Namíbia - zvodná a nepoznaná

Namíbia, Windhoek

Namíbia - zvodná a nepoznaná

  Namíbia, Windhoek
Pôvodná cena
3 038 EUR/os

Cena
2 828 EUR /os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 350 043
Detail ponuky a možnosti k dovolenke:

Program

1: PRAHA (VIEDEŇ) – WINDHOEK
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a odlet.

2: WINDHOEK – KALAHARI DESERT
Po prílete imigračné formality, výmena peňazí a stretnutia so sprievodcom. Nasleduje transfer do Kalahari Desert, ubytovanie a večera.

3: FISH RIVER CANYON
Cestou do Hobas navštívime háj pitoreskných stromov Quiver Tree a o dve hodiny neskôr sa ocitneme v divokej krajine rezervácie Ritchveld a na dosah Hadej rieky, ktorá nám čoskoro odhalí produkt svojej tisícročnej práce - totiž Fish River Canyon, druhý najväčší kaňon planéty. So západom slnka opustíme pôsobivé vyhliadky natešený na amarulový koláč v neďalekom Canyon Roadhouse.

4: AUS & DIAS POINT & LUDERITZ
Zastávka v Aus s nádhernou budovou nádražia, v okolí možnosť vidieť aj stáda divokých koní. Cez púšť Namib sa vydáme k prímorskému Luderitz, živej spomienky na nemecké osídlenie z konca 19. storočia. Podľa času zastávka na myse Diaz s kolóniami plameniakov, potom krátko prehliadka mesta odkiaľ sa do sveta stále vyvážajú diamanty z oblasti Sperrgebiet.

5: TAJOMNÝ KOLMANSKOP – SESRIEM
Dopoludnia prehliadka magického mesta duchov Kolmanskop, kde v roku 1908 odštartovala fascinujúca diamantová horúčka. Prejazd do vnútrozemia do blízkosti Sesriem.

6: SOSSUSVLEI – SESRIEM CANYON – SOLITAIRE
Skoro ráno - ešte pred svitaním - vyrazíme pozdĺž koryta rieky Tsauchab obklopení dunami žiariacimi v lúčoch vychádzajúceho slnka. V samom závere presadneme do terénnych vozidiel. Bez nich by sme ťažko prekonali posledné kilometre hlbokého piesku a dosiahli jedného z najpozoruhodnejších miest Namíbie - Sossusvlei a Deadvlei čiže magického zhromaždenia vody. Táto očarujúca biela panva obklopená vekovitými stromami Camelthorn a impozantnými oranžovými dunami je pravou pastvou pre oči. Tu končí púť voda rieky Tsauchab, ktorá nedokáže vzdorovať pásu nenásytných piesočných vĺn a nikdy preto nedosiahne oceánu. Ranné mäkké svetlo a scenérie Sossusvlei patrí medzi fotografmi za zázrak. Na spiatočnej ceste prehliadka zákutia malého, za to pôvabného kaňonu Sesriem. Cestou do Swakopmund zastávka v Solitaire, spoločné foto u obratníka Kozorožca a ešte si prezrieme kaňon Kuiseb, ktorý bráni piesočným vlnám v ceste ďalej na sever. Príjazd do prímorského Swakopmund.

7: SWAKOPMUND & PLAVBA
Ráno plavba v zátoke Walvis Bay s pozorovaním tuleňov, delfínov a morských vtákov. V dopoludňajšom slnku si vychutnáme čerstvé ustrice a víno (v cene). Potom zastávka pri piesočnej duny č. 7 a návrat do Swakopmund prezývaného spiace kráska. Môžete odpočívať, zájsť na trhovisko, prechádzať sa pri mori, navštíviť niektorú z reštaurácií či len tak zájsť na pivo a vstrebať atmosféru tohto pôvodne nemeckého koloniálneho mesta.

8: MESAČNÁ KRAJINA & SPITZKOPPE
Dnes si vychutnáme neuchopiteľnú nádheru Namibskej púšte. Uvidíme záhadné rastliny Welwitchia Mirabilis, zastavíme na hrane rozorvanej Mesačný krajiny - Moon Landscape. Potom presun k žulovému vrchu Spitzkoppe, ktorý ako maják v mori piesku ukazuje cestu zblúdilým cestovateľom a dojazd do tesnej blízkosti pohoria Brandberg (večera).

9: BRADBERG – KMEŇ HIMBAN
Mäkký úsvit nás zastihne v úpätí pohoria Brandberg. Pešo (cca 1,5 h) sa vydáme k White Lady Painting - záhadným krováckým maľbám starým viac ako 2000 rokov. Presun do osady kmeňa Himba s preslávenými krásavicami, ktoré skrývajú svoje pôvaby krátkymi koženými sukienkami a 'umývajú' sa dymom kadidiel. Prejazd do tesnej blízkosti NP Etosha.

10: KRAJINOU PRELUDOV (safari v Etosha NP)
Konečne! Pre domorodcov Miesto preludov či Krajina suchej vody, pre nás NP Etosha. Celodenné safari v jednej z najunikátnejších rezervácií Afriky umocní nesmierne pestrá krajina, nekonečné soľné panvy a početné napájadlá s nosorožcami, žirafami, slonmi, levmi, stádami zebier a mnohými druhmi vtákov.

11: SAFARI V ETOSHA NP
Veľká časť dnešného dňa je opäť zasľúbená safari v Etosha NP. Rezerváciu opustíme v popoludňajších hodinách západnej bránou a presunieme sa do úhľadného mestečka Tsumeb.

12: HOBA METEORIT – WINDHOEK
Ráno prejazd k osade Grootfontein, kde navštívime najväčšie meteorit sveta Hoba. Váži 60 ton a zavítal k zemi pred 80 tisíc rokmi. Nasleduje odchod do Windhoek a popoludňajšia prehliadka tejto živej metropoly Namíbie, ktoré v tieni moderných výškových budov dominuje pestrý zhon ulice.

13: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Dopoludnia voľný program, transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne).

14: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Základná cena zahŕňa

 • leteckú dopravu Praha - Windhoek - Praha s prestupmi (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 11 x nocľah kategórie min. 3 * (hotely, bungalovy, lodge)
 • 11 x raňajky & 2 x večera
 • dopravu mikrobusom Mercedes Sprinter špeciálne upraveným v réžii ESO travel (posilnená klimatizácia, odhlučnenie, chladnička, protiprachová úprava, safari okná, terénne kolesá atď.)
 • špičkový česky hovoriaci sprievodca s dokonalou znalosťou krajiny
 • vstupy do NP: Namib Naukluft, Etosha, Ritchveld
 • 2 x celodenné safari v NP Etosha v otvorených terénnych vozidlách
 • vstupy a aktivity: Kolmanskop, Sossusvlei & Dead Vlei vrátane prevozu 4x4, White Lady Painting, Spitzkoppe, Welvwitschia Drive a Moon Landscape, plavba Dolphin & Seals vo Walvis Bay, návšteva osady Himba, meteorit Hoba

Základná cena nezahŕňa

 • letiskové a bezpečnostné taxy cca 379,- EUR
 • fakultatívne vstupy, výlety a prepitné
 • vízum do Namíbie 100,- EUR (o vízum je možné požiadať prostredníctvom CK)
 • večere a iné stravovanie
 • cestovné poistenie

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie, ktorá zájazd organizuje. Tento zájazd usporadúva cestovná kancelária Eso travel, IČ: 35858559. Upozorňujeme, že cestovná kancelária si z dôvodov uvedených v obchodných podmienkach vyhradzuje právo zmeny podmienok organizovanie zájazdu a právo zájazd zrušiť aj po uzatvorenie cestovnej zmluvy.

 • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
 • Miesto podľa CK: Windhoek

0220 665 410 Číslo zájazdu: 1 350 043
Dnes 8–14.30 h

Nezáväzná objednávka

Namíbia - zvodná a nepoznaná
  Namíbia, Windhoek

Pôvodná cena
3 038 EUR/os

Cena
2 828 EUR /os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 350 043

Zájazd

dospelá osoba na pevnom lôžku
2
2 828,00 €
príplatok za jednolôžkovú izbu
0
409,00 €

Poistenie

balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dospelý
2
112,00 €
balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dieťa do 18 rokov
0
79,94 €

Parkovanie

parkovanie pri letisku Praha - 14 dní
0
52,00 €