Termín:
11. 10. – 14. 10. 2019
Počet dní:
4 (pi – po)
Počet nocí:
3
Doprava:
letecky Bratislava
Strava:
raňajky
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

Súhrn zájazdu

Spoznajte s nami Londýn, mesto s úchvatnou historickou architektúrou a slávnymi pamiatkami ako je Big Ben, pevnosť Tower, alebo katedrála St. Paul 's Cathedral, ale aj mesto kultúrneho bohatstva s múzejnými zbierkami a galériami, ktoré patria k najlepším na svete.

Program zájazdu

1. deň Odchod zo Slovenska, prílet do Londýna. Transfer na hotel. Nasleduje prehliadka centra časť Westminister, Big Ben, House of Parliament, Westminister Abbey, zahliadnete aj Lampeth´s bridge, kde sa naháňal Harry v double deckry. Návšteva London eye, voľný čas. Ubytovanie. 2. deň Ráno sa presunieme metrom do centra mesta. Prehliadku začneme v časti Westminster prehliadku začneme vo vládnej štvrti Whitehall, odfotíte si známe sídlo britských premierov Downing Street, Horse Guards, Trafalgar Square, cez The Mall prejdeme až k Buckinghamskému palácu, čo je sídlo britskej kráľovskej rodiny, nákupy na Picadilly Circus, Oxford street či Čínskej štvrti. a ďalšie. Voľný čas, návrat na hotel. 3. deň Ráno sa presunieme metrom do centra mesta. Prehliadku začneme v časti City a Southwark: St Paul's Cathedral, Shakespearovo divadlo Globe, Millenium Bridge, Southwark Cathedral, mrakodrap Shard, loď korzára Francise Drakea Holden Hind, krížnik HMS Belfast, Tower Bridge a Tower of London. Možnosť plavby po rieke Temža, London Eye nákupy na Oxford Street. Pre záujemcom presun k štúdiám Harryho Pottera. Individuálna prehliadka a návšteva štúdií. Návrat na ubytovanie. 4.deň Ráno presun mestským vlakom do blízkeho Windsoru, kde sa nachádza druhý najväčší hradný areál na svete, prehliadnete si rezidenciu anglických kráľov, kde sa nachádzajú komnaty kráľov, múzeum bábik, zbrojáreň, kaplnka Podväzkového rádu, kde sú pochovaní aj králi ako napríklad Henrich VIII. či kráľovná Viktória. Presun na hotel a odtiaľ transfer na letisko, odlet do Bratislavy.

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

letecká doprava Bratislava - Londýn- Bratislava vrátane letiskových poplatkov, 3 x ubytovanie v Londýne v hoteli s vlastným sociálnym zariadením WC a sprcha na izbe, 3 x raňajky, služby kvalitného sprievodcu, poistenie insolventnosti CK

Základná cena nezahŕňa

doprava v Londýne cca 125 GBP / osoba - komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť v CK) - vstupy do pamiatok – odporúčané vreckové cca 80 GBP + vstupenka Harry Potter štúdií cca 90 GBP - príplatok za jednolôžkovú izbu 35 GBP/os/noc - pobytová taxa - platba na mieste cca 4,- GBP/os./noc - batožina 55 x 40 x 20 cm - max 10 kg - 14 EUR CK si vyhradzuje právo zmeny programu vzhľadom na aktuálne okolnosti na mieste zájazdu. V prípade záujmu môže klient absolvovať individuálny program. Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Adria Travel, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Londýn

Veľká Británia

Veľká Británia je jednou z pozoruhodných kolísok modernej európskej spoločnosti. Od stredoveku patrí k najväčším svetovým veľmociam, čo prudko umocnili aj zámorské objavy. Británia zaznamenala najprudší rozmach v 19. storočí, kedy položila základy pre priemyselnú revolúciu vo všetkých moderných štátoch sveta. Z hľadiska cestovného ruchu je najzaujímavejšie hlavné mesto Londýn. Aj ďalšie mestá a miesta krajiny však stoja za pozornosť. Ide najmä o univerzitné mestá Oxford a Cambridge, škótsku metropolu Edinburgh a napríklad aj preslávené mestá Manchester a Liverpool. Môžete sa tu vydať aj po stopách najslávnejšieho dramatika všetkých čias, Shakespeara. Kúpanie v mori je možné len na juhu krajiny v Cornwalle. Anglicko a Wales sú takmer bez lesov, Škótsko je zase pokryté drsnou a málo obývanú vrchovinou.


LONDÝN, HRAD WINDSOR A ŠTÚDIÁ HARRY POTTER LETECKY Z BA

Číslo zájazdu: 886411
Veľká Británia, Anglicko, Londýn

Všetky termíny a možnosti (1)