Veľký okruh Myanmarom

Mjanmarsko (Barma), Yangon

Veľký okruh Myanmarom

  Mjanmarsko (Barma), Yangon
Pôvodná cena
3 468 EUR/os

Cena
3 218 EUR /os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 365 680
Detail ponuky a možnosti k dovolenke:

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO YANGONU

2: PRÍLET DO YANGONU
Prílet do mesta Yangon, transfer do hotela, nocľah.

3: YANGON
Raňajky. Návšteva sochy sediaceho Buddhu, jazera Kandawgyi, kláštora Chaukhtatgyi so sochou ležiaceho Buddhu, pagody Sule, parku Maha Bandoola s pomníkom Nezávislosti a ďalších pamätihodností. Popoludní prechádzka po trhovisku v Indickej a Čínskej štvrti. Na veľkolepý západ slnka sa môžete tešiť z vrcholku Singuttara Hill, kde je umiestnená najväčšia zlatá pagoda na svete – Swedagon. Nocľah v Yangone.

4: ZLATÝ VIKLAN KYAIKTIYO
Raňajky. Odchod do Kyaiktiyo na svetoznámy pozlátený posvätný viklan. Cestou zastávka na vojnovom cintoríne spojeneckých vojakov Taukkyan a prehliadka priľahlého pamätníku. Nocľah v Kyaiktiyo.

5: NAJUCTIEVANEJŠIA PAGODA SHWEMAWDAW
Raňajky. Návrat do mesta Yangon. Cestou návšteva historického mesta Bago s najuctievanejšou pagodou Shwemawdaw a ukážkou miestneho trhu. Prehliadka paláca Kanbawzathadi a pagody Shwethalyaung, ktorá ukrýva údajne najkrajšiu sochu ležiaceho Budhu na svete. Poslednou zastávkou bude pagoda Mahazedi. Nocľah v Yangone.

6: KRÁĽOVSKÉ MESTO MANDALAY
Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Mandalay. Odchod do starodávneho mesta Amarapura s prehliadkou pagody Mahar Myat Muni s jednou z najuctievanejších myanmarských sôch Buddhu a návšteva kláštora Mahagandaryon, v ktorom žije niekoľko tisíc buddhistických mníchov. Návšteva najdlhšieho teakového mostu sveta U Bein. Prehliadka areálu kráľovského paláca Mya Nan San Kyaw Palace, dreveného kláštora Shwenandaw, prehliadka pagody Kuthodaw. Večer vyrážame na vrcholok Mandalay Hill s panoramatickým výhľadom na rieku Iravádí. Nocľah v Mandalay.

7: MESTO BIELUČKÝCH STÚP SAGAING
Raňajky. Exkurzia do okolia Mandalay, kde spoznáte bývalé hlavné mestá Sagaing a Inwa (Ava). Prekročenie mostu cez rieku Iravádí do mesta Sagaing, ktoré je posiate 600 belostnými stúpami a pagodami, s návštevou miestneho trhoviska. Návrat do Mandalay, nocľah.

8: PLAVBA PO RIEKE IRAVÁDÍ
Plavba po rieke Iravádí z Mandalay do mesta Bagan. V rámci plavby na palube raňajky, obed a káva. Príchod do unikátneho starovekého Bagan – jednej z najvýznamnejších budhistických pamiatok sveta, kde sa nachádzajú viac ako dve tisícky pagod a chrámov. Nocľah v Bagane.

9: STAROBYLÉ CHRÁMY A PAGODY V BAGANE
Raňajky, prehliadka najkrajších chrámov a pagod postavených v priebehu 11.-13.storočia. Návšteva trhoviska Nyaung-U, zlatej pagody Shwezigon, chrámu Kyansitta Cave, chrámu Manuha, chrámu Thatbuinnyu a chrámu Dhamayangyi. Západ slnka z baganskej vyhliadkovej veže Nan Myint Tower (platba 5,- USD/ osoba na mieste). Nocľah v Bagane.

10: BALÓNOM NAD BAGANOM
V skorých ranných hodinách možnosť fakultatívneho letu nad Baganom (orientačná cena 400,- USD/osoba). Raňajky v hoteli. Prehliadka pagody Lawkananda, chrámu Sulamani a chrámu Lementhna. Pozriete si komplex troch prepojených svätýň Payathonzu a malý chrám Nandamanya. V chráme Myazedi uvidíte kamennú rosetu s nápismi v štyroch jazykoch. Západ slnka z niektorého z chrámov či pagod. Nocľah v Bagane.

11: PRÍBYTOK DUCHOV MOUNT POPA
Raňajky. Odchod k posvätnej hore Mont Popa, uctievanej ako príbytok duchov, na ktorej vrchole sa nachádzajú buddhistické chrámy, svätyne a modlitebne. Jedná sa o mystické miesto s nádherným výhľadom na krajinu. Po ceste zastávke v dedine s produkciou palmového cukru. Odchod k jazeru Inle Lake, k dedinkám postaveným na jazere prezývanými 'Benátky Myanmaru'. Po ceste krátka zastávka v dedine s produkciou vína a oleja. Nocľah v Inle Lake.

12: PLAVBA PO JAZERE INLE LAKE
Raňajky. Plavba po jazere, ktorej súčasťou je návšteva pagody Phuang Daw Oo s piatimi sochami Buddhu, ďalej drevený kláštor Nga Phe Chaung postavený na koloch. Návšteva miestnych dielní na výrobu strieborných predmetov, spracovanie hodvábu, kováčskej dielne a výrobne tradičných lodí. Nocľah na jazere.

13: ODLET DO YANGONU
Raňajky. Lodný výlet k západnému brehu jazera do dediny Indein. Jedná sa o unikátne miesto posiate množstvom stúp z 13.storočia. Z tamojšieho komplexu pagod Shwe Indein je úchvatný výhľad na jazero. Pred odjazdom loďou návšteva miestnej dielne na výrobu strieborných predmetov. Transfer na letisko v Heho, odlet do mesta Yangon. Nocľah.

14: YANGON
Raňajky. Prehliadka Katedrály Svätej Márie a oblasti Kandawgyi Lake. Obed v miestnej reštaurácii. Transfer na letisko v Yangon, odlet do Prahy (Viedne).

15: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne).

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Základná cena zahŕňa

  • leteckú dopravu Praha – Yangon – Praha s prestupmi (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
  • leteckú dopravu Yangon – Mandalay; Heho – Yangon
  • 12 x nocľah v hoteloch 3* s polpenziou (raňajky a obedy)
  • program, transfery klimatizovanými minibusmi a vstupy podľa itineráru
  • služby sprievodcu CK a miestneho sprievodcu

Základná cena nezahŕňa

  • letiskové taxy 399,- EUR vízum do Myanmaru (možnosť požiadať o vízum prostredníctvom CK za poplatok 70,- EUR/osoba) turistickú odletovú taxu v Yangon (cca 10,- USD/osoba) fakultatívne výlety prepitné cca 45,- USD/osoba cestovné poistenie
Poznámka

Vstupné vízum 70,- EUR. Minimum 12 osôb.

Cena zájazdu zahŕňa cenu letenky v optimálnej knihovacej triede. Konečná cena sa tak môže od uvedenej sumy líšiť. Aktuálnu cenu vám radi overíme po zaslaní nezáväznej objednávky.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie, ktorá zájazd organizuje. Tento zájazd usporadúva cestovná kancelária Eso travel, IČ: 35858559. Upozorňujeme, že cestovná kancelária si z dôvodov uvedených v obchodných podmienkach vyhradzuje právo zmeny podmienok organizovanie zájazdu a právo zájazd zrušiť aj po uzatvorenie cestovnej zmluvy.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Yangon

0220 665 410 Číslo zájazdu: 1 365 680
dnes zatvorené

Nezáväzná objednávka

Veľký okruh Myanmarom
  Mjanmarsko (Barma), Yangon

Pôvodná cena
3 468 EUR/os

Cena
3 218 EUR /os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 365 680

Zájazd

dospelá osoba na pevnom lôžku
2
3 218,00 €
príplatok za jednolôžkovú izbu
0
609,00 €

Poistenie

balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dospelý
2
120,00 €
balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dieťa do 18 rokov
0
85,65 €

Parkovanie

parkovanie pri letisku Praha - 15 dní
0
56,00 €