Južná Afrika - Mozambik - Svazijsko

Juhoafrická republika, Mozambik, Johannesburg, Mozambik

Južná Afrika - Mozambik - Svazijsko

  Juhoafrická republika, Mozambik, Johannesburg, Mozambik
Detail ponuky a možnosti k dovolenke:

Program

1: PRAHA (VIEDEŇ) - JOHANNESBURG
Odlet z Prahy (Viedne) do Johannesburgu. Prílet večer, transfer do hotela, nocľah.

2: JOHANNESBURG - SOWETO
Po prílete prehliadka mesta elektrizujúcich rozdielov s niekoľkými zastávkami a vyhliadkovými bodmi vrátane budovy Ústavného súdu, považovanej za vrchol juhoafrickej architektúry. Na obed zastavíme v Melville, pôvabnej štvrti galérií, pouličného umenia, barov a reštaurácií. Štvrte, ktorá sa stala jedným z mnohých ostrovčekov kultúrnej renesancie Johannesburgu - stále častejšie označovaného za New York Afriky. Popoludní potom návšteva černošského predmestia Soweto, kde sa v 70. rokoch minulého storočia začal písať príbeh pádu apartheidu. V podvečer prejazd do Pretórie, ubytovanie, nocľah.

3: PRETÓRIA - TRANSVAAL
Po raňajkách prehliadka hlavných zaujímavosti metropole JAR Pretórie. Zastavíme sa napríklad na námestí Church Square, či pri vládnych budovách Union Buildings. Potom sa vydáme typickou krajinou Východného Transvaalu do blízkosti NP Kruger. Cestou navštívime zlatokopecké mestečko Pilgrim’s Rest s pozostatkami električkovej trate, ktorou si zbohatlíci krátili cestu na golf. Nocľah v Graskop alebo v blízkom okolí.

4: PANORAMA ROUTE & BLYDE RIVER CANYON
Raňajky. Celodenné putovanie po Panorama Route v pohorí Drakensberg. Zástavka pri vodopáde Lisboa alebo Berlin. Nasleduje vyhliadka Božské okno s výhľadom do hlbiny pod svahmi Drakensberg, návšteva Bourke’s Luck Potholes s malebnými výtvormi rieky Treur. Nakoniec zástavka na mieste Three Rondavel’s, vyhliadkami na ohromujúci kaňon Blyde River Canyon - tretí najväčší kaňon sveta. Odchod do Hazyview, nocľah v tesnej blízkosti NP Kruger.

5: KRUGER NP: NA LOVE VEĽKEJ PÄŤKY
Na svitaní sa vydávame na celodenné safari do najväčšieho národného parku Afriky - svetoznámej rezervácie Kruger. Na výpravnom safari v terénnych vozidlách a v rukách skúsených rangerov budeme čoskoro vtiahnutí do divokého sveta mnohých druhov afrických zvierat. Pri troche šťastia uvidíme aj celú „veľkú päťku“ - teda slona, nosorožca, leva, leoparda a byvola. Nocľah za južnou hranicou parku v blízkosti hraničného prechodu Komatipoort.

6 - 7: MOZAMBIK: SEN PRI OCEÁNE
Skoro ráno odchod na hranicu, pasové a vízové formality a prejazd do mozambického Maputo pri brehu Indického oceánu. O cca 13:00 hodine nás čaká asi 1,5 hodinová plavba zátokou Baia De Maputo do súkromia exkluzívneho rezortu Machangulo Beach Lodge, kde strávime takmer dva pokojné dni pri oceáne. Popri plnej penzii, kúpaní, či popíjaní vína sa plne oddáme komornému stretnutiu oceánu s podmanivou scenériou piesočných dún a exotických rastlín. Možno tiež využiť veľa aktivít zahrnutých v cene ubytovania - napríklad šnorchlovanie, rybárčenie, či peší výlet do dún prípadne voliteľných aktivít ako potápanie, rybárčenie na člne, či návštevu dediny Santa Maria Village.

8: MAPUTO
Ráno raňajky na pláži. Okolo 11:00 sa opäť na člnoch vydáte späť na pevninu. Po ubytovaní
nás čaká prehliadka mesta s prekrásnym nádražím navrhnutým samotným Eiffelom, budovou Casa do Ferro zloženú z kovových častí (tiež podľa Eiffelovho návrhu) či promenádou s reštauráciami ponúkajúcimi morskú kuchyňu v afro-portugalskom štýlu. Do jednej z nich sa môžete so sprievodcom fakultatívne vydať na večeru.

9: SVAZIJSKO – SAFARI V REZERVÁCII HLANE
Opäť po vlastnej osi vyrazíme do Svazijského kráľovstva, novým kráľom premenované na eSwatini. Skoro popoludní príjazd do národného parku Hlane, kde nás čaká safari v terénnych vozidlách. Nocľah v tradičných, štýlových rondavelách pri svetle plynových lámp.

10: SAFARI: HLANE NP & HLUHLUWE
Dnes nás cesta privedie ďalej na juh do rezervácie Hluhluwe, kde žije početná kolónia nosorožcov, a kde si opäť užijeme safari vo vozidlách 4x4. V podvečer príchod do Saint Lucia, voľný program v pôvabnom mestečku s mnohými reštauráciami, obchodmi a trhmi.

11: DURBAN - CAPE TOWN
Skoro ráno (už po raňajkách) odchod do neďalekého prístaviska odkiaľ vyplávame do lagúny, ktorá je súčasťou rezervácie Wetland (UNESCO) - domova hrochov, krokodílov a vodného vtáctva. Fotoaparáty majte v strehu! Stretnutie s hrochmi je isté. Potom odjazd do Durban, prímorského letoviska na pobreží Indického oceánu (podľa časových možností prehliadka mesta). Nasleduje prelet do Kapského Mesta, ubytovanie, nocľah.

12: CAPE TOWN - CITY TOUR & STOLOVÁ HORA
Prehliadka Kapského Mesta s rušným trhoviskom Greenmarket, pestrofarebnou štvrťou Bo-Kaap, či srdcom mesta v oblasti The Company’s Garden. Takisto vyjdeme lanovkou na Stolovú horu a prípadne stihneme aj návštevu botanickej záhrady Kirstenbosch Garden (vstupy fakultatívne). Nocľah v Kapskom Meste.

13: KRAJINOU VÍNA (STELLENBOSCH ČI FRANSCHHOEK)
Po raňajkách celodenný prejazd krajinou viníc a návšteva mesta Stellenbosch a Franschhoek s možnosťou ochutnávok známych juhoafrických vín na niektorej z vínnych fariem ako Delheim alebo La Motte (ochutnávky fakultatívne). Nocľah v Kapskom Meste.

14: MYS DOBREJ NÁDEJE
Celodenný výlet k Mysu dobrej nádeje. Cestou výpravná plavba k ostrovu tuleňov v zátoke Hout Bay. Potom sa horským pásom Chapman's Peak vydáme k Mysu dobrej nádeje. Popri dramatickom stretnutí pevniny s oceánom nás na spiatočnej ceste čaká ešte zastávka v Simon’s Town s kolóniou tučniakov (vstupy fakultatívne) Nocľah v Kapskom Meste.

15: CAPE TOWN - ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Voľný program, prípadne návšteva V&A Waterfront - podmanivej prístavnej promenády s obchodmi a reštauráciami. Popoludní transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne).

16: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Možnosť predĺženia:

VIKTÓRIINE VODOPÁDY

3 x nocľah vo Victoria Falls, prehliadka vodopádov, plavba po Zambezi, večera Boma

od 1.429, - EUR

Základná cena zahŕňa

 • leteckú dopravu na trase Praha – Johannesburg / Durban – Kapské Mesto – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 11 x nocľah kategórie 3* s raňajkami
 • 2 x ubytovanie Machangulo Beach 4*s plnou penziou + aktivity package
 • dopravu klimatizovaným autobusom/mikrobusom
 • služby sprievodcu CK
 • odnos batožiny v hoteloch a na letiskách
 • vstupy: NP Kruger, Hluhluwe GR, NP Hlane, NP Cape Point, Voortrekker Monument, Panorama Route, plavba za hrochmi v St. Lucia, Kirtenbosch Garden & Chapman’s Peak
 • safari 4x4: 1/1 deň NP Kruger, Hluhluwe (3h), Hlane (3h)

Základná cena nezahŕňa

 • letiskové taxy 379,- EUR fakultatívne vstupy, výlety a prepitné cestovné poistenie vstupné vízum do Mozambiku cca 50,- $ (na mieste) vstupné vízum do JAR (nutné vybaviť vopred; o vízum je možné požiadať prostredníctvom CK - za poplatok 60,- EUR)

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie, ktorá zájazd organizuje. Tento zájazd usporadúva cestovná kancelária Eso travel, IČ: 35858559. Upozorňujeme, že cestovná kancelária si z dôvodov uvedených v obchodných podmienkach vyhradzuje právo zmeny podmienok organizovanie zájazdu a právo zájazd zrušiť aj po uzatvorenie cestovnej zmluvy.

 • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
 • Miesto podľa CK: Johannesburg, Mozambik

0220 665 410 Číslo zájazdu: 1 320 896
dnes zatvorené

Nezáväzná objednávka

Južná Afrika - Mozambik - Svazijsko
  Juhoafrická republika, Mozambik, Johannesburg, Mozambik

Cena
3 768 EUR /os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 320 896

Zájazd

dospelá osoba na pevnom lôžku
2
3 768,00 €
príplatok za jednolôžkovú izbu
0
619,00 €

Poistenie

balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dospelý
2
166,08 €
balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dieťa do 18 rokov
0
114,56 €

Parkovanie

parkovanie pri letisku Praha - 16 dní
0
59,00 €