Dovolenka Side, Turecko

Turecká riviéra je právom veľmi obľúbená. Klenotom tejto oblasti je historické mestečko Side, ktoré návštevníkov poteší mnohými rímskymi pamiatkami z dôb antiky. Nádherné je taktiež kúpanie v tmavomodrom čistom Stredozemnom mori. Dovolenka v Side vás príjemne okúzli a pohladí po zmysloch.

 - 
143 zájazdov | Radiť podľa:  Odporúčanie

Side

  • štát: Turecko 
  • mena: 1 turecká líra 
  • časový rozdiel oproti Slovenskej republike: + 1 hodina

Približne uprostred malebnej a veľmi vyhľadávanej Tureckej riviéry nájdete menšie, no turisticky mimoriadne zaujímavé mesto Side. Jeho krása a celosvetová sláva spočíva v ojedinele zachovalých antických pamiatkach. Zároveň je to aj nádherné letovisko pri mori s mnohými hotelmi, potrebnými službami a plážami označenými Modrou vlajkou čistoty. Necelá hodina cesty z medzinárodného letiska v Antalyi z neho robí mimoriadne atraktívny dovolenkový cieľ. Ďalšou prednosťou mesta je aj možnosť podnikania výletov do okolia a do pohoria Taurus.

Dovolenka v Side

Side je jedinečným cieľom leteckej dovolenky, ktorý kombinuje parádne radovánky pri mori, poznávanie nevšedných pamiatok a potrebný priestor pre ďalšie výlety alebo aktivity. Počasie je vhodné na kúpanie v mori od júna do konca októbra. Krajné mesiace sezóny môžete využiť aj na poznávanie pamiatok a okolitých hôr. K hlavným výhodám dovolenky v Side a na celej Tureckej riviére patrí predovšetkým prijateľná cena, výborná letecká dostupnosť zo Slovenska a nádherné prostredie s mnohými službami. Bohatá je aj ponuka Last Minute zájazdov počas celej sezóny.

Pobrežie, more a pláže

Kvalita a čistota pláží patria k najväčším devízam celej Tureckej riviéry a rovnako aj okolia letoviska Side. Rozľahlé piesočné pláže sú na mnohých miestach ocenené Modrou vlajkou čistoty a zaručujú najlepšie kúpanie. Prvotriedny plážový servis sa postará o vaše maximálne pohodlie a celá rodina si tak môže dokonale užiť radovánky pri mori. Navyše, z miestnych hotelov je to na pláž zvyčajne veľmi blízko.

Hotely v Side

Najviac vyhľadávanou formou ubytovania na Tureckej riviére sú kvalitné hotely s all inclusive stravovaním. Môžete si vybrať hotely všetkých kategórií, ktoré sú zvyčajne veľmi blízko mora. Jednotlivé komplexy ponúkajú všetky služby potrebné pre príjemný pobyt. Samozrejmosťou sú aj bazény a pri niektorých hoteloch aj celé aquaparky. Okrem all inclusive stravovania si môžete vybrať aj raňajky alebo polpenziu.

Atmosféra

Side a jeho okolie je pokojnejšou variantou pobytu na Tureckej riviére, každopádne je tu čulý ruch a dosť návštevníkov. Každý si však môže s prehľadom nájsť pokojnejšiu pláž a svoju pohodu. Pozdĺž pobrežia nájdete všetky potrebné služby ako reštaurácie, kaviarne, bary a pre záujemcov aj kluby a ďalšie zariadenia určené pre nočný život. Side je miestom dovolenky, ktoré vás očarí pohodlím pri mori, ako aj možnosťami výletov alebo prehliadok starobylého mesta.

Najzaujímavejšie miesta

Starobylé mesto Side s antickými pamiatkami je vyhľadávaným cieľom turistov z celého sveta. Nachádza sa na polostrove úzkom iba niekoľko sto metrov. Významnou dominantou je veľký rímsky amfiteáter z druhého storočia. Za amfiteátrom leží mestečko vytvorené z menších domov zo začiatku dvadsiateho storočia, ktoré sú zoskupené v približne štvorcovej sieti ulíc. Je to ideálne miesto na prechádzky. Najzaujímavejšia časť Side pozostáva z ruín starých gréckych a rímskych chrámov (najväčší je Apolónov), z ktorých sa zachovali iba stĺpy a časti múrov.

Tipy na výlety

Na obe strany pozdĺž pobrežia sa môžete vydať autobusom do Antalye a Alanye a spoznať tak tieto najväčšie letoviská Tureckej riviéry. Je to približne 60 kilometrov na obe strany. Na severe leží magické pohorie Taurus, v tejto oblasti s niekoľkými veľkými priehradami. V réžii cestovnej kancelárie sa môžete vydať na rafty do tiesňavy Köprülü, čo je veľmi komplikované podniknúť individuálne.

Ďalšími prírodnými pokladmi sú vodopády, napríklad Manavgat, Kursunlu alebo Düden. Z ostatných prírodných zaujímavostí sú okrem hôr k dispozícii najmä jaskyne Damlatas. Ani milovníci pamiatok tu neprídu skrátka. Západne od Side leží starobylé mesto Perge postavené v gréckorímskom štýle s veľmi pekne zachovaným amfiteátrom Aspendos, ktorý je dokonca miestom konania opier a festivalov.

Len last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na cene nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravovanie Stravovanie
Dĺžka zájazdu Dĺžka zájazdu
Úroveň hotela Úroveň hotela
Typ zájazdu Typ zájazdu
Vzdialenosť od pláže Vzdialenosť od pláže
Priamo pri pláži Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdialenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájazdu Číslo zájazdu
Akcia Akcia
Obsahuje text Obsahuje text

Krajina:

Zrušiť

Oblasť:

Zrušiť

Typ ponuky:

Doprava:

Stravovanie:

Dĺžka zájazdu:

Úroveň hotela:

Zrušiť

Typ zájazdu:

Kdy vyrazit: