Termín:
31. 10. – 3. 11. 2019
Počet dní:
4 (št – ne)
Počet nocí:
3
Doprava:
letecky Bratislava
Strava:
raňajky
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

Luxusný zájazd do Edinburgu a na Loch Ness so skúseným sprievodcom CK

Milí priatelia, pozývame Vás na luxusný, slovenským sprievodcom sprevádzaný, poznávací zájazd do Škótska, počas ktorého budete môcť spoznať krásy Edinburgu, Škótskej Vysočiny a jazera Loch Ness. Zájazd je určený pre náročnejších klientov, ktorí hľadajú kvalitné 4* a 5* ubytovanie, a osobné služby delegáta CK mimo veľké skupiny bežných turistov. V Edinburgu budete môcť navštíviť Edinburgský hrad hore na hradnej skale Castle Rock, slávnu ulicu Royal Mile spájajúcu krížom celým mestom Hrad s palácom Holyrood ... budete mať možnosť navštíviť jedinečnú Whisky Experience s degustáciou, a tí zdatnejší budú môcť vystúpiť hore na Arthur´s Seat s prekrásnou výhliadkou na celý Edinburg. Za sprievodneho slova delegáta vkĺznete do uličiek mesta, v ktorých spoznáte nie len súčasnosť, ale aj tajomnú a temnú stredovekú minulosť mesta. Budete mať možnosť spoznať aj hlboké podzemie mesta ukrývajúce stredoveké tajomstvá a zažijete niečo neobyčajné ... Jeden celý deň, v prípade záujmu, strávite zaujímavým poznávacím výletom do oblasti pestrofarebnej Škótskej Vysočiny s nádhernou panoramatickou jazdou autobusom cez jedinečnú prírodu Vysočiny so zastávkami na prekrásnych miestach, kde sa všetkou tou nádherou a čerstvým horským vzduchom budete môcť zhlboka predýchať ... s návštevou jazera Loch Ness, s možnosťou plaviť sa po jazere výletnou loďou ... a možno Vás pozdraví aj Nessie - povestná príšera z jazera. Zaujímavou a krásnou je v Edinburgu rozľahlá botanická záhrada. No a tí, ktorí by radi spoznali aj temnú históriu Edinburgského stredoveku, budú môcť navštíviť v podzemí povestnú Mary Kings Close. Možností je viacero a všetky potrebné informácie Vám ochotne a rád podá náš slovenský sprievodca, ktorý Vás bude sprevádzať celým pobytom i výletmi. Nie je potrebné aby ste ovládali angličtinu. Na zájazde bude s Vami po celý čas náš slovenský delegát, sprievodca. Vstupné do miestnych atrakcií ako hrad, múzeá, whisky experience sa platia na mieste, delegát Vám poradí a pomôže.

Partie, skupinky, kolektívy:

Nech sa páči, kontaktujte CALL centrum. Radi Vám výjdeme v ústrety.

Poznámky:

Hotely 4* a 5* v historickom centre mesta sú spravidla v historických budovách, často so zámerne starým, alebo akoby starým , historickým zariadením, samozrejme však s modernými doplnkami súčasnosti. Veľká check in batožina NIE JE súčasťou ceny zájazdu a je možné si ju doplatiť v cene 60 eur kus. Cena obsahuje len základnú batožinu 1+1 čo je: 1ks batožina na palubu 55x40x20 cm o hmotnosti do 10kg a 1ks bežná denná taška na plece.

LOCH NESS a Škótska Vysočina - celodenný za príplatok

Celodenný výlet Loch Ness a Škótska Vysočina je súčasťou ceny zájazdu. Výlet je celodenný, s odchodom skoro ráno po raňajkách a návratom až vo večerných hodinách. Celý deň strávite presunmi v modernom plneklimatizovanom autobuse, so zastávkami na prekrásnych miestach Škótskej Vysočiny. Súčasťou výletu je aj dlhšia zastávka pri jazere Loch Ness, možnosť prechádzky, alebo plavby loďou po jazere (Plavba po jazere závisí od počasia, a platí sa nad rámec ceny výletu a priamo na mieste v pokladni). Hlavné body výletu: GLEN COE, RANNOCH MOOR, LOCH NESS, URQUHART Castle, PITLOCHRY, a mnohé ďalšie krásy a zaujímavosti Škótskej Vysočiny. Kto sa zúčastní zažije a spozná, opísať sa to slovami nedá ... Ponúkaný výlet je jeden z najzaujímavejších a najkrásnejších aké sa z Edinburgu podnikajú a tvorí základ návštevy Škótska.

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

  • ubytovanie na príslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravovania
  • poistenie zájazdu proti úpadku cestovnej kancelárie

Základná cena nezahŕňa

  • cestovné poistenie
  • miestne taxy a poplatky (napr. pobytová taxa, vratná kaucia a pod.)
  • fakultatívne služby (za príplatok)
  • víza (pokiaľ sú potrebné)

Poznámka: Základná cena nie je vrátane táx a poplatkov.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Lola Tours, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Škótsko
  • Miesto podľa CK: Edinburgh

Veľká Británia

Veľká Británia je jednou z pozoruhodných kolísok modernej európskej spoločnosti. Od stredoveku patrí k najväčším svetovým veľmociam, čo prudko umocnili aj zámorské objavy. Británia zaznamenala najprudší rozmach v 19. storočí, kedy položila základy pre priemyselnú revolúciu vo všetkých moderných štátoch sveta. Z hľadiska cestovného ruchu je najzaujímavejšie hlavné mesto Londýn. Aj ďalšie mestá a miesta krajiny však stoja za pozornosť. Ide najmä o univerzitné mestá Oxford a Cambridge, škótsku metropolu Edinburgh a napríklad aj preslávené mestá Manchester a Liverpool. Môžete sa tu vydať aj po stopách najslávnejšieho dramatika všetkých čias, Shakespeara. Kúpanie v mori je možné len na juhu krajiny v Cornwalle. Anglicko a Wales sú takmer bez lesov, Škótsko je zase pokryté drsnou a málo obývanú vrchovinou.