To najlepšie z Kuby

Kuba, Havana

To najlepšie z Kuby

  Kuba, Havana
Detail ponuky a možnosti k dovolenke:

Program

1: PRAHA (VIEDEŇ) - HAVANA
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet a prílet do Havany, transfer do hotela, nocľah.

2: HAVANA
Raňajky. Celodenná prehliadka Havany. Prehliadka historického centra. Uvidíte havanskú pevnosť, Capitol, námestie Las Armas s koloniálnymi palácmi, bývalý prezidentský palác, námestie Revolúcie, preslávenú pobrežnú promenádu Malecón. Po obede v typickej miestnej reštaurácii si prezriete havanskú katedrálu a múzeum kubánskeho rumu alebo Palác de la Artesania. Návšteva továrne na výrobu cigár s možnosťou zakúpenia kubánskych cigár. Návrat do hotela, nocľah.

3: VIŇALES – PIŇAR DEL RIO
Raňajky. Celodenný výlet autobusom do oblasti tabakových plantáží Viňales, kde budete môcť pozorovať prácu miestnych robotníkov na tabakových plantážach. Po prehliadke Múru prehistórie (Mural de la Prehistoria) nasleduje obed v typickej miestnej reštaurácii a potom návšteva jaskyne Indian Cave s plavbou podzemnou riekou. Návrat späť do Havany, nocľah.

4: HAVANA – CIENFUEGOS
Raňajky. Prejazd krajinou s lánmi cukrovej trstiny k južnému pobrežiu Kuby do Cienfuegos, ktoré sa nachádza v centrálnej časti južného pobrežia ostrova 250 km od Havany. Cestou zastávka na krokodílej farme, spojená s výletom loďou po lagúne a návštevou indiánskej dediny Guama. Po obede v miestnej reštaurácii odchod do Cienfuegos, mesta založeného v roku 1819 francúzskymi usadlíkmi, ktoré si dodnes zachovalo francúzsku atmosféru. Počas prehliadky centra mesta uvidíte akadémiu San Lorenzo a miestnu katedrálu Concepción. Ubytovanie a nocľah.

5: SIERRA DEL ESCAMBRAY‘S
Raňajky. Celodenný výlet do horskej oblasti Escambray’s. Počas jazdy autobusom budete môcť pozorovať kávové plantáže, ktoré sa tiahnú po horských úbočiach. Zo strediska Topes de Collantes nasleduje cesta nákladnými autami s pozorovaním rozmanitých horských údolí. Možnosť kúpania v jazere Poceta del Venador. Obed v miestnej reštaurácii Casa de la Gallega. Po obede voľno. Ubytovanie, večera a nocľah v hoteli v Toppes de Collantes.

6: TRINIDAD
Raňajky. Odjazd do historického mesta Trinidad, v roku 1988 vyhlásenom UNESCO svetovým kultúrnym dedičstvom, prehliadka mesta. Trinidad bol založený v 16. storočí, pýši sa množstvom umeleckých galérií a je spolu s Havanou považovaný za kultúrne centrum Kuby. Po obede odjazd do Sancti Spiritus okolo malebného údolia cukrovarov, ktoré bolo vyhlásené miestom svetového dedičstva UNESCO. Nachádzajú sa tu dnes už nepoužívané cukrovary z 19. storočia a rozhľadňa Mirador. Ubytovanie, večera, nocľah.

7: SANTA CLARA – VARADERO
Raňajky. Odchod do mesta Santa Clara. Prehliadka mauzólea a pomníku Che Guevaru na námestí revolúcie a historického centra mesta. Po obede prejazd do najznámejšieho strediska Kuby – Varadera. Ubytovanie vo vybranom hoteli.

8 - 10: VARADERO
Pobyt vo vybranom hoteli. Základná cena zahŕňa ubytovanie v hoteli Mar del Sur s All inclusive, za príplatok je možný akýkoľvek iný hotel v oblasti Varadero, alebo Cayo Santa Maria s programom All inclusive.

11: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky. Transfer na letisko v Havane a odlet.

12: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: po okruhu odporúčame následný pobyt v hoteli Barceló Solymar s All inclusive, alebo v hoteli Iberostar Laguna Azul s All inclusive.

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Základná cena zahŕňa

 • leteckú dopravu Praha – Havana a späť s prestupom (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 3 x nocľah s raňajkami v Havane
 • 3 x nocľah s polpenziou počas okruhu podľa programu
 • 4 x nocľah s All inclusive v hoteli Mar del Sur ** vo Varadere
 • 6 x obed
 • program vrátane všetkých vstupov a transferov
 • služby sprievodcu ESO travel

Základná cena nezahŕňa

 • letiskové taxy 399,- EUR
 • vstupné vízum na Kubu (vybavíme za poplatok 36,- EUR/osoba)
 • fakultatívne výlety nad rámec programu
 • prepitné počas okruhu
 • cestovné poistenie *
Poznámka
 • Minimum: 10 osôb
Cena zájazdu zahŕňa cenu letenky v optimálnej knihovacej triede. Konečná cena sa tak môže od uvedenej sumy líšiť. Aktuálnu cenu vám radi overíme po zaslaní nezáväznej objednávky.

Informácie o zájazdu

Usporiadateľ: ESO travel s.r.o., IČO 35858559.
Lokalita podľa usporiadateľa: Podľa popisu, Havana
Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie.

0220 665 410 Číslo zájazdu: 1 415 787
Dnes 8–14.30 h

Kuba

Kuba je štát ležiaci v Karibiku a zároveň najväčší ostrov súostrovia Veľké Antily. Okrem hlavného ostrova pozostáva územie krajiny aj z tisícok malých ostrovov a ostrovčekov. Kuba je hojne navštevovanou destináciou vďaka svojim prírodným krásam, tropickým lesom, koralovým útesom a atolom. Najvhodnejším obdobím na návštevu sú zimné mesiace, od mája do októbra je tu obdobie dažďov. Na Kube panuje tropické počasie s príjemnými priemernými teplotami okolo 25 ⁰C. Miestne prostredie je veľmi svojrázne. Tento tropický raj s pohnutou históriou sa postupne otvára svetu. Je to predovšetkým krajina latinských rytmov, farieb, kontrastov, najlepších cigár a kvalitného rumu. Hlavným mestom je pulzujúca historická Havana. Polostrov Varadero je najväčším prímorským rajom a ostrov Cayo Coco najviac vyhľadávajú potápači.

Nezáväzná objednávka

To najlepšie z Kuby
  Kuba, Havana

Cena
2 685 EUR/os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 415 787

Zájazd

dospelá osoba na pevnom lôžku
2
2 685,00 €
príplatok za jednolôžkovú izbu
0
479,00 €

Poistenie

balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dospelý
2
104,00 €
balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dieťa do 18 rokov
0
74,23 €
samostatné poistenie storna Uniqa - osoba
0
33,00 €

Parkovanie

parkovanie pri letisku Praha - 13 dní
0
1,00 €