Makové slávnosti a zámok Rosenburg

Rakúsko, Rosenburg

Makové slávnosti a zámok Rosenburg

  Rakúsko, Rosenburg
Detail ponuky a možnosti k dovolenke:
Popis

Jednodňový zájazd na krásny renesančný zámok ruží Rosenburg a na jedinečné makové slávnosti v Armschlagu.
V cene je zahrnuté:

 • doprava luxusným klimatizovaným autobusom
 • prehliadky podľa programu bez vstupov
 • zákonné poistenie v znení zákona 170/2018 Zb. z.
  Program zájazdu:

  Odchod z Bratislavy bude v ranných hodinách. Po príchode k renesančnému zámku ruží, Rosenburgu, bude nasledovať prehliadka interiéru zámku so sprievodcom.
  Rosenburg
  Vysoko nad mohutnou skalou, nad Kamptalom, je už zďaleka vidno renesančný zámok Rosenburg. Pôsobivý hrad postavený v roku 1175, útočisko s veľmi osobitnou atmosférou, s viac ako 65 000 návštevami ročne, je Rosenburg jednou z najnavštevovanejších
  atrakcií v Dolnom Rakúsku.
  Rosenburg je známy svojimi záhradami. Súčasťou zámockého areálu je aj najväčší dodnes zachovalý turnajový dvor v Európe, takmer 100 metrov dlhá stena ruží, ružová záhrada s anglickými ružami Davida Austina, ružový pavilón a leknová záhrada. Zámok Rosenburg patrí španielsko-rakúskemu rodu Hoyos, ktorý má dlhdobú tradíciu v chove a výcviku dravých vtákov, čomu je venovaná časť expozície. Po návšteve zámku je plánované hodinové predstavenie sokoliarov, ktoré zaujme deti aj dospelých.
  V poludňajších hodinách bude nasledovať presun do makovej dediny Armschlag v ktorej sa konajú Makové slávnosti. Všetko sa tu točí okolo maku. Príjemná atmosféra s hudbou, krojmi ale predovšetkým s výbornými makovými šúlancami, a inými dobrotami. A nebude chýbať ani dobrý kvalitný burčiak.
  Návrat do Bratislavy je plánovaný okolo 20.00 hod.
  Mohndorf, maková dedina.
  Armschlag je makom doslova posadnutý. Organizujú sa tu kurzy varenia makových jedál, organizujú sa makové kreatívne workshopy, premietajú filmy o maku. A ak by sa vám málilo, môžete si svoje znalosti overiť v makovom kvíze na smartfóne.
  V cene nie je zahrnuté:
 • komplexné cestovné poistenie
 • prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď. (individuálne viď vyššie)
 • poplatok za miestenku (môžete si určiť presné miesto v autobuse) - 5 €
 • odporúčané vreckové min. 20 € na osobu
  Možné výdavky na vstupy (ceny sú orientačné a môžu sa meniť, hradia sa na mieste):
 • Rosenburg - zámok + okolie show: 14 € dospelá osoba / 7 € dieťa

Príplatky za nástupné miesta:

 • Bratislava - bez príplatku
 • Trnava - 5,00 €
 • Nitra - 7,00 €

Základná cena zahŕňa

 • Doprava

Základná cena nezahŕňa

 • cestovné poistenie
 • miestne taxy a poplatky (napr. pobytová taxa, vratná kaucia pod.)
 • fakultatívne služby (za príplatok)
 • víza (ak sú vyžadované)

Poznámka: Základná cena nie je vrátane táx a poplatkov.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie, ktorá zájazd organizuje. Tento zájazd usporadúva cestovná kancelária Daka, IČ: 47550783. Upozorňujeme, že cestovná kancelária si z dôvodov uvedených v obchodných podmienkach vyhradzuje právo zmeny podmienok organizovanie zájazdu a právo zájazd zrušiť aj po uzatvorenie cestovnej zmluvy.

 • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
 • Miesto podľa CK: Rosenburg

0220 665 410 Číslo zájazdu: 1 343 910
Dnes 8–14.30 h

Rakúsko

Rakúsko je krajina majestátnych horských hrebeňov, jazier, malebných údolí a historických miest. Naša susedná krajina je veľmi dobre dostupná vlakom i autom. Vďaka kvalitnej cestnej sieti je tu cestovanie pohodlné a rýchle. Veľká časť rakúskeho územia je tvorená alpským masívom, ktorý je najčastejším cieľom slovenských turistov v letných aj zimných mesiacoch. Všeobecne vysoká kvalita služieb a možností vyžitia pre rodiny s deťmi sú istotou, s ktorou môžete pri cestovaní do tejto krajiny počítať. Služby sú vo vyspelom Rakúsku precízne a mnohokrát prekvapia. Cieľom nádhernej letnej dovolenky môžu byť horské túry, ako aj wellness oddych pri vyhlásených rakúskych jazerách. Rakúsko je lyžiarskou veľmocou a počas zimy žijú miestni obyvatelia všetkými športmi spojenými s bielym popraškom na zjazdovkách. Navštívte najobľúbenejšie strediská slovenských lyžiarov Dachstein West alebo Dachstein / Schladming.

Nezáväzná objednávka

Makové slávnosti a zámok Rosenburg
  Rakúsko, Rosenburg

Cena
25 EUR /os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 343 910

Pobyt

za osobu
0
25,00 €
príplatok za miestenku
0
5,60 €

Poistenie

balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dospelý
2
8,25 €
balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dieťa do 18 rokov
0
6,36 €