Dovolenka Kréta Grécko

Dovolenka na Kréte, to je vaše brána do gréckeho sveta histórie, romantiky a poznávania. Kde inde môžete mať bližšie ku gréckej mytológii, ak nie v údajnom rodisku vládcu bohov Dia. Kréta je najväčším gréckym ostrovom, ktorý na svojom území ukrýva nespočet prírodných aj kultúrnych krás. Obmývá ju čisté priezračné more.

Nebol nájdený žiadny zájazd

Ľutujeme, ale Vami nastavenie výberu nezodpovedá žiadny zájazd.


 

Kréta

  • štát: Grécko
  • mena: 1 Euro (€)
  • časový rozdiel oproti Slovenskej republike: + 1 hodina

Kréta je najväčší grécky ostrov a dokonca piaty najväčší ostrov v celom Stredozemnom mori. Plus je to jedno z najtajomnejších miest Európy. V gréckej mytológii je tento ostrov považovaný za miesto zrodenia Dia, boha, ktorý vládne celému Olympu. Na miestach dnešných ruin paláca Knóssos bolo údajne v dávnych dobách i kráľovstvo Minóovo s legendárnym labyrintom. A odtiaľ pochádza aj legenda o Minotaurovi a Ariadne.

Dovolenka Kréta

Kréta láka turistov predovšetkým svojou polohou - je to krásny slnečný ostrov v Stredozemnom mori. Býva tu priemerne 300 slnečných dní v roku a je tak ideálnym letoviskom na dovolenku pri mori. Na Kréte si užijete nielen odpočinok na niektorej z nádherných pláží, ale taktiež celý rad ďalších radovánok, ktoré sú pre Grécko typické. Môžete sa tešiť na vynikajúcu grécku kuchyňu, kúzelnú prírodu a množstvo archeologických pamiatok z dôb antiky.

Najkrajšie letoviská

Kréta sa delí na štyri regionálne časti

Chania je najromantickejšou oblasťou ostrova ležiacou v západnej časti. Právom si získala priezvisko “Benátky východu”. Prístav Chania i architektúra v celej oblasti totiž navodzujú dojem tohoto talianskeho mesta. Navštíviť tu môžete napríklad najdlhšiu európsku tiesňavu Samaria. Turisticky najobľúbenejšie oblasti sú Agia Marina a Platanias.

Rethymno je turisticky najnavštevovanejšia časť Kréty a pokrýva západo-strednú oblasť. Rovnomenný prístav v tejto časti ostrova je postavený v benátskom slohu a navštíviť tu môžete krásnu benátsku citadelu Fortezza. Jedno z najnavštevovanejších letovísk je oblasť Bali a hotel Kathrin Beach.

Heraklion zaberá východo-strednú časť ostrova a leží na ňom aj rovnomenné hlavné mesto celej Kréty. V meste Gortyn si môžete pozrieť prvý európsky zákonník vytesaný do kameňa a iné archeologické pamiatky. Nájdete tu aj ruiny najvýznamnejšieho paláca minojskej kultúry, Knóssosu. Prvotriedne ubytovanie vrátane all inclusive ponúk nájdete v hoteli Blue Sky Beach.

Lasithi zaberá východnú časť ostrova a nachádzajú sa na ňom najvýznamnejšie pozostatky minojskej kultúry a bývalých antických miest Itanos a Oulos. Na najvýchodnejšom cípe nájdete pláž Vai, jedinú palmovú pláž ostrova. Ak si chcete užiť nezabudnuteľnú dovolenku pri mori, ubytujte sa v prvotriednych hoteloch Petra Mare alebo Kakkos Bay.