Klobásový festival v Békéscsabe

Maďarsko, Bekescsabe

Klobásový festival v Békéscsabe

  Maďarsko, Bekescsabe
Detail ponuky a možnosti k dovolenke:
Popis
Zájazd na výnimočný klobásový festival v maďarskej Békéscsabe. Je to tradičné a najväčšie gastro podujatie v Maďarsku aj v celej Strednej Európe.

Tento rok sa v Békéscsabe bude konať už

21. ročník klobásového festivalu.

Je to

najväčšie gastropodujatie

nielen v Maďarsku, ale aj v celej Strednej Európe. Čakať tu bude na Vás hudba, tanec, a samozrejme množstvo klobások od významných kuchárov. Nebudú samozrejme chýbať ani iné rozmanité špeciality a nápoje. Festival má mnoho sprievodných programov: ukážka tradičnej zabíjačky, súťaže vo výrobe klobás, príprava rôznych jedál, ochutnávky, tomboly, aukcie vína i klobás. Čaká Vás bohatý sprievodný program, koncerty, programy pre detí... O zábavu máte zaručene postarané počas celého dňa.

Program zájazdu:

Odchod zo Slovenska bude v ranných hodinách. Prejdete naprieč celým Maďarsko až do jeho juhovýchodnej časti, k rumunským hraniciam. Po príchode budete mať na festivale osobné voľno, tak si svoj program budete môcť zorganizovať, ako Vám to bude najlepšie vyhovovať. Podvečer sa vydáte na cestu domov, príchod na Slovensko je predpokladaný vo večerných hodinách.

Békešská Čaba

Práve v roku 2018 slávila Békescsaba 300 rokov od svojho založenia. Na jar roku 1718 prišla do Čaby prvá veľká skupina Slovákov. Boli medzi nimi rodiny zo Seliec, Rimavskej Bane, Rimavského Brezova, Čerenčian, Vyšnej Pokoradze a z Lehoty nad Rimavicou. 22 rodín, 111 ľudí založilo osadu, ktorá sa v nasledujúcich rokoch rozrastala, až v roku 1919 získala štatút mesta. Dovtedy bola najväčšou dedinou v Európe. V tom čase tvorili Slováci 52 % väčšinu obyvateľstva, 64 % z nich boli evanjelici. Silné pomaďarčenie spôsobilo, že v roku 2001 sa k slovenskej národnosti hlásilo už len 6 % obyvateľstva. Slováci si so sebou priviezli svoje zvyklosti a tradície, z ktorých mnohé pretrvávajú dodnes. Jednou z nich bola aj výroba klobás, a práve békeščabský klobásový festival sa v Maďarsku teší veľkej popularite. Nečudo, veď Békešská Čaba dala svetu obľúbenú

čabajskú klobásu, Čabajku.
V cene je zahrnuté:
 • doprava luxusným klimatizovaným autobusom
 • celodenný pobyt na klobásovom festivale
 • sprievodca počas celého zájazdu k dispozícií
 • zákonné poistenie v znení zákona 170/2018 Z. z.
V cene nie je zahrnuté:
 • komplexné cestovné poistenie
 • prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď.
 • poplatok za miestenku (môžete si určiť presné miesto v autobuse) - 5 €
 • odporúčané vreckové 20 € na osobu
  (Pozn.: Výška vreckového je vyslovene odhadovaná, zahŕňa len približnú výšku vstupného do pamiatok, múzeí, príp. cenu lokálnej prepravy, no nezahŕňa individuálne nákupy v obchodoch, nákup suvenírov, reštaurácie a pod.)
Príplatky za nástupné miesta:
 • Bratislava - bez príplatku
 • Trnava - 5,00 €
 • Nitra - 7,00 €

Základná cena zahŕňa

 • doprava luxusným klimatizovaným autobusom
 • celodenný pobyt na klobásovom festivale
 • sprievodca počas celého zájazdu k dispozícií
 • zákonné poistenie v znení zákona 170/2018 Z. z.

Základná cena nezahŕňa

 • komplexné cestovné poistenie
 • prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď.
 • poplatok za miestenku (môžete si určiť presné miesto v autobuse) - 5 €
 • odporúčané vreckové 20 € na osobu
 • (Pozn.: Výška vreckového je vyslovene odhadovaná, zahŕňa len približnú výšku vstupného do pamiatok, múzeí, príp. cenu lokálnej prepravy, no nezahŕňa individuálne nákupy v obchodoch, nákup suvenírov, reštaurácie a pod.)

Informácie o zájazdu

Usporiadateľ: Cestovná kancelária DAKA, s.r.o., IČO 47550783.
Lokalita podľa usporiadateľa: Podľa popisu, Bekescsabe

0220 665 410 Číslo zájazdu: 1 343 801
Dnes 8–14.30 h

Maďarsko

Maďarsko je susedná krajina, ktorá je dokonca súčasťou Vyšehradského spoločenstva so Slovenskou republikou. Práve malá vzdialenosť a mimoriadne zaujímavé turistické miesta robia z rovinatej krajiny pozdĺž Dunaja ideálny cieľ nielen pre krátkodobé pobyty, ale aj plnohodnotné dovolenky. Najväčšími prednosťami krajiny sú termálne pramene a s nimi spojené wellness centrá, ďalej pomerne veľké jazero Balaton, ktoré je tradičným miestom letného odpočinku a vodných radovánok. Maďarsko je vyhlásenou krajinou skvelého vína a špecifickej vynikajúcej gastronómie. Z tohto dôvodu sú veľkým hitom práve rôzne pobyty vo vínnych pivniciach, často spojené s gastronomickými zážitkami. Veľkým historickým a ekonomickým centrom Maďarska je hlavné mesto Budapešť, ktoré je v súčasnosti intenzívne vyhľadávané za účelom organizovania eurovíkendov a poznávacích pobytov.

Nezáväzná objednávka

Klobásový festival v Békéscsabe
  Maďarsko, Bekescsabe

Cena
44 EUR/os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 343 801

Pobyt

za osobu
2
44,00 €
príplatok za miestenku
0
5,60 €

Poistenie

balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dospelý
2
8,25 €
balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dieťa do 18 rokov
0
6,36 €
samostatné poistenie storna Uniqa - osoba
0
11,00 €