Termín:
21. 9. – 22. 9. 2019
Počet dní:
2 (so – ne)
Počet nocí:
1
Doprava:
autobusom
Strava:
raňajky
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

Súhrn zájazdu

Skvelé 2 dni poznávania Krakowa a soľnej bane WIELICZKA s profesionálnym sprievodcom, ubytovaním, luxusným autobusom a zákonným poistením CK. Čaká na vás prehliadka mesta na rieke Visle, dýchajúce históriou s nádhernými architektonickými skvostami, ktoré ohromia každého. Okrem toho vás sprievodca prevedie Krakowom a pozriete si najväčšiu soľnú baňu v Európe - Wieliczky. Súčasťou zájazdu je aj ubytovanie a raňajky v Krakowe

Program zájazdu

PROGRAM ZÁJAZDU: 1.deň: Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách. Príchod do mesta Krakow. Nasleduje prehliadka mesta – Hrad Wawel, Rynek Glówny - jedno z najväčších námestí v Európe so známou tržnicou Sukiennica a mariánskym kostolom Nanebovzatia Najsv. Panny Márie - najcennejší gotický oltár v Európe, Radničná veža, námestie. Individuálne voľno. Presun do Wieliczky - prehliadka soľných baní so špeciálnym sprievodcom - 700 - ročné soľné bane zapísané v zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO, patria medzi najväčšie na svete. V soli sú vytesané nádherné kaplnky, sochy, sály, fresky, nachádzajú sa tu podzemné soľné jazerá. Individuálne voľno. Vo večerných hodinách presun na ubytovanie. 2.deň: Raňajky, po raňajkách pokračovanie v prehliadke židovskej štvrte Kazimierz - veľmi očarujúca a emotívna časť Krakova. Individuálne voľno. V obedňajších hodinách Príchod do Osvienčimu. Prehliadka koncentračného tábora Osvienčim a Brezinka s odborným sprievodcom. Presun na Slovensko. Príchod na Slovensko v neskorých večerných hodinách. Wieliczka - Baňa patrí medzi najstaršiu na svete, ťažba prebiehala od 13. storočia až do roku 2007. Dnes sú bane turistickou atrakciou, ktorá ponúka viaceré sochy, galérie a kaplnku, ktorú vysekali baníci. Baňa je hlboká 327 m, dlhá približne 300 km a má deväť podlaží.

Trasy a nástupné miesta: 27.4. - 28.4.2019 Bratislava, Trnava, Trenčín, Piešťany, Žilina 4.5.-5.5.2019 Košice, Prešov, Levoča, Poprad 11.5. - 12.5.2019 Zvolen, Banská Bystrica, Ružomberok 25.5. - 26.5.2019 Nitra, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Žilina 14.9. - 15.9.2019 Bratislava, Trnava, Trenčín, Piešťany, Žilina 14.9.-15.9.2019 Nitra, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Žilina 21.9. - 22.9.2019 Košice, Prešov, Levoča, Poprad 21.9. - 22. 9.2019 Zvolen, Banská Bystrica, Ružomberok
BLOG

Poľsko - krajina len na skok zo Slovenska a predsa taká nepoznaná.Poďte s nami za krásami našich susedov. Pokochajte sa mestami dýchajúcimi históriou, žasnite nad nevídanou nádherou soľnej bane a samozrejme nezabudnite na neodmysliteľný suvenír - tradičnú Poľskú sladkosť - Krowky.

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

dopravu klimatizovaným autobusom, 1 x ubytovanie, 1 x raňajky, služby sprievodcu, prehliadky podľa programu bez vstupov, poistenie proti úpadku CK.

Základná cena nezahŕňa

komplexné cestovné poistenie - - spiatočná miestenka 10,00 EUR/osoba - možnosť prednostného výberu sedadla v autobuse - príplatok za jednolôžkovú izbu 18,00 EUR/noc - povinne pri obsadení izby jednou osobou - pobytová taxa - cca 2 EUR Ceny vstupov sú orientačné a počas sezóny sa môžu meniť - Katedrála - hrobky a zvon Zygmund 11 PLN, - Wieliczka cca 90 PLN (vstupné + miestny sprievodca), - Osvienčim - cca 40 PLN (vstupné, slúchatká, miestny sprievodca), - Krakow 17 PLN (katedrála, mariánsky kostol)

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Adria Travel, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Krakow, Osvienčm, Wieliczka

Krakow, Wieliczka, Osvienčim - 2 dňový zájazd

Číslo zájazdu: 886415
Poľsko, Malopoľsko, Kraków, Wieliczka

Všetky termíny a možnosti (1)