Termín:
30. 7. – 4. 8. 2019
Počet dní:
6 (ut – ne)
Počet nocí:
4
Doprava:
autobusom
Strava:
raňajky
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

Názor CK

Navštívite miesta ako CELLE - BRÉMY (UNESCO) - HAMBURG - LÜBECK (UNESCO) - EUTIN - KRONBORG (UNESCO) - KODAŇ - ROSKILDE (UNESCO)

Rámcový program zájazdu

1.deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto) cez Prahu do Nemecka. Pred príchodom na naše ubytovanie sa zastavíme v romantickom Celle s podmanivým historickým jadrom so stovkami domov a pôvabným renesančným kaštieľom. Večer príchod na ubytovanie.

2.deň: Po raňajkách navštívime starodávne Brémy (UNESCO), ktoré sa stali členom hanzy už roku 1358. Dnes mestu dominuje historické jadro okolo Marktplatz, kde si prezrieme veľkolepý dóm, renesančnú radnicu, pôvabné štítové domy alebo cechový dom Schutting zo 16. storočia. Popoludní strávime v druhom najväčšom nemeckom meste v Hamburgu, kedysi vedúcim mestom hanzy. Zamierime k radnici, ktorej interiéry sú pýchou hamburskej strednej triedy, ku gotickému kostolu sv. Petra a ku kostolu sv. Jakuba, kde sa vo fascinujúcom interiéri vyníma najväčší barokový organ v severnom Nemecku. Z námestia Rathausmarkt budeme môcť dôjsť noblesnou pasážou k mestskému jazeru Binnenalster, ktoré vzniklo prehradením rieky Alster, alebo sa pozdĺž jazerných brehov prejsť po elegantnom bulvári Jungfernsteig. Záujemcovia môžu absolvovať zaujímavú vychádzku loďou v hamburskom prístavisku. Večer sa ubytujeme v okolí Hamburgu.

3.deň: Po raňajkách nás čaká vychádzka do mesta označovaného ako Kráľa hanzy , do rodiska Thomasa Manna, v stredoveku najvýznamnejšieho mesta na Balte - do Lübecku (UNESCO). Za klenoty Lübecku sú považované gotický tehlový mariánsky kostol a dóm, Holštýnska brána aj najznámejšia tehlová radnica v Nemecku so svojimi nezvyčajne riešeným múrmi a vežičkami. Nemali by ste ani vynechať dom Buddenbrookových ukrývajúci múzeum venované rodine Mannových a milovníci sladkej mandľovej pochúťky návštevu Niederreger Café, kde sa nachádza marcipánové múzeum s marcipánovými sochami v životnej veľkosti a kde môžeme nakúpiť pravý Lübeck marcipán. Popoludní budeme prechádzať krajinou Holštýnského Švajčiarska. Množstvo malebných domov i paláce, nás očarí pri zastávke v Eutin. Scenéria ako z rozprávky nás odprevadí až na koniec ostrova Fehmarn, odkiaľ sa preplavíme do Dánska, kde budeme prechádzať ostrovy Lolland a Falster až na Sjćlland. Večer prídeme na ubytovanie pri Kodane.

4.deň: Po raňajkách si urobíme výlet do mesta Kronborg, ktorého preslávený zámok je dnes po celom svete známy vďaka Shakespearovi ako zámok Hamletov (UNESCO). Zámok Frederika II. je ako elegantným renesančným sídlom, tak aj úžasným príkladom stredovekej pevnosti. Uvidíme tu renesančné a barokové interiéry s najatraktívnejšou 62 m dlhou tanečnou sálou aj nádherne zachovalú kaplnku. Väčšinu dňa potom strávime v hlavnom meste. Prezrieme si dánsku metropolu Kodaň, sídlo kráľovnej, prejdeme sa najdlhšou pešou zónou sveta Stroget až k idylickému prístavu Nyhavn, kde žil Hans Christian Andersen a kde budeme mať možnosť nasadnúť na lodičku a vydať sa po prístavných kanáloch až k rozprávkovej Malej morskej víle i neďalekej historickej prístavnej pevnosti Kastellet, zo 17. storočia. Slávnu minulosť malého škandinávskeho kráľovstva nám pripomenú zámky Rosenborg, Christiansborg a Amalienborg, ktoré strážia vojaci v historických uniformách. Známy zábavný park Tivoli nájdu záujemcovia priamo v centre Kodane. Večer sa vrátime na ubytovanie.

5.deň: Po raňajkách pôjdeme do univerzitného Roskilde, s tehlovou katedrálou sv. Lukáša (UNESCO), ktorá sa stala tradičným pohrebným miestom dánskych kráľov, je tu pochovaných 22 panovníkov a 17 kráľovských manželiek. Katedrále hrdo konkuruje aj ďalšia atrakcia Roskilde, tou je expozícia vikingských lodí, ktoré boli vyzdvihnuté z dna priľahlého fjordu. Lode pochádzajúce približne z 10. storočia, medzi nimi aj vojnová loď, ktorú Vikingovia užívali k nájazdom do Anglicka, boli podľa všetkého zámerne potopené miestnym obyvateľstvom, ktoré sa tak snažilo ochrániť pred nepriateľskými nájazdmi. Tu naše putovanie zakončíme a popoludní sa preplavíme do Rostocku, odkiaľ budeme pokračovať cez noc jazdou späť domov.

6.deň: Návrat do Brna v nočných hodinách, následne transfer do Bratislavy.

Poznámky a informácie

Ck si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

    doprava luxusným autobusom, 4 x ubytovanie , 4 x raňajky, trajekty, sprievodcovské služby

Základná cena nezahŕňa

    príplatok za 1/1 izbu 168,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Paxtour, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Hamburg, Kodaň

Nemecké hanzovné mestá a Dánsko

Číslo zájazdu: 767503
Dánsko, Nemecko, Hamburg, Kodaň

Všetky termíny a možnosti (1)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospelú osobu
Autobusom
Ut 30.7 – Ne 4.8.2019
ostatní
6 dní
raňajky
539 EUR