Termín:
12. 12. – 15. 12. 2019
Počet dní:
4 (št – ne)
Počet nocí:
3
Doprava:
letecky Bratislava
Strava:
raňajky
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

Popis

Skvelý 4-dňový zájazd do Londýna pre 1 osobu vrátane letenky, letiskových príplatkov, ubytovania v hoteli s vlastným sociálnym zariadením, raňajkami, profesionálnym sprievodcom a zákonným poistením CK.

Doprava:
• letecky z Bratislavy do Londýna a späť
• transfer v Londýne z letiska na hotel a späť
• prílet do Londýna ráno a odlet podvečer

Prečo si vybrať práve tento letecký zájazd?

Cena je vrátane letiskových, palivových a bezpečnostných príplatkov, ktoré si iné CK účtujú zvlášť a pohybujú sa vo výške okolo 130 €. Rovnako je v cene aj transfer z letiska do hotela a späť.

Letové časy boli vybrané tak, aby ste si užili naozaj štyri celé dni v Londýne.
Do Londýna priletíte ráno 8:05 hod. a odlieta sa v podvečer 18:05 hod.

Informujeme Vás už teraz o všetkých potrebných informáciách, aby ste presne vedeli čo kupujete:
• viete leteckú spoločnosť ktorou poletíte
• viete v ktorom hoteli budete ubytovaní
• viete presne koľko miniete na dopravu v Londýne počas celého pobytu
• viete presný program zájazdu

Program zájazdu:

1. deň
Odlet letom Ryanair z Bratislavy, presun z letiska na hotel. Následne presun do blízkeho mestečka Windsor, kde uvidíte druhý najväčší hradný areál na svete. Možnosť návštevy hradu prípadne prechádzka po mestečku, zámockom parku či po malej tržnici. Návrat na hotel a nocľah.

2. deň
Po raňajkách presun do centra Londýna, ukážka výmeny stráže pred Buckinghamským palácom, kde býva britská kráľovná, presun širokou ulicou The Mall až na Trafalgárske námestie, kde sa týči socha generála Nelsona, ktorý bol porážkou pre Napoleona.

Možnosť návštevy Národnej galérie zdarma, zastávka pri jazdeckej kavalérií a prejdeme sa cez vládnu štvrť Whitehall, kde sa nachádza známa Downing street, ktorá je sídlom britských premiérov až k dominante Londýna - hodinová veža Big Ben. Následne prejdeme okolo sídla parlamentu k Westminister abbey, ktoré je miestom korunovácií a svadieb britských monarchov.

Vysvietený Londýn si budete môcť pozrieť z Londýnskeho oka, nakoniec presun na hotel.

3. deň
Po raňajkách začneme prehliadku v Tower, ktorý slúžil ako sídlo, väzenie a klenotnica. Nachádzajú sa tam havrany, o ktorých sa hovorí, že ak odletia, tak Anglicko stratí monarchiu. Hneď vedľa sa nachádza Tower bridge, ktorý sa už otvára výnimočne, keď prechádza nejaká veľká loď. Potom návšteva časti Southwark a City okolo Shakespearovmu divadlu Globe cez Millenium bridge, vystavený most k roku 2000 až ku katedrále St. Paul.

Po obedňajšej prestávke možnosť nákupov na Piccadally cicuis, Oxfordstreet, prípadne možnosť návštevy najstaršieho múzea na svete a to British muzeum či možnosť návštevy múzea Madamme Taussaud. Presun na hotel a krátky nocľah.

4. deň
Po raňajkách voľný program a následne transfer z hotela na letisko a odlet letom Ryanair, prílet na Slovensko.

Zmena programu vyhradená. Zájazd sa podrobuje letovému poriadku.

Buckinghamský palác
Budova bola postavená v 17. st. pre vojvodu z Buckinghamu, no neskôr ho predali královskej rodine, za vlády Jána IV. Pre verejnost je prístupné len západne krídlo, aj to len v niektorých mesiacoch. K videniu je tu izba pre stráž, ako i obrazárna a mnohé iné sály. Velkou zaujímavostou je výmena stráže, ktorá prebieha každý den od mája až do augusta a každý druhý den od septembra do apríla okolo pol dvanástej.

Tower Bridge
Krásny most je výnimočný aj svojím zdvíhacím mechanizmom nad Temžou. Vybudovaný bol v druhej polovici 19.st. Z oboch strán sú veže, v ktorých je možné sa vyviesť až hore výtahom, alebo vyjsť po schodoch. Vnútro odhalí výstavu histórie mosta, alebo je možné navštíviť parnú strojovňu, ktorá už síce nefunguje, ale slúžila až do roku 1976.

Big Ben
Nachádza sa pri budove parlamentu v blízkosti rieky Temže. Bežne po názvom Big Ben chápu ludia zvonicu, ale pritom sa tak volá len ťažký zvon umiestnený vo výške 96 metrov, ktorý je známy po celom svete. Odbíja každú celú hodinu a bol tam umiestnený v roku 1858.

Londýnske oko
Vyhliadkové oko vysoké 135 metrov nad Temžou. Pre verejnosť bolo sprístupnené v roku 2000. Tvorí ho 32 kabín pre maximálne 25 ludí. Jedno kolo trvá približne pol hodinu a čakajú sa dlhé fronty.

V cene je zahrnuté:
• letenka Ryanair: Bratislava - Londýn - Bratislava vrátane všetkých poplatkov
• 1x príručná batožina do 10 kg (max rozmer 55 x 40 x 20 cm), 1x príručná batožina s rozmerom max 35 x 20 x 20 cm
• 3x ubytovanie v hoteli s vlastným sociálnym zariadením a sprchou
• 3x kontinentálne raňajky
• prehliadka Londýna so sprievodcom
• prehliadky podľa programu bez vstupov
• zákonné poistenie v znení zákona č. 281/2001 Z.z.

Možné výdavky na vstupy (ceny sú orientačné a môžu sa meniť, hradia sa na mieste):
• London Eye: 18,50 ?
• Tower: 22 ?
• Windsor: 18,50 ? / dieťa do 16 rokov 11 ?
• Madame taussaud: 30 ?
Ceny vstupného sa počas roka pravidelne mení, sprievodca na mieste vybaví výhodnejšie skupinové vstupné.

UPOZORNENIE: Pri leteckých zájazdoch sú letenky kupované na konkrétne meno. Letecké spoločnosti nepovolujú dodatočnú zmenu mena. Po zadaní objednávky už nie je možná zmena mena, alebo osoby za inú. Zákazník je tiež zodpovedný za zadanie správneho mena, presne tak ako ho má uvedené na cestovnom doklade.

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

  • Doprava
  • 3x nocleh

Základná cena nezahŕňa

Cena nezahŕňa:
• cena za kompletnú dopravu v Londýne počas celého zájazdu - cca 40 libier (transfer letisko - hotel - letisko je už v cene zájazdu)
• príplatok za jednoposteľovú izbu (90 € na celý zájazd)
• komplexné cestovné poistenie
• prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď. (individuálne viď nižšie)
• odporúčané vreckové min. 120 € na osobu

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Daka, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Londýn

Veľká Británia

Veľká Británia je jednou z pozoruhodných kolísok modernej európskej spoločnosti. Od stredoveku patrí k najväčším svetovým veľmociam, čo prudko umocnili aj zámorské objavy. Británia zaznamenala najprudší rozmach v 19. storočí, kedy položila základy pre priemyselnú revolúciu vo všetkých moderných štátoch sveta. Z hľadiska cestovného ruchu je najzaujímavejšie hlavné mesto Londýn. Aj ďalšie mestá a miesta krajiny však stoja za pozornosť. Ide najmä o univerzitné mestá Oxford a Cambridge, škótsku metropolu Edinburgh a napríklad aj preslávené mestá Manchester a Liverpool. Môžete sa tu vydať aj po stopách najslávnejšieho dramatika všetkých čias, Shakespeara. Kúpanie v mori je možné len na juhu krajiny v Cornwalle. Anglicko a Wales sú takmer bez lesov, Škótsko je zase pokryté drsnou a málo obývanú vrchovinou.