Kambodža - po stopách Khmérskej ríše

Kambodža, Siem Reap

Kambodža - po stopách Khmérskej ríše

  Kambodža, Siem Reap
Pôvodná cena
2 578 EUR/os

Cena
2 428 EUR /os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 376 050
Detail ponuky a možnosti k dovolenke:

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom, let do Bangkoku s prestupom.

2: BANGKOK - SIEM REAP
Prílet do Bangkoku a následný prelet do Siem Reap. Transfer do hotela, večera, nocľah.

3: ANGKOR WAT – STRATENÉ CHRÁMY V DŽUNGLI
Raňajky. Návšteva bývalého hlavného mesta khmérskej ríše Angkor Wat, do ktorej vstúpite južnou bránou. Uvidíte chrám Bayon, Terasu slonov a chrám Ta Prohm, uväznený v zajatí džungle. Obed. Prehliadka chrámu Angkor Wat Temple, jednej z najväčších náboženských pamiatok na svete. Plavba loďou v Angkor Thom k menším chrámom Prasat Chrung, vrátane drobného občerstvenia. Návrat do hotela, nocľah v Siem Reap.

4: VÝCHOD SLNKA NAD ANGKOR WAT
Dokončenie prehliadky Angkor Wat - veľmi skorý odchod z hotela k pozorovaniu východu slnka. Prehliadka chrámu Banteay Srei, ktorý udivuje svojou zachovalosťou a remeselne dokonalého chrámu Banteay Samre. V popoludňajších hodinách prejazd do koloniálneho mestečka Battambang, ubytovanie, nocľah.

5: KÚZLO KOLONIÁLNEHO VIDIEKA
Raňajky. Návšteva trhu Psar Nath s ochutnávkou kávy. Prevoz trajektom cez rieku Sangke, návšteva chrámu Wat Povil, kde s trochou šťastia uvidíte doobedňajšiu modlitbu mníchov. Návšteva historického Ancient House, ukážka vidieckeho života a zvyklostí miestnych obyvateľov. Nocľah v Battambang.

6: BÝVALÉ HLAVNÉ MESTO KAMBODŹE - UDONG
Raňajky. Odchod do kráľovského mesta Phnom Penh, počas cesty krátka zastávka s ukážkou tradičnej výroby kambodžskej keramiky a prehliadka bývalého hlavného mesta Udong s pagodami a stúpami. Udong je významným čakateľom na zápis do zoznamu UNESCO. Ubytovanie a nocľah v Phnom Penh.

7: SÚČASNÉ HLAVNÉ MESTO KAMBODŽE - PHNOM PENH
Raňajky, prehliadka areálu kráľovského paláca - kráľovská záhrada, Strieborná pagoda a chrám Smaragdového Budhu. Návšteva múzea Tuol Sleng pripomínajúca krvavý režim Červených Khmérov. Individuálne obed, odchod do Centrálnej tržnice v štýle Art deco. Po ceste krátka zastávka pri Pamätníku nezávislosti a návšteva budhistického chrámu Wat Phnom. Návrat do hotela. Nocľah v Phnom Penh.

8: FAREBNÉ STÚPY A KRABÍ TRH
Skoré raňajky, transfer do kláštorného komplexu Wat Botum, tzv. chrámu Lotosového kvetu. Cesta do provinčného mestečka Takeo, obed v miestnej reštaurácii. Prehliadka ruín chrámu Phnom Da. Jazda do prímorského mestečka Kep, prehliadka miestneho vychýreného krabieho trhu. Transfer do Kampotu, mestečka z dôb francúzskej koloniálnej éry, nocľah.

9: TAJOMSTVO KHMÉRSKEJ KUCHYNE
Raňajky, návšteva farmy korenia La
Plantation, zoznámenie sa s tajomstvom kmérskej kuchyne, prechádzka po tunajšom trhu s nákupom ingrediencií a vyskúšanie si prípravy tradičných pokrmov. Po chutnom obede prehliadka farmy. Prehliadka jaskynného komplexu Phnom Chnork (cca 200 schodov), kde hlavná jaskyňa obsahuje zbytky chrámu zo 7.storočia. Návrat do hotela, nocľah v Kampot. Podvečer možnosť fakultatívneho výletu - plavba loďou po rieke Kampot s vyhliadkou na Slonie hory (cena cca 10,- USD/osoba).

10: LOĎOU NA OSTROV
Raňajky, transfer do prístavu plážového letoviska Sihanoukville. Plavba rýchloloďou na rozprávkový ostrov Koh Rong za odpočinkom na bielych plážach tohto tropického miesta s krištáľovo priezračnou vodou. Ubytovanie v hoteli, nocľah.

11 - 13: KOH RONG
Raňajky. Individuálne voľno s možnosťou využitia fakultatívnych výletov.

14: KOH RONG – PHNOM PENH - BANGKOK
Raňajky, transfer k odletu do Bangkoku a následne do Prahy (Viedne).

15: PRÍLET PRAHA (VIEDEŇ)

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Základná cena zahŕňa

  • leteckú dopravu Praha - Bangkok - Praha s prestupmi (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
  • prelety Bangkok - Siem Reap, Phnom Penh - Bangkok
  • 12 x ubytovanie v hoteloch 3* s raňajkami
  • 2 x obed a 1 x večeru
  • program, transfery klimatizovanými minibusmi a vstupy podľa itinerára
  • služby sprievodcu CK ESO travel

Základná cena nezahŕňa

  • letiskové taxy 399,- EUR vízum do Kambodže (na mieste 30,- $/osoba + 1 fotografia so sebou) fakultatívne výlety prepitné cca 40,- $/osoba cestovné poistenie
Poznámka

Minimum: 16 osôb

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie, ktorá zájazd organizuje. Tento zájazd usporadúva cestovná kancelária Eso travel, IČ: 35858559. Upozorňujeme, že cestovná kancelária si z dôvodov uvedených v obchodných podmienkach vyhradzuje právo zmeny podmienok organizovanie zájazdu a právo zájazd zrušiť aj po uzatvorenie cestovnej zmluvy.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Siem Reap

0220 665 410 Číslo zájazdu: 1 376 050
Dnes 8–14.30 h

Nezáväzná objednávka

Kambodža - po stopách Khmérskej ríše
  Kambodža, Siem Reap

Pôvodná cena
2 578 EUR/os

Cena
2 428 EUR /os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 376 050

Zájazd

dospelá osoba na pevnom lôžku
2
2 428,00 €
príplatok za jednolôžkovú izbu
0
499,00 €

Poistenie

balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dospelý
2
120,00 €
balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dieťa do 18 rokov
0
85,65 €

Parkovanie

parkovanie pri letisku Praha - 15 dní
0
57,00 €