Letecký zájazd do slnečnej Kampánie

  Taliansko, Kampánia, Neapol, Neapolský záliv

Letecký zájazd do slnečnej Kampánie

    Taliansko, Kampánia, Neapol, Neapolský záliv
Detail ponuky a možnosti k dovolenke:
Popis

Najkrajšie pamiatky Kampánie počas 4-dňovej prehliadky so sprievodcom. Tri noci v hoteli s raňajkami.

V cene je zahrnuté:

 • letenka EasyJet: Viedeň - Neapol - Viedeň vrátane všetkých poplatkov
 • 1x príručná batožina s rozmerom max 56 x 45 x 25 cm
 • 3x ubytovanie v hoteli s vlastným sociálnym zariadením a sprchou
 • 3x kontinentálne raňajky
 • prehliadka Kampánie so sprievodcom
 • zákonné poistenie v znení zákona č. 170/2018 Zb. z.
  Program zájazdu:
  1. deň:
  Do Neapolu odletíte z viedenského letiska. Po prílete sa ubytujete a vyberiete sa na prehliadku večerného Neapolu. Prejdete od hradu Castel Nuovo okolo divadla San Carlo a galériu Umberta I., odkiaľ prejdete na Piazza del Plebiscito až po takzvaný Vaječný hrad, kde si údajne básnik Vergilius ukryl svoje vajíčko. Budete mať čas ochutnať i pravú taliansku pizzu Margherita, ktorú pripravili práve v Neapole na počesť kráľovnej Margherity Savojskej. Pizza jej veľmi zachutila a preto sa dodnes pýši pomenovaním práve podľa kráľovnej.
  2. deň:
  Po raňajkách vás čaká plavba trajektom na malebný ostrov Capri, perlu Tyrhénského mora. Podľa mytológie tu žili sirény, ktoré lákali svojim spevom moreplavcov k zradným útesom, o ktoré sa potom ich lode rozbili. Budete mať možnosť prejsť sa po krásnych Augustových záhradách odkiaľ je nádherný výhľad na Faragliony a Koziu cestu. Absolvujete okružnú plavbu loďou okolo ostrova, aby ste si najlepšie mohli obzrieť celý ostrov. Plavba vám poskytne krásne scenérie a zahliadnete aj rezidenciu Sofie Lorenovej.
  3. deň:
  Po raňajkách navštívite sopku Vezuv a po poludní obrovské archeologické nálezisko Pompeje. Zabudnuté mesto, ukryté pod úrodnou pôdou, objavil D. Fontana, ktorý pracoval na vzniku riečneho kanála koncom 16. storočia. Aktuálne je turistom sprístupnená asi tretina antických Pompejí. Prechádzkou po Pompejách nasajete atmosféru histórie a piety. Prekvitajúce mesto bolo totiž zničené pri výbuchu neďalekej sopky Vezuv 24. augusta 79. Popol a pemza sa do mesta valila takocu rýchlosťou, že mnohých obyvateľov nešťastie zastihlo pri činosti, ktorú práve vykonávali. Prechádzkou po uliciach mestečka budete môcť obdivovať zachovalú výzdobu domov, architektúru, pozrieť si staré rímske kúpele, či arénu a divadla.
  4. deň:
  V hoteli dostanete balíčkové raňajky, do Viedne totiž odletíte v ranných hodinách.

  Zmena programu vyhradená. Zájazd sa podrobuje letovému poriadku.
  Cena nezahŕňa:
 • cena za kompletnú dopravu v Kampánií počas celého zájazdu - cca 65 €
 • privátny transfer z letiska do hotela a späť - 35 €
 • cena za trajekt na ostrov Capri cca 50 €
 • príplatok za jednoposteľovú izbu (90 € na celý zájazd)
 • príplatok za transfer Bratislava - letisko Viedeň - Bratislava: 35 € (nie je povinný)
 • komplexné cestovné poistenie
 • prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď. (individuálne viď nižšie)
 • odporúčané vreckové min. 120 € na osobu
  UPOZORNENIE: Pri leteckých zájazdoch sú letenky kupované na konkrétne meno. Letecké spoločnosti nepovolujú dodatočnú zmenu mena. Po zadaní objednávky na webu CK už nie je možná zmena mena, alebo osoby za inú. Zákazník je tiež zodpovedný za zadanie správneho mena, presne tak ako ho má uvedené na cestovnom doklade.
  Možné výdavky na vstupy (ceny sú orientačné a môžu sa meniť, hradia sa na mieste):
 • cena za vstup Pompeje a Vezuv cca 16 €

Základná cena zahŕňa

 • Doprava
 • 3x nocleh

Základná cena nezahŕňa

 • cestovné poistenie
 • miestne taxy a poplatky (napr. pobytová taxa, vratná kaucia pod.)
 • fakultatívne služby (za príplatok)
 • víza (ak sú vyžadované)

Poznámka: Základná cena nie je vrátane táx a poplatkov.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie, ktorá zájazd organizuje. Tento zájazd usporadúva cestovná kancelária Daka, IČ: 47550783. Upozorňujeme, že cestovná kancelária si z dôvodov uvedených v obchodných podmienkach vyhradzuje právo zmeny podmienok organizovanie zájazdu a právo zájazd zrušiť aj po uzatvorenie cestovnej zmluvy.

 • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
 • Miesto podľa CK: Neapol

0220 665 410 Číslo zájazdu: 1 343 844
dnes zatvorené

Taliansko

Je krajinou horských masívov, dlhých piesočnatých pláží aj bohatej histórie, ktorú môžeme obdivovať rovnako vo veľkých mestách, ako aj na vidieku. Taliansko sa môže pýšiť svojimi dejinami aj prírodnými krásami, z ktorých 51 je zapísaných do zoznamu pamiatok UNESCO. Či už pôjdete na dovolenku do Talianska v zime alebo v lete, prípadne si ju zvolíte ako cieľ vášho eurovíkendu, talianska kuchyňa vám poskytne kulinárske zážitky, na ktoré budete dlho spomínať. Z prímorských regiónov možno odporučiť najobľúbenejšie Benátsko, taktiež Kalábriu, Palmovú riviéru, Toskánsko, Abruzzo a pod. Počas zimnej sezóny je Taliansko lyžiarskym rajom. Vyznávači zimných športov z celého sveta mieria hlavne do Trentina - Alta Adige, Južného Tirolska, alebo prepojených gigantov Dolomiti Superski a Sella Rondy. Benátky a Rím zase patria medzi najobľúbenejšie ciele vyznávačov eurovíkendov.

Nezáväzná objednávka

Letecký zájazd do slnečnej Kampánie
    Taliansko, Kampánia, Neapol, Neapolský záliv

Cena
449 EUR /os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 343 844

Zájazd

dospelá osoba
2
449,00 €

Poistenie

balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dospelý
2
11,00 €
balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dieťa do 18 rokov
0
8,48 €