Najlepšie z Austrálie a Oceánie

Austrália, Cairns

Najlepšie z Austrálie a Oceánie

  Austrália, Cairns
Detail ponuky a možnosti k dovolenke:

Program

1 - 2: ODLET Z PRAHY (VIEDNE) & LET NA TRASE

3: PRÍLET DO CAIRNS
Prílet do Cairns, transfer do hotela, ubytovanie. Priestor na odpočinok po dlhom lete. Nocľah v Cairns alebo okolí.

4: VEĽKÝ BARIÉROVÝ ÚTES
Celodenný výlet k Veľkému bariérovému útesu - ktorý je s dĺžkou 2.000 km najväčším koralovým systémom na svete. Ide o jedinú stavbu živých organizmov na Zemi, ktorú je možné vidieť aj z Mesiaca. K plavbe patrí šnorchlovanie, pričom obed a požičanie okuliarov s plutvami je v cene. Nocľah v Cairns.

5: CAIRNS
Priestor pre odpočinok v prímorskom meste. Záujemcovia môžu podniknúť výlet do NP Daintree a Cape Tribulation, kde sa mohutné katedrály dažďových pralesov stretávajú s oceánom. V cene je plavba po rieke Daintree, prehliadka rezervácie a obed v miestnej reštaurácii.

6: CAIRNS - AYERS ROCK
Prelet do Ayers Rock. Popoludní výlet k najväčšiemu monolitu sveta Ayers Rock (Uluru). Výlet zakončíme s pohárom sektu pozorovaním masy pieskovca s výškou 348 m v symfónii meniacich sa farieb zapadajúceho slnka. Nocľah v Ayers Rock.

7: KATA TJUTA (OLGAS) - SYDNEY
Skoro ráno nás čaká nádherný pohľad na východ slnka pri 30 kamenných dómoch Kata Tjuta (Mnoho hláv) alebo tiež Olgas, ktoré sa nachádzajú neďaleko Uluru. V okolí skalných masívov žijú unikátne rastliny a živočíchy, ktoré sa dokonale prispôsobili tvrdým podmienkam púšte. Transfer na letisko, odlet do Sydney, ubytovanie, nocľah.

8: SYDNEY
Celodenná pešia prehliadka mesta, pri ktorej sa pozrieme do prístavnej štvrte Circular Quay so svetoznámou budovou opery a monumentálnym mostom Harbour Bridge. Navštívime tiež najstaršiu štvrť mesta The Rocks, vyhliadkovú vežu (fakultatívne), Hyde Park a katedrálu Svätej Márie. Nocľah v Sydney.

9: SYDNEY: FEATHERDALE PARK
Výlet do Featherdale Wildlife Park, kde uvidíte ikony austrálskej fauny - klokana, koalu, ježuru, pštrosa emu či tasmánskeho čerta. Zastávka pri olympijskom štadióne (LOH 2000). Popoludní potom možnosť návštevy Opera House, múzea výstavby Harbour Bridge, ktoré sa ukrýva v pilieri mosta, morské akvárium atď. (fakultatívne). Časť prehliadky podnikneme loďou (v cene). Nocľah v Sydney.

10: AUSTRÁLIA - NOVÝ ZÉLAND
Raňajky formou balíčku. Odlet do Christchurch, transfer do Kaikoura, ubytovanie, nocľah.

11: KAIKOURA - NELSON
Doobeda odporúčame plavbu za veľrybami a delfínmi s možnosťou pozorovania kráľovských albatrosov. Presun do Nelson v zálive Tasman Bay a prehliadka prímorského mesta, nocľah.

12: NP ABEL TASMAN
Ráno presun do Kaiteriteri, odkiaľ sa loďou a potom pešo vydáme na prehliadku podmanivých scenérií NP Abel Tasman. Po návrate zastávka pri visutom moste v Buller Gorge a nakoniec si prezrieme dramatické formácie útesov Pancake Rocks v Punakaiki. Príchod do Greymouth, nocľah.

13: FRANZ JOSEPH & FOX GLACIER
Pozdĺž pobrežia sa vydáme do Hokitika, centra nefritového rezbárstva. Cesta cez zabudnuté zlatokopecké osady Ross a Hari Hari nás privedie k pôsobivému údoliu ľadovca Franz Joseph a Fox Glacier, ktorý ústi tesne nad úrovňou hladiny mora, ale pritom k zemi padá z výšky 2.600 m. Horské údolia a husté lesy sú domovom Kivi a múdreho Kea, jediného horského papagája.

14: FOX GLACIER - QUEENSTOWN
Dopoludnia let helikoptérou nad niektorým z ľadovcov (fakultatívne). Cesta naprieč rezerváciou Mount Aspiring s kulisou Novozélandských Álp do Queenstown, srdca adrenalínových športov a vychýrených vín.

15: QUEENSTOWN
Prehliadka mesta a možnosť plavby parníkom po jazere Wakatipu či výletu lanovkou na Bob's Peak (oboje fakultatívne) s výhľadom na mesto a okolie. Cesta do Arrowtown, pripomienky búrlivej éry zlatej horúčky a k mostu Kawarau Bridge, kde začal fenomén bungee jumpingu. Ponuka aktivít je pestrá: od závesného lietania až po divokú jazdu na prúdovom člne tiesňavami Shotover River. Záujemcovia môžu podniknúť cestu k fjordu Milford Sound alebo Doubtful Sound s plavbou loďou k hrdlu Tasmanovho mora s fascinujúcou krajinou a vodopádmi (fakultatívne). Nocľah v Queenstown.

16: NOVÝ ZÉLAND - FIDŽI
Transfer na letisko, odlet na Fidži cez Auckland. Transfer do prístavu a plavba loďou na ostrov Malolo. Nocľah v Malolo Island Resort s plnou penziou (zmena ostrova a rezortu vyhradená).

17 - 18: FIDŽI - MALOLO ISLAND
Dva dni relaxácie na rozprávkovom ostrove tropickej vegetácie a belostných pláží s možnosťou športových aktivít, potápania, šnorchlovania, windsurfingu či požičania kajaku.

19: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Transfer na pevninu, odlet do Prahy (Viedne). Let na trase.

20: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Základná cena zahŕňa

 • leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 13 x nocľah kategórie 3* s raňajkami v Austrálii a na Novom Zélande
 • 3 x nocľah kategórie 4* s plnou penziou na Fidži
 • dopravu autobusom, minibusom či autom
 • všetky transfery dané programom zájazdu
 • služby sprievodcu ESO travel počas okruhu s výnimkou Fidži
 • plavba k Veľkému bariérovému útesu / obed a šnorchlovacia výbava zahrnutá
 • popoludňajší výlet k Ayers Rock, ranný výlet k Olgas
 • vstup do Featherdale Wildlife Parku
 • plavba v rámci prehliadky Sydney
 • vstup a plavba do NP Abel Tasman

Základná cena nezahŕňa

 • letiskové taxy 589,- EUR
 • cestovné poistenie *
 • fakultatívne vstupy a výlety
 • prepitné a stravovanie okrem raňajok
 • vízum do Austrálie 20,- EUR (možnosť o vízum požiadať prostrednítvom CK)
Poznámka
 • Minimum: 10 osob

Informácie o zájazdu

Usporiadateľ: ESO travel s.r.o., IČO 35858559.
Lokalita podľa usporiadateľa: Podľa popisu, Cairns
Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie.

0220 665 410 Číslo zájazdu: 1 393 061
Dnes 8–14.30 h

Nezáväzná objednávka

Najlepšie z Austrálie a Oceánie
  Austrália, Cairns

Cena
7 429 EUR/os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 393 061

Zájazd

dospelá osoba na pevnom lôžku
2
7 429,00 €
príplatok za jednolôžkovú izbu
0
1 959,00 €

Poistenie

balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dospelý
2
207,60 €
balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dieťa do 18 rokov
0
143,20 €