Termín:
21. 9. – 21. 9. 2019
Počet dní:
1 (so – so)
Počet nocí:
0
Doprava:
autobusom
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

Súhrn zájazdu

Krovky, zloté, blšie trhy - skutočne len toto patrí k Poľsku? Urobte si vlastnú predstavu, a začnite tým najzaujímavejším z najzaujímavejšieho! Vydajte sa na jeden deň po stopách histórie Osvienčimu a Krakova, spoznajte zaujímavé miesta a urobte si svoju vlastnú zbierku fotografií a spomienok! Spoznajte históriu, ktorá sa týka nielen Poliakov, ale aj nás! Zoznámite sa s krutými tajomstvami najznámejšieho koncentračného tábora v Poľsku, Osvienčim a Brezinka. Na vlastné oči si prezriete to, čo ste sa kedysi učili na hodinách dejepisu. Koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau bol najväčší nemecký vyhladzovací tábor v dobe nacizmu. Bol zriadený v roku 1941 asi 3 km od zajateckého tábora Auschwitz I, v dedine Brezinka neďaleko poľského mestečka Osvienčim. Do koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau bolo deportovaných približne 1,3 milióna ľudí, z čoho asi 1,1 milióna bolo zavraždených. Asi 900 000 deportovaných ihneď po príjazde skončilo v plynových komorách alebo bolo zastrelených, ostatní zomreli na následky chorôb, podvýživy, týrania alebo lekárskych pokusov. Auschwitz sa stal symbolom holokaustu a genocídy asi 6 miliónov európskych Židov, Rómov, ruských a poľských väzňov, homosexuálov a ďalších nepriateľov národného socializmu. Navštívite historické centrum Krakowa s nádhernými pamiatkami a architektúrou, a nevynechajte ani prekrásny zámok Wawel.

Program zájazdu

Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách. Príchod do Osvienčimu. Prehliadka nemeckého nacistického koncentračného a vyhladzovancieho tábora Osvienčim a Brezinka s odborným sprievodcom. V poobedňajších hodinách presun do Krakova, prehliadka centra so sprievodcom. Prezrieme si exteriéry a nádvorie kráľovského zámku WAWEL, Katedrálu, zvon Zigmund, hrobky kráľov. Presunieme sa na Rynek Glovny. Prezrieme si najväčšie nádvorie v Európe - Mariánsku katedrálu, sukienicu, radničnú vežu. Individuálne voľno. Vo večerných hodinách odchod z Krakova, presun na Slovensko.

Informácie o zájazde

Termíny a nástupné miesta: 7. 9. 2019 - Bratislava, Trnava 14. 9. 2019 - Košice, Prešov, Levoča, Poprad 21. 9. 2019 - Ružomberok, Banská Bystrica, Zvolen 28. 9. 2019 - Žilina, Trnava, Bratislava, Trenčín, Nitra 5. 10. 2019 - Žilina, Trnava, Bratislava, Trenčín 12. 10. 2019 - Košice, Prešov, Levoča, Poprad 19. 10. 2019 - Nitra, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Žilina, Považská Bystrica 26. 10. 2019 - Košice, Prešov, Poprad - všetky nástupné miesta bez ďalších príplatkov

BLOG

Poľsko - krajina len na skok zo Slovenska a predsa taká nepoznaná. Poďte s nami za krásami našich susedov. Pokochajte sa mestami dýchajúcimi históriou, žasnite nad nevídanou nádherou soľnej bane a samozrejme nezabudnite na neodmysliteľný suvenír - tradičnú Poľskú sladkosť - Krowky.

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

dopravu klimatizovaným autobusom, - sprievodcu, - prehliadky podľa programu bez vstupov, - poistenie proti úpadku CK

Základná cena nezahŕňa

( ceny vstupov sú orientačné a môžu sa počas sezóny meniť ) - komplexné cestovné poistenie - možnosť zabezpečiť v CK - 2,20 EUR / osoba / deň - spiatočná miestenka 5,00 EUR/osoba - možnosť prednostného výberu sedadla v autobuse - KATEDRÁLA - hrobky a zvon Zygmund 11 PLN - Krakow 17 PLN (katedrála, mariánsky kostol) - Oswiencim 35 PLN (slúchadlá, odborný sprievodca)

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Adria Travel, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Krakow, Osvienčim