Termín:
29. 6. – 6. 7. 2018
Počet dní:
8 (pi – pi)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha
Strava:
raňajky
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

Program zájazdu:
1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet z Prahy (Viedne) do Petrohradu, transfer do hotela, ubytovanie.
2. deň PETROHRAD - PUŠKIN - PAVLOVSK
Raňajky. Celodenný výlet do okolia Petrohradu s návštevou malebných mestečiek Puškin a Pavlovsk. Prvou zastávkou je 25 km vzdialené mesto Puškin, pôvodným menom Carskoje Selo, ktorého parky a paláce nechali vybudovať Alžbeta a Katarína Veľká. Prehliadneme si grandiózny palác Kataríny I. - majstrovské barokové dielo. Potom sa presunieme do 3 km vzdialeného Pavlovska, komplexu pomenovanom po synovi Kataríny Veľkej. Navštívime expozície v budove Veľkého paláca, ktorý je vrcholom klasicistickej architektúry. Potom navštívime miestny 6-hektárový krajinný park. Večer odporúčame individuálne plavbu loďkou po úzkych kanáloch mesta a prechádzku po celej dĺžke Nevského prospektu.
3. deň PETROHRAD
Raňajky. Dopoludnia prehliadka Petrohradu založeného v roku 1703 a jeho najzaujímavejších pamätihodností. Prejdeme Nevský prospekt, po ktorom nasleduje prvá zastávka pri katedrále svätého Izáka. Druhá zastávka nás čaká na Vasilovskom ostrove, odkiaľ sa ponúka výhľad cez rieku Nevu na Zimný palác a z druhej strany na Petropavlovskú pevnosť. Tretia zastávka je v Petropavlovskej pevnosti, historicky prvom osídlenom ostrove Petrohradu. Tu navštívime katedrálu sv. Petra a Pavla s hrobkou Petra Veľkého a jeho nasledovníkov. Nasleduje zastávka pri legendárnej lodi Aurora a potom sa presunieme na Palácové námestie pred Zimným palácom. Popoludní pokračujeme návštevou Zimného paláca, v ktorom sídli jedna z troch najväčších a najvýznamnejších galérií sveta - slávna Ermitáž s 2,7 miliónmi exponátov.
4. deň PETROHRAD
Raňajky. Odporúčame poldenný fakultatívny výlet do 30 km vzdialeného Petrodvorca, letnej rezidencie Petra Veľkého. V parku na útese nad Fínskym zálivom sa nachádza najimpozantnejšia sústava vodotryskov na svete, ktorými strieka 30.000 litrov vody za sekundu. V rámci výletu si prehliadnete Veľký palác a na morskom brehu stojaci palác Montplaisir - prvý dokončený a najobľúbenejší palác. V podvečer transfer na vlakovú stanicu, odjazd lôžkovým vlakom do Moskvy.
5. deň MOSKVA
Príchod do Moskvy v ranných hodinách. Poldenná prehliadka Moskvy založenej v roku 1147 a jej najzaujímavejších pamätihodností. Po širokých bulvároch dôjdeme k prvej zastávke, ktorá nás čaká na Červenom námestí. Z troch strán je charakterizované symbolmi - chrámom Vasila Blaženého, mauzóleom V. l. Lenina a obchodným domom GUM. Potom sa presunieme do hlavnej dominanty Moskvy - do Kremľa. Prehliadneme si katedrálu Nanebovstúpenia so slávnymi freskami a katedrálu sv. Archanjela Michaela, 200 ton ťažký zvon Car a úradné budovy ruského prezidenta. Pokračujeme k Moskovskej univerzite s výhľadom na olympijský štadión v Lužnikách. Ubytovanie v hoteli v Moskve okolo 14:00 hodiny. Popoludní voľný program.
6. deň MOSKVA
Raňajky. Voľný deň. Odporúčame individuálnu plavbu loďou po rieke Moskva medzi Kremľom a hotelom Ukrajina, odtiaľ pokračovať moskovským metrom späť ku Kremľu, a návštevu zaujímavostí v okolí Kremľa (Divadelné a Puškinovo námestie, Puškinovo múzeum, parky pod Kremľom, a ďalšie).
7. deň MOSKVA - SERGIJEV POSAD
Raňajky. Poldenný výlet do mestečka Sergijev Posad, 75 km vzdialeného pútnického miesta pre veriacich z celého Ruska. V roku 1345 tu bol mníchom Sergejom, známym ako „Strážca Ruska', založený kláštor Najsvätejšej Trojice. V 16. storočí tu boli vybudované masívne hradby a impozantný chrám Nanebovstúpenia. V dobe obliehania Moskvy tu prebýval aj cár Peter Veľký. Návrat do Moskvy okolo 16:00 hodiny, potom odporúčame prechádzku po centrálnej pešej zóne - ulicou Arbat a večernú prehliadku osvetleného Kremľa.
8. deň MOSKVA- PRAHA (VIEDEŇ)
Raňajky. Odporúčame fakultatívnu návštevu slávnej Treťjakovskej galérie, svetovo preslávenú umeleckou zbierkou. Pre milovníkov nákupov odporúčame návštevu obchodného domu GUM, zaradeného v roku 2002 medzi 10 najluxusnejších obchodných domov sveta, či navštíviť najväčšiu moskovskú tržnicu v Izmajlovskom parku. V podvečer transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne).

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

leteckú dopravu Praha - Petrohrad, Moskva – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
všetky transfery na trase
6 x nocľah s raňajkami v hoteli kategórie 3*
1 x nocľah v luxusnom lôžkovom vlaku (kupé pre 4 osoby)
výlety podľa programu vrátane všetkých vstupov
služby sprievodcu CK (pri minimálnom počte 12 osôb) a miestneho sprievodcu

Základná cena nezahŕňa

letiskové taxy 129,- EUR
vstupné vízum do Ruska 65,- EUR
príplatok za kupé pre dve osoby 169,- EUR/osoba
registračný poplatok v Petrohrade cca 6,- EUR/osoba
fakultatívne výlety a prepitné
cestovné poistenie
Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.
Poznámka

Minimum: 16 osôb

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Eso travel, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Pavlovsk, Petrohrad, PUŠKIN

Petrohrad - Moskva

Číslo zájazdu: 542045
Rusko, Severozápadný federálny okruh, Pavlovsk, Petrohrad, PUŠKIN