Kamčatka

Rusko, Petropavlovsk-Kamčatskij

Kamčatka

  Rusko, Petropavlovsk-Kamčatskij
Pôvodná cena
4 698 EUR/os

Cena
4 348 EUR /os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 373 556
Detail ponuky a možnosti k dovolenke:

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Petropavlovsk-Kamčatskij s prestupom v Moskve.

2: PRÍLET NA KAMČATKU
Prílet do Petropavlovsk-Kamčatskij, transfer do hotela, ubytovanie, nocľah.

3: LOĎOU AVAČINSKÝM ZÁLIVOM
Raňajky. Výlet loďou do Avačinského zálivu s možnosťou rybolovu a ochutnávka ruskej rybacej polievky Ukha. Počas plavby budete mať možnosť obdivovať fascinujúce okolie Petropavlovska od mora. Návšteva ostrova Starichkov, chránenej krajinnej oblasti. Môžete pozorovať kolónie morských vtákov v ich prirodzenom prostredí. Ubytovanie v Petropavlovsk.

4: K JEDNEJ Z NAJAKTIVNEJŠÍCH SOPIEK MUTNOVSKIJ VULKAN
Raňajky. Odchod terénnym vozidlom, tzv. vachtjovkou, smerom k neaktívnemu Viljučinskému vulkánu (2.173 m n. m.) tvoriacemu nádhernú kulisu kamčatskej prírody. Cesta vedie krásnou horskou krajinou až k vyhliadke východne od sopky Gorelij a ďalej k činnej sopke Mutnovskaja (2.322 m n. m.). Krátka prechádzka na okraj kaňonu, kde môžeme vidieť početné vodopády. Večera na ubytovni v oblasti geotermálnej elektrárne. Nocľah na ubytovni (izby pre 5 osôb) alebo v stane.

5: NA OKRAJ KRÁTERU
Raňajky. Pozvoľný výstup (asi 11 km) horskou prírodnou krajinou s porastmi kamčatského rododendronu, kosatcami a lomikameňmi, do kaldery vulkánu Mutnovskij (prevýšenie cca 700 metrov). Cestou môžete vidieť kamčatské obrie svište. Kaldera Mutnovskaja je nazývaná malým údolím gejzírov, všade bublajú sírne plyny z početných fumarol a bahenných sopiek, sírne nánosy sa miešajú s bahnom a ľadom. Ľahký obed formou balíčka. Výstup k okraju krátera z poslednej erupcie v roku 2000. Peší návrat z vulkánu, večera a nocľah v ubytovani alebo v stane.

6: K JAZERÁM VULKÁNU GORELIJ
Raňajky. Presun k vulkánu Gorelij (1.829 m n. m.). Výstup na vrchol (prevýšenie cca 600 metrov). Gorelij je zloženým stratovulkánom s niekoľkými vrcholovými krátermi. V dvoch z nich sa nachádzajú jazerá, jedno s čistou ľadovcovou vodou, druhé jazero v aktívnom kráteri so solfatarami je roztokom kyseliny sírovej a má úžasnú nefritovú farbu. Obed formou balíčka na okraji krátera, po zostupe odjazd terénnymi autami do termálneho hotela. Možnosť kúpeľa v miestnych horúcich termálnych prameňoch. Večera a nocľah v chatkách.

7: ZA MEDVEĎMI K RIEKE BYSTRAJA
Raňajky. Odchod k rieke Bystraya, obed, krátky relaxačný splav po rieke na raftoch, z raftu je možnosť rybárčenia. Rieka je tiež obľúbeným miestom výskytu hnedých medveďov (Kamčatka je domovom zhruba 750 týchto nádherných zvierat), ktorí v miestnych vodách lovia lososy a pri troche šťastia môžete nejakého zazrieť. Večera a nocľah v miestnej ubytovni.

8: ZÁKLADNÝ TÁBOR AVAČINSKIJ
Raňajky. Doobeda možnosť fakultatívne navštíviť miestne termálne pole. Po obede odchod do základného tábora vulkánu Avačinskij (2.741 m n. m.). Aklimatizačný výstup do Avačinského sedla a na skalisko, príznačne pomenované Ťava. Pozorovanie miestnej flóry a hojných sysľov. Večera a nocľah v horskej chate na Avačinskom plató.

9: KU KRÁTERU AVAČINSKIJ
Raňajky. Celodenný výlet ku kráteru Avačinského vulkánu (2.741 m n. m). Jedná sa o prudší výstup, nie však o technický. Výstup začína na náhornom plató vo výške 900 m n. m. a vedie po chodníku ľahším horským terénom. Obed formou balíčku pri kráteri s nádherným výhľadom na typickú krajinu Kamčatky: vulkanický masív Županovskij, za ktorým môže chrliť dym vysoko aktívny vulkán Karymkskij, dominantný divoko rozpoltený kužeľ susedného Korjackého vulkánu, morskú modrú Avačinskej zátoky a nedozerné plochy ľudoprázdnych hôr Kamčatky. Zostup, večera a nocľah v horskej chate.

10: VRTULNÍKOM NAD KAMČATKOU
Raňajky. Tento deň vám umožní trochu si odpočinúť po aktivitách z predchádzajúcich dní. Pokiaľ počasie dovolí, môžete podniknúť fakultatívny let vrtuľníkom nad údolím s gejzírmi, ktoré sa nachádzajú v Kronotskej biosferickej rezervácii. Táto chránená oblasť je jednou z najväčších a zároveň najstarších v Rusku, pokrýva viac ako milión hektárov pôdy a zahŕňa hory, ľadovce, aktívne a vyhasnuté sopky, rieky, jazerá, ostrovy, pláže a tiež divokú zver. Let trvá približne jednu hodinu a pätnásť minút. Nocľah v ubytovni.

11: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky. Transfer na letisko, odchod do Prahy (Viedne) s prestupom v Moskve.

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Poznámka: zájazd má expedičný charakter, v závislosti od rozmarov prírody a počasia môže dôjsť k ľahkým programovým modifikáciám, zmeny sú však vždy uskutočňované za účelom maximalizovať poznanie danej oblasti a zážitok z divokej prírody.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Základná cena zahŕňa

  • leteckú dopravu Praha – Petropavlovsk – Kamčatskij a späť s prestupom (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
  • program a transfery podľa programu
  • 9 x nocľah v jednoduchých ubytovniach alebo v stanoch
  • 9 x raňajky, 7 x obed, 5 x večera
  • potrebné povolenia
  • anglicky hovoriaci sprievodca pri skupine minimálne 22 osôb v medzinárodnom zložení
  • sprievodca ESO travel pri skupine minimálne 10 osôb v rámci medzinárodnej skupiny minimálne 22 osôb

Základná cena nezahŕňa

  • letiskové taxy 189,- EUR ruské vízum 80,- EUR (o vízum je možné požiadať prostredníctvom CK) fakultatívne výlety prepitné 40,- EUR cestovné poistenie
Poznámka

Minimum: 16 osôb

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie, ktorá zájazd organizuje. Tento zájazd usporadúva cestovná kancelária Eso travel, IČ: 35858559. Upozorňujeme, že cestovná kancelária si z dôvodov uvedených v obchodných podmienkach vyhradzuje právo zmeny podmienok organizovanie zájazdu a právo zájazd zrušiť aj po uzatvorenie cestovnej zmluvy.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Petropavlovsk-Kamčatskij

0220 665 410 Číslo zájazdu: 1 373 556
Dnes 8–14.30 h

Nezáväzná objednávka

Kamčatka
  Rusko, Petropavlovsk-Kamčatskij

Pôvodná cena
4 698 EUR/os

Cena
4 348 EUR /os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 373 556

Zájazd

dospelá osoba na pevnom lôžku
2
4 348,00 €
príplatok za jednolôžkovú izbu
0
1 159,00 €

Poistenie

balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dospelý
2
77,33 €
balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dieťa do 18 rokov
0
51,15 €

Parkovanie

parkovanie pri letisku Praha - 11 dní
0
42,00 €