Dovolenka Kanárske ostrovy Španielsko

Kanárske ostrovy sú jedinečným miestom našej planéty, ktoré ponúka návštevníkom vzácne prírodné scenérie. Základom sú mohutné hory a sopky, ktoré sú porastené bujnou subtropickou vegetáciou. Dovolenka na Kanárskych ostrovoch prináša nové zážitky a poznanie. Vydajte sa obdivovať krásy prírody našej planéty aj vy.

Nebol nájdený žiadny zájazd

Ľutujeme, ale Vami nastavenie výberu nezodpovedá žiadny zájazd.


 

Kanárske ostrovy

štát: Španielsko
mena: 1 € (euro)
časový rozdiel oproti Slovenskej republike: -1

Jedinečné prírodné bohatstvo a možnosť dovolenky po celý rok sú najväčšie prednosti Kanárskych ostrovov v Atlantickom oceáne. Pre ostrovy je typická značná rozmanitosť. Nájdete tu vysoké pohoria a sopky, piesočné duny, ale aj bujnú vegetáciu pralesa. Stabilné subtropické podnebie zaručuje vďaka prítomnosti oceánu príjemné počasie počas celého roka. Najmä zimné obdobie je tak ideálne pre výlety. Najväčšie a najzaujímavejšie ostrovy sa volajú Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera a El Hierro.

Dovolenka Kanárske ostrovy

Na Kanárske ostrovy sa môžete vydať v priebehu celého roka. Najobľúbenejšia je letná aj zimná sezóna. V lete sa viac vykúpete v oceáne, v zime môžete podnikať výlety alebo len prežiť Vianoce a Silvestra v teple na pláži. Teplota vzduchu väčšinou neklesá ani v zime pod 20°C. Dovolenka na Kanárskych ostrovoch je inšpiratívna a prináša nové poznatky o netradičnej krajine našej planéty. Spoznajte jedinečnú faunu a flóru, alebo len pokojne oddychujte na tmavých vulkanických plážach. 

More, hotely, atmosféra

Pobrežie Kanárskych ostrovov je mozaika prírodných zvláštností. Skaly a útesy sa striedajú s malebnými plážami, z ktorých veľká časť má čiernosivý piesok. Môže za to ich vulkanický pôvod. Najvyššia teplota oceánu je v auguste, septembri a októbri. Plážový servis je na ostrovoch nadštandardný.

Pre ostrovy sú typické veľmi kvalitné hotely s vnútornými i vonkajšími bazénmi. Okrem základných foriem stravovania môžete takmer kdekoľvek využiť službu all inclusive. Niektoré hotely sú viac vzdialené od pláží, situáciu ale riešia pravidelným transferom zadarmo.

Prostredie Kanárskych ostrovov je výnimočné vďaka prírodným podmienkam. Pobyt tu si doslova žiada podniknúť výlety do subtropických lesov a vysokých hôr. Miestne dedinky mimo prímorské letoviská sú tradičné a sympatické. Kuchyňa je skôr medzinárodnou, určite ale vyskúšajte vynikajúce čerstvé ryby.

Najzaujímavejšie miesta

Najväčšie a najnavštevovanejšie ostrovy sú Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera a El Hierro. Každý je špecifický a výnimočný. Na Lanzarote môžete obdivovať Národný park Timanfaya. Tenerife je zase preslávené poľnohospodárskym trhom, pyramídami v Guíamaru a Národným parkom Cañadas del Teide. Symbolom ostrova Gran Canaria je čadičový monolit Roque Nuble - mračne skalisko.