Termín:
15. 6. – 24. 6. 2018
Počet dní:
10 (pi – ne)
Počet nocí:
9
Doprava:
autom
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

rychly popis

Nové súkromné apartmány nachádzajúce sa v novostavbách rozširujúcej sa starej časti Pomoria. Apartmány sú určené na autokarovú a individuálnu dopravu a sú vhodné pre klientov, ktorí uprednostňujú ubytovanie na súkromí. Toto stredisko je známe ako vinárske centrum, centrum ťažby soli a kúpeľné stredisko na liečbu chorôb pohybového ústrojenstva čiernym bahnom. Historické centrum Pomoria je známe nádherným námestím s promenádou, ktoré sa vo večerných hodinách mení na rušnú promenádu lemovanú množstvom obchodíkov, reštaurácií, barov, diskoték a taktiež atrakcií pre deti, či občasným predstavením pouličných umelcov, ktoré vám spestrí chvíle odpočinku a pohody. Živé a rušné stredisko je čoraz viac vyhľadávaným letoviskom pre všetky vekové kategórie, mladých, rodiny s deťmi či starších, ktorí ocenia pohostinnosť domácich a súkromie.

poloha

apartmánové domy sa nachádzajú 50 - 200 m od pláže v novej štvrti starej časti Pomoria.

ubytovanie

štúdio A 2+1, vhodné pre 2-3 osoby, má 1dvojlôžkovú spálňu s možnosťou 1 prístelky, TV, kuchynský kút zariadený základným riadom, chladničku, varič, vlastné sociálne zariadenie (sprcha, WC), balkón alebo terasu. Apartmán B 2+2, sa skladá z dvojlôžkovej spálne a obývacej miestnosti s rozkladacím gaučom. Jeho súčasťou je kuchynský kút zariadený základným riadom, chladnička, varič, vlastné sociálne zariadenie (sprcha, WC), TV, balkón alebo terasa. Apartmány a štúdiá sú k dispozícii len na individuálnu alebo autokarovú dopravu. Izby na súkromí sú 2-3 lôžkové s balkónom alebo terasou, každá izba má samostatné sociálne zariadenie (sprcha, WC), 2 až 3 izby majú spoločne k dispozícii chladničku, rýchlovarnú kanvicu alebo varič (iba na varenie kávy, čaju). Nie sú vybavené príborom ani riadom. Stravovanie: individuálne. Pláž: rozľahlá piesočnatá pláž letoviska Pomorie, slnečníky a ležadlá sú za poplatok, reštaurácie, stánky a bary s občerstvením, vodné športy, plážový volejbal, požičovňa vodných bicyklov, skútrov, windsurfing, jazda na banáne.

stravovanie

individuálne.

plaz

rozľahlá piesočnatá pláž letoviska Pomorie, slnečníky a ležadlá sú za poplatok, reštaurácie, stánky a bary s občerstvením, vodné športy, plážový volejbal, požičovňa vodných bicyklov, skútrov, windsurfing, jazda na banáne.

doprava

autobusová, individuálna

typ stravy

bez stravy

informacie o krajine a stredisku

Pomorie leží na skalnatom polostrove v Čiernom mori približne 20 kilometrov severovýchodne od  Burgasu. Založili ho v  4. storočí pred n.l. presídlenci zo  starovekej Appollónie pri  veľkej lagúne Pomorského jazera. Pomorie je známe liečivým limanovým bahnom a  lúhom z  dna jazera, najväčším liečebným ústavom na  Balkánskom polostrove i  výrobou koňakov Pomorie. V  neďalekých solivaroch sa získava soľ odparovaním morskej vody. Pláže majú jemný piesok vhodný pre  rodiny s  deťmi a  pozvoľný vstup do  mora. Nájdete tu veľa možností zábavy – kolotoče pre  deti, vodné športy, požičovňu kolieskových korčúľ, motocyklov, bicyklov. Transfer z  letiska do Pomoria trvá cca 30 minút.  

fakultativne vylety

BULHARSKÝ VEČER - večerný výlet. JACK SPARROV PARTY - morský výlet s obedom . PIRÁTSKA PÁRTY - morský výlet s obedom. KARIBIK PÁRTY TATTO - KATAMARÁN . JÁCHT BARBAQUE - PANORÁMA STARÉHO MESTA NESEBAR-morský výlet s obedom. BALKÁN SAFARI - celodenný výlet. RYBÁRČENIE S OBEDOM - morský výlet. ZÁPAD SLNKA NA JACHTE - morský výlet. AQUAPARK SOZOPOL - ROPOTAMO - celodenný výlet autokarom.. VARNA + DELFINÁRIUM - výlet . VARNA + BALČÍK + BOTANICKÁ ZÁHRADA - výlet autokarom . BALČÍK + BOTANICKÁ ZÁHRADA, MYS KALIAKRA - výlet autokarom. ÚDOLIE RUŽÍ + ETNOGRAFICKÉ MÚZEUM - výlet autokarom . ISTANBUL - dvojdňový výlet, prehliadka mesta, raňajky, obed, nocľah . ISTANBUL - jednodňový výlet, prehliadka mesta, raňajky, obed . ISTANBUL - jednodňový nákupný výlet . POTÁPANIE V PRIMORSKU - pre začiatočníkov aj pokročilých . JÁCHT PIKNIK - plavba na jachte .NESEBAR - celodenný výlet autobusom a prehliadka starobylého mesta, kde sú zachované kultúrne pamiatky z Antického obdobia a Stredoveku. Nesebar je svetová kultúrna pamiatka zapísaná do svetového kultúrneho dedičstva. SAFARI NA DŽÍPE DO PRÍRODNEJ REZERVÁCIE A MEGALITOV BEGLIK TAŠ - dvojhodinové safari na atraktívnom starom džípe do prírodnej rezervácie Perla a tráckych megalitov. Perla je rezervácia, kde uvidíte aj divoké zvieratá

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

Pri autokarovej doprave: 9 x ubytovanie, služby delegáta partnerskej CK (slovensky alebo česky hovoriaci).

Pri leteckej doprave:  7, 10, resp. 11 x ubytovanie, letecká doprava Bratislava - Burgas - Bratislava, alebo Košice - Burgas - Košice, alebo Sliač - Burgas - Sliač, alebo Poprad - Burgas - Poprad (platí iba pre zájazdy na 10/11 nocí), služby delegáta partnerskej CK (slovensky alebo česky hovoriaci).

Základná cena nezahŕňa

Doprava: LUX BUS 135 EUR, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 85 EUR, príplatok za samostatnú dopravu bez ubytovania a za spojenie dvoch po sebe idúcich turnusov 30 EUR/os., jednosmerná doprava 105 EUR. Povinné príplatky: pobytová taxa nad 2 roky 10 EUR/os./pobyt. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie. Nástupné miesta: NR, TT, BA, KN - 5 EUR, NZ, TO, PN, PE, PO, KE - 8 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM, PP, TV, SN, HE, MI - 11 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT, RK, LM - 13 EUR. Upozornenie:  z cien uvedených pri tomto objekte je možné poskytnúť maximálne 7 % zľavu za skorý nákup do 31.3.2018.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Turancar, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Pomorie
  • Miesto podľa CK: Pomorie
Informácie o zľavách

Pomorie

Je prímorské mestečko s bohatou históriou. Rozprestiera sa na úzkom skalnatom polostrove medzi Burgasom a Slnečným pobrežím, s ktorými má zabezpečené spojenie tak autobusovou ako aj lodnou dopravou. Nájdete tu romantický prístav, trhovisko, malé obchodíky, reštaurácie s typickou hudbou a skvelým jedlom, na promenáde nechýbajú ani útulné kaviarničky s posedením. Návštevníci tejto oblasti sa môžu kúpať na troch plážach, pričom asi najzaujímavejšia je čierna pláž s pieskom obsahujúcim mangán a železo, ktorý má liečivé účinky. Neďaleko mestečka sa nachádza aj slané jazero, kde sa ťaží zázračné liečivé bahno. Miestne sanatórium, najväčšie na Balkánskom polostrove, je preto navštevované turistami s poruchami pohybového a nervového ústrojenstva.

 

Popis bol prevzatý z katalógu CK Seneca Tours.

 

Bulharsko

Bulharsko leží v juhovýchodnej Európe a je súčasťou Balkánu. Susedí s krajinami: Rumunsko, Srbsko, Macedónia, Grécko a Turecko. Východné pobrežie Bulharska tvorí Čiernomorské pobrežie.

Územie Bulharska je z väčšej časti hornaté - predovšetkým  na juhovýchode a v centrálnej časti (Stará Planina/Balkán). K najvyšším pohoriam patrí Rila (Musala 2925 m) s početnými horskými jazerami (napríklad Sedem rilských jazier, Ribni jazero), Vitošin a Rodopy bohaté na krásne útvary. Severnú časť Bulharska tvorí Podunajská nížina, tok Dunaja je prirodzenou hranicou s Rumunskom. Ďalšou dôležitou riekou je Marica prechádzajúca naprieč celou krajinou, tá sa radí k úmoriu Egejského mora. Jej údolie sa nachádza medzi horskými pásmi Balkánu a Rodop v strede Bulharska. Pozdĺž čiernomorského pobrežia sa tiahne Thrácka nížina s občasnými mokraďami.

Podnebie je charakteristické miernymi zimami a teplými letami, cca 180 slnečných dní v roku. Bulharské letá sa vyznačujú absenciou extrémnych horúčav a viac ako 300 hodinami slnečného svitu vo vrcholnej sezóne. Na rozdiel od severnej časti (mierne kontinentálne podnebie), má podnebie na juhu stredomorský charakter (vplyv Stredozemného mora), aj teplota morskej vody je tu o pár stupňov vyššia ako na severe. Niektoré letá má teplota morskej vody až 27 stupňov, takže sa môžete kúpať od mája do októbra. Pri Čiernom mori sa budete cítiť príjemne tiež preto, že medzi dennými a nočnými teplotami je vyšší rozdiel ako v iných podobných lokalizáciach na svete.

Popis bol prevzatý od CK Azur Reizen


súkromné apartmány Pomorie ***

Číslo zájazdu: 563385
Bulharsko, Pomorie

Všetky termíny a možnosti (128)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospelú osobu
Autobusom
Št 14.6 – Po 25.6.2018
4 lôžkové štúdio obs. 3 osobami
12 dní
bez stravy
201 EUR
Autobusom
So 23.6 – St 4.7.2018
4 lôžkové štúdio obs. 3 osobami
12 dní
bez stravy
214 EUR
Autom
Pi 15.6 – Ne 24.6.2018
4 lôžkové štúdio obs. 3 osobami
10 dní
bez stravy
86 EUR
Autobusom
Št 14.6 – Po 25.6.2018
2 lôžková izba
12 dní
bez stravy
215 EUR
Autobusom
Št 14.6 – Po 25.6.2018
2 lôžková izba obs. 3 osobami, prístelka
12 dní
bez stravy
215 EUR
Autobusom
Po 3.9 – Pi 14.9.2018
4 lôžkové štúdio obs. 3 osobami
12 dní
bez stravy
220 EUR
Autobusom
So 25.8 – St 5.9.2018
4 lôžkové štúdio obs. 3 osobami
12 dní
bez stravy
220 EUR
Autom
Ne 24.6 – Ut 3.7.2018
4 lôžkové štúdio obs. 3 osobami
10 dní
bez stravy
99 EUR
Autom
Pi 15.6 – Ne 24.6.2018
2 lôžková izba
10 dní
bez stravy
100 EUR
LM | Po zľave 5%
Autom
Pi 15.6 – Ne 24.6.2018
2 lôžková izba obs. 3 osobami, prístelka
10 dní
bez stravy
100 EUR
LM | Po zľave 5%
Autobusom
So 23.6 – St 4.7.2018
2 lôžková izba obs. 3 osobami, prístelka
12 dní
bez stravy
229 EUR
Autobusom
So 23.6 – St 4.7.2018
2 lôžková izba
12 dní
bez stravy
229 EUR
Autom
Ut 4.9 – Št 13.9.2018
4 lôžkové štúdio obs. 3 osobami
10 dní
bez stravy
105 EUR
Po zľave 5%
Autom
Ne 26.8 – Ut 4.9.2018
4 lôžkové štúdio obs. 3 osobami
10 dní
bez stravy
105 EUR
Po zľave 5%
Autobusom
Po 3.9 – Pi 14.9.2018
2 lôžková izba
12 dní
bez stravy
234 EUR
Autobusom
So 25.8 – St 5.9.2018
2 lôžková izba
12 dní
bez stravy
234 EUR
Autobusom
Po 3.9 – Pi 14.9.2018
2 lôžková izba obs. 3 osobami, prístelka
12 dní
bez stravy
234 EUR
Autobusom
So 25.8 – St 5.9.2018
2 lôžková izba obs. 3 osobami, prístelka
12 dní
bez stravy
234 EUR
Autobusom
St 11.7 – Ne 22.7.2018
4 lôžkové štúdio obs. 3 osobami
12 dní
bez stravy
239 EUR
Autobusom
Št 14.6 – Po 25.6.2018
4 lôžkové štúdio obs. 2 osobami
12 dní
bez stravy
239 EUR
Autobusom
Pi 20.7 – Ut 31.7.2018
4 lôžkové štúdio obs. 3 osobami
12 dní
bez stravy
243 EUR
Autom
Ne 24.6 – Ut 3.7.2018
2 lôžková izba
10 dní
bez stravy
114 EUR
Po zľave 5%
Autom
Ne 24.6 – Ut 3.7.2018
2 lôžková izba obs. 3 osobami, prístelka
10 dní
bez stravy
114 EUR
Po zľave 5%
Autobusom
Ut 7.8 – So 18.8.2018
4 lôžkové štúdio obs. 3 osobami
12 dní
bez stravy
246 EUR
Autobusom
Ne 29.7 – Št 9.8.2018
4 lôžkové štúdio obs. 3 osobami
12 dní
bez stravy
246 EUR