Transsibírska magistrála

Čína, Mongolsko, Rusko, Povolžský federálný okruh, Irkutsk, Kazaň

Transsibírska magistrála

  Čína, Mongolsko, Rusko, Povolžský federálný okruh, Irkutsk, Kazaň
Pôvodná cena
9 208 EUR/os

Cena
8 518 EUR /os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 373 554
Detail ponuky a možnosti k dovolenke:

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO MOSKVY
Odlet do Moskvy. Po prílete privítanie na letisku s anglicky hovoriacim sprievodcom, počas cesty do Vášho hotela sa zastavíte na Červenom námestí a pri moskovskom metre, na ktorého svetovo preslávených staniciach uvidíte jedinečné sochárske a architektonické skvosty. Ubytovanie vo vašom hoteli v centre Moskvy.

2: KREMEĽ, VLAKOM Z MOSKVY
V doobedňajších hodinách sa vydáte na prehliadku Kremľa. Podvečer vás uvítajú na palube súkromného vlaku. Po ubytovaní nasleduje stretnutie v jedálnom vozni s ďalšími účastníkmi zájazdu. Tu vám budú odovzdané podrobné informácie k organizácii a službám vo vlaku. Nocľah vo vlaku.

3: HLAVNÉ MESTO TATARSTANU KAZAŇ
V ranných hodinách prichádzate do hlavného mesta Tatarstanu, Kazaň. Pozriete si mesto a kazaňský Kremeľ (svetové kultúrne dedičstvo UNESCO) s nádherným panoramatickým výhľadom na rieku Volga. Vo večerných hodinách váš vlak pokračuje smerom na východ. Nocľah vo vlaku.

4: MESTO DVOCH KONTINENTOV JEKATERINBURG
Okolo poludnia prichádza vlak do Jekaterinburgu, ktorý leží na rieke Iseť. Jekaterinburg je historickým, ekonomickým a administratívnym centrom Uralu. Zároveň je hraničným mestom medzi Európou a Áziou, pričom polovica mesta je európska a polovica ázijská. Mesto bolo založené v roku 1723 a postupne sa stalo veľkým ruským priemyselným centrom. Po okružnej ceste mestom budete pokračovať jazdou cez rozsiahle pláne západnej Sibíri. Nocľah vo vlaku.

5: V SRDCI SIBÍRI – NOVOSIBIRSK
Ďalšou stanicou je v srdci Sibíri - mesto Novosibirsk, kde vás privítajú podľa ruských tradícií chlebom a soľou. Novosibirsk bol založený v roku 1893, pôvodne sa jednalo o osadu a bola pomenovaná po ruskom cárovi Nikolajovi II. a Svätom Mikulášovi. V roku 1897 bola dokončená stavba mostu cez rieku Ob, čím sa mesto stalo najvýznamnejším dopravným uzlom v regióne. Počas krátkej prehliadky mesta uvidíte transsibírsky pamätník a mocnú rieku Ob. Po návrate k vášmu vlaku bude nasledovať nocľah.

6: CEZ RIEKU JENISEJ
Prejdete rieku Jenisej a budete pokračovať cez Sibír. V priebehu cesty budete mať možnosť si opätovne vychutnať miestne špeciality pripravené s precíznou schopnosťou kuchárov - kaviár, rôzne toasty, miestnu vodku atď. Cestou budete prechádzať dedinami s typicky drevenými domami, brezovými hájmi v pozadí pôsobivej horskej prírody. Nocľah vo vlaku.

7: ZABUDNUTÝ POKLAD SIBÍRI IRKUTSK
Dnes vás čaká mesto Irkutsk, v cárskych časoch hlavné mesto východnej Sibíri. Súčasťou prehliadky je historické centrum so starými drevenými domami s pamätníkom na cára Alexandra III., ktorý bol postavený v roku 2003. Po obede návšteva múzea dekabristov. Ubytovanie v hoteli. Nocľah.

8: PIKNIK NA BREHU BAJKALSKÉHO JEZERA
Raňajky. Odchod autobusom do 62 km vzdialenej dediny Listvyanka, ktorá je najobľúbenejším letoviskom na brehu jazera Bajkal. Loďou sa dostanete cez jazero k prístavu, kde na vás čaká váš vlak. Následne pôjdete niekoľko hodín pozdĺž jazera Bajkal na trase transsibírskej vlakovej magistrály, počas cesty sa niekoľkokrát zastaví na najzaujímavejších miestach. Večera bude formou pikniku, ktorú si vychutnáte na brehu jazera Bajkal. Nocľah vo vlaku.

9: CEZ MONGOLSKÚ HRANICU
Cesta pokračuje pozdĺž brehu zdanlivo nekonečného jazera Bajkal a ďalej cez krásne údolie Selenga. Počas zastávky vás čaká prehliadka Ulan-Ude (Červená brána), ktorá leží na sútoku riek Selenga a Uda, približne 100 km juhovýchodne od jazera Bajkal. Tu začína Transmongolská magistrála spájajúca Ulan-Ude cez Nauški a Ulanbátar s Pekingom. Nocľah vo vlaku.

10: MESTO MNOHÝCH TVÁRÍ ULANBÁTAR
Vlak smeruje do Ulánbátaru, hlavného mesta Mongolska, po ceste vás oslní scenéria s farebnými tábormi a jurtami obývanými osamelými jazdcami na koňoch. Po príchode nasleduje prehliadka mesta (budhistický kláštor, pivné záhrady a ďalšie pamätihodnosti). Večer máte možnosť sa fakultatívne zúčastniť predstavenia tradičných mongolských umení (vstupenka12 €, hradí sa na mieste). Nocľah v hoteli. Na vyžiadanie je možné zaistiť ubytovanie v jurte v prekrásnej krajine mongolských Álp.

11: MONGOLSKÉ ALPY
Po raňajkách vás autobus odvezie do NP Gorkhi Terelj, ktorý je známy svojou krásnou prírodnou scenériou a zaujímavými skalnými útvarmi. Na jar a v lete sú lúky pokryté kobercom lúčnych kvetín. Vo večerných hodinách nástup do vlaku a pokračovanie v dobrodružnej ceste do Číny. Nocľah vo vlaku.

12: CEZ PÚŠŤ GOBI DO ČÍNY
Okolo poludnia sa dostanete na mongolsko-čínsku hranicu, kde na vás čaká čínsky vlak. Bohužiaľ ruský súkromný vlak nemôže pokračovať do Pekingu kvôli odlišným rozmerom koľají v Číne. Cesta do Pekingu potrvá 16 hodín. Nocľah vo vlaku.

13: PRÍCHOD DO PEKINGU
V doobedňajších hodinách prídete do posledného mesta vašej cesty, do Pekingu. Nasleduje transfer do hotela a individuálne voľno. Nocľah.

14: ZAKÁZANÉ MESTO A CHRÁM NEBIES
Dnešná prehliadka vás zavedie do najkrajších a najvýznamnejších pamiatok vrátane chrámu Nebies s jeho parkom, postaveným v roku 1420. Námestie Nebeského mieru s rozlohou 44 hektárov, olympijský štadión a niekoľko futuristických mrakodrapov. Popoludní navštívite Zakázané mesto - sídlo panovníkov dynastie Ming a Qing. Nocľah.

15: VEĽKÝ ČÍNSKY MÚR
Raňajky. Celodenný výlet k Veľkému čínskeho múru, ktorý je vďaka svojej dĺžke cez 6.000 km viditeľný i z vesmíru. Múr pôvodne slúžil na obranné účely proti invázii barbarov a nachádza sa približne 60 km severovýchodne od Pekingu. Náš program zahŕňa prehliadku farmy pestovania perál a prehliadku hrobky panovníkov dynastie Ming. Večer ochutnávka miestnej špeciality – Pekingskej kačice. Nocľah.

16: PEKING - MOSKVA – PRAHA (VIEDEŇ)
Transfer na letisko, odchod do Prahy (Viedne) cez Moskvu.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Zaplaťte si „COVID poistenie” a budete krytí v prípade ochorenia na COVID-19. Toto poistenie kryje liečebné náklady vo všetkých krajinách (t.j. aj v tzv. červených krajinách) až do výšky 50.000,- EUR, náklady na ubytovanie v prípade karantény, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady a preplatenie storno poplatkov so spoluúčasťou 20% pre klienta.

Podmienkou je, že klient musí mať objednané aj Komplexné cestovné poistenie ECP, prípadne aj poistenie Storno PLUS.

Poistenie je možné zjednať pre osoby do veku 70 rokov. Pre osoby 70 až 85 rokov je 100% prirážka.

Základná cena zahŕňa

 • leteckú dopravu Praha - Moskva, Peking - Moskva – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 9 x nocľah v privátnom vlaku v kupé Classic pre 2 osoby po čínske hranice (od Erlian do Pekingu ubytovanie v 4-lôžkovom kupé v čínskom vlaku)
 • 1 x nocľah v hoteli 4* v Moskve, 1 x nocľah v hoteli 4* v Irkutsku, 1 x nocľah v hoteli 3* v Ulanbátare, 3 x nocľah v hoteli 4* v Pekingu
 • stravovanie: plná penzia okrem Pekingu, kde je polpenzia
 • všetky transfery a výlety vrátane vstupov podľa programu
 • asistenciu anglicky hovoriaceho sprievodcu počas celého zájazdu, pri prehliadkach miest sú skupiny veľkosti maximálne 26 osôb
 • služby odnosu batožiny počas jazdy súkromným vlakom
 • služby lekára počas jazdy súkromným vlakom
 • informačnú brožúru o regióne

Základná cena nezahŕňa

 • letiskové taxy 369,- EUR vízum do Ruska 80,- EUR (1 x foto; o vízum je možné požiadať prostredníctvom CK) vízum do Číny 70,- EUR (1 x foto; o vízum je možné požiadať prostredníctvom CK) vízum do Mongolska 90,- EUR (2 x foto, pas platný 1 rok po návrate) fakultatívne výlety prepitné 70,- EUR cestovné poistenie
Cena zájazdu zahŕňa cenu letenky v optimálnej knihovacej triede. Konečná cena sa tak môže od uvedenej sumy líšiť. Aktuálnu cenu vám radi overíme po zaslaní nezáväznej objednávky.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie, ktorá zájazd organizuje. Tento zájazd usporadúva cestovná kancelária Eso travel, IČ: 35858559. Upozorňujeme, že cestovná kancelária si z dôvodov uvedených v obchodných podmienkach vyhradzuje právo zmeny podmienok organizovanie zájazdu a právo zájazd zrušiť aj po uzatvorenie cestovnej zmluvy.

 • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
 • Miesto podľa CK: Irkutsk, Kazaň, Moskva, Novosibirsk

0220 665 410 Číslo zájazdu: 1 373 554
dnes zatvorené

Nezáväzná objednávka

Transsibírska magistrála
  Čína, Mongolsko, Rusko, Povolžský federálný okruh, Irkutsk, Kazaň

Pôvodná cena
9 208 EUR/os

Cena
8 518 EUR /os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 373 554

Zájazd

dospelá osoba na pevnom lôžku
2
8 428,00 €
povinný príplatok za vstupné vízum do Mongolska - osoba
0
90,00 €
príplatok za jednolôžkovú izbu
0
2 999,00 €

Poistenie

balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dospelý
2
166,08 €
balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dieťa do 18 rokov
0
114,56 €

Parkovanie

parkovanie pri letisku Praha - 16 dní
0
51,00 €