými maľbami. Po prehliadke chrámu pokračovanie plavby do Luxoru . Večera a nocľah na lodi.

4. DEŇ: LUXOR
Raňajky, návšteva Údolia kráľov, chrámu kráľovnej Hatšepsut, zastavíte sa aj pri Memnonových kolosoch a v dielni na výrobu alabastru. V podvečerných hodinách navštívite chrám v Luxore, budete si ho môcť pozrieť za fascinujúceho večerného osvetlenia.

5. DEŇ: LUXOR- HURGHADA
Po raňajkách prehliadka chrámu v Karnaku, popoludní odchod do oblasti Hurghady, po príchode ubytovanie v hoteli a večera.

6.-7. DEŇ: HURGHADA
Voľný deň na pobreží Červeného mora.

8. DEŇ: HURGHADA
Raňajky, transfer na letisko, odlet do SR.

Upozornenie: All inclusive sa vzťahuje iba na pobyt v oblasti Hurghady. Oblasť Hurghady znamená, že klienti počas pobytu môžu byť ubytovaní v Hurghade, Safage, Soma Bay alebo v El Goune
SGL príplatky na okruhoch:
V prípade jednolôžkovej izby je príplatok za SGL kajutu už započítaný v cene jednolôžkového príplatku. V prípade 3 osôb je ubytovanie v hoteli aj na lodi v dvojlôžkovej izbe s prístelkou. Pre väčšie pohodlie však odporúčame priplatiť si na lodi pre 3. osobu jednolôžkovú kajutu. Nejedná sa ale o povinnosť, záleží iba na rozhodnutí klienta
Upozornenie:
Minimálna obsadenosť pre sprevádzanie česky alebo slovensky hovoriacim delegátom sú 4 osoby. V prípade nižšej obsadenosti zájazdu, bude k dispozícii len anglicky hovoriaci miestny sprievodca.

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

letenka Bratislava/Hurghada/Bratislava, 4 nocí v hoteli v Hurghade s All Inclusive (v prípade okruhu 4* v 4* hoteli, v prípade okruhu 5* v 5* hoteli, 3 noci s plnou penziou na 5* lodi)
služby česky alebo slovensky hovoriaceho sprievodcu, miestny sprievodca, transfery klimatizovaným autobusom alebo mikrobusom, prehliadky podľa programu vrátane vstupov.

Základná cena nezahŕňa

Servisné poplatky 199 € (zahŕňajú: letiskové a bezpečnostné poplatky vrátane servisných služieb)*, palivový príplatok *, poplatok za vybavenie víz 25 €, komplexné cestovné poistenie 3,10€ /os./deň, príplatky za fakultatívne služby uvedené v cenníkoch jednotlivých hotelov (napr. príplatok za jednolôžkovú izbu a pod.), voliteľné služby, fakultatívne výlety na mieste, doporučené bakšišné.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Kartago Tours, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Hurghada
  • Miesto podľa CK: Hurghada
Informácie o zľavách