Vietnamom od severu na juh

Vietnam, Hanoj

Vietnamom od severu na juh

  Vietnam, Hanoj
Detail ponuky a možnosti k dovolenke:

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO HANOJA
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Hanoja.

2: PRÍLET TO HANOJA
Prílet do Hanoja, transfer do hotela. Relax v hoteli, večera v miestnej reštaurácii, nocľah.

3: HANOJ
Raňajky. Celodenný okruh po hlavnom meste Vietnamu s návštevou Ho Chi Minhovho mauzólea (zvonku), jeho bývalej rezidencie a konfuciánskeho Chrámu literatúry (prvej univerzity vo Vietname založenej v roku 1075), Pagody jediného stĺpu. Obed v hanojskom štýle. Po obede nasleduje vyhliadková okružná jazda rikšou po starom meste, návšteva chrámu Ngoc Son, pagody Tran Quoc a pozostatkov hanojskej citadely, ktoré patria k pamiatkam UNESCO. Večer návšteva tradičného hanojského divadelného predstavenia vodných bábok. Nocľah.

4: LOĎOU DRAČOU ZÁTOKOU
Raňajky. Odchod do Ha Long, po príchode ubytovanie na lodi. Plavba medzi tisíckami ostrovčekov v slávnej Dračej zátoke s kúzelnými krasovými scenériami a jaskyňami. Toto miesto je právom na zozname svetového dedičstva UNESCO. Obed na palube lode. Počas plavby ukážka prípravy tradičného vietnamského jedla. Možnosť plavby na pramici s preplávaním morského tunela do priepasti Luon. Príležitosť na kúpanie v mori na ostrove Ti Top, z ktorého vrcholu je krásna vyhliadka na panorámu zátoky. Večera a nocľah na lodi uprostred Dračej zátoky.

5: KRASOVÁ OBLASŤ NINH BINH
Možnosť ranného cvičenia Tajči na palube lode, raňajky. Pokračovanie v plavbe s návštevou jaskyne Sung Sot. Obed na lodi. Popoludní vylodenie a odchod do provincie Ninh Binh, kde navštívite unikátnu krasovú oblasť zapísanú na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Archeologické pamiatky tejto oblasti sú staré 30 000 rokov. Ubytovanie a nocľah v Ninh Binh.

6: PLAVBA JASKYŇAMI
Raňajky. Odchod do prírodnej rezervácie Trang An, ktorá je pod záštitou UNESCO. Jedná sa o unikátnu krajinu s krasovými útvarmi. Po rieke sa na loďkách dostanete ku komplexu jaskýň Toi, Nau Ruou, ktorými preplávate. Počas plavby prehliadka buddhistického chrámu. Obed v miestnej reštaurácii. V poobedňajších hodinách odchod na letisko v Hanoji.
Prelet do Da Nang, transfer do hotela v Hoi An, ubytovanie, nocľah.

7: MALÝ ANGKOR WAT MY SON
Raňajky. Poldenný výlet do My Son – chrámového komplexu, taktiež nazývaného „Malý Angkor Wat“, ktorý je zrkadlom starobylej čamskej kultúry, tiež zapísaného na zozname UNESCO. Uvidíte tu pozostatky hinduistických chrámov a iné dochované pamiatky čamskej kultúry. Obed. Popoludní prehliadka Hoi An s jeho starými meštianskymi domami a čínskymi chrámami, či japonského zastrešeného mosta a tradičných trhov v meste Hoi An. Nocľah v meste Hoi An.

8: NEBESKÝM PRIESMYKOM DO HUE
Raňajky. Odchod do Da Nangu, návšteva múzea čamského umenia, venovaného starobylému kráľovstvu Čampa. Transfer do Hue cez Nebeský priesmyk, ktorý delí trópy a subtrópy. Obed v miestnej reštaurácii. V popoludňajších hodinách prehliadka Cisárskeho paláca so Zakázaným mestom a kráľovskými oltármi dynastie Nguyen. Ubytovanie, nocľah v Hue.

9: KRÁĽOVSKÉ MESTO HUE
Raňajky. Odchod do oblasti Quang Binh. Prehliadka vojenského cintorína a pamätného mosta Hien Luong cez rieku Ben Hai, ktorá tvorila demarkačnú čiaru medzi južným a severným Vietnamom. Obed. Návšteva Národného parku Phong Nha - Ke Bang zapísaného v zozname UNESCO. Plavba krasovou oblasťou po rieke Son cez jaskyňu Phong Nha, návšteva krasových útvarov. V neskorých popoludňajších hodinách návrat do Hue. Nocľah.

10: PRELET DO HO CHI MINH CITY
Raňajky. Prehliadka Hue. Prehliadka pagody Thien Mu a hrobky z cisárskeho obdobia. Transfer na letisko k letu do Ho Chi Minh City (Saigon). Podvečerná prehliadka centra mesta, pagody Thien Hau v čínskej štvrti, večera. Ubytovanie, nocľah v Saigone.

11: DELTA MEKONGU
Raňajky. Odchod do My Tho, vstupnej brány do delty Mekongu, kde uvidíte najstaršiu miestnu pagodu Vinh Trang. Prejazd do Cai Be, odkiaľ pokračujete loďou po úzkych aj širokých ramenách rieky Mekong. Uvidíte typický život miestnych obyvateľov, navštívite výrobňu ryžového papiera a zoznámite sa s miestnym tropickým ovocím. Obed v miestnej reštaurácii. Návrat do Ho Chi Minh v podvečerných hodinách. Nocľah.

12: LETOVISKO MUI NE
Raňajky. V dopoludňajších hodinách individuálne voľno. Možnosť fakultatívneho výletu do známych podzemných tunelov Cu Chi. V popoludňajších hodinách transfer do letoviska Mui Ne. Ubytovanie, nocľah.

13 - 14: LETOVISKO MUI NE
Raňajky. Individuálne voľno. Nocľah.

15: ROZPRÁVKOVÝ POTOK, HO CHI MINH CITY
Raňajky. Návšteva Rozprávkového potoka (Suoi Tien). Ide o zaujímavú ukážku vodnej erózie v púštnej oblasti. Obed v miestnej reštaurácii. Prehliadka chrámu Van Thuy Tu, postaveného v 18. storočí k ucteniu veľrýb. V popoludňajších hodinách transfer do Ho Chi Minh City, odlet.

16: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne).

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Základná cena zahŕňa

  • leteckú dopravu Praha – Hanoj a Saigon – Praha s prestupmi (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
  • leteckú dopravu Hanoj – Da Nang, Hue - Saigon
  • 12 x nocľah v hoteloch 3*, 1 x nocľah na lodi
  • 11 x polpenzia, 2 x raňajky (raňajky a obedy, 4. deň večera na lodi, 13. a 14. deň raňajky)
  • program, transfery klimatizovanými minibusmi a vstupy podľa itinerára
  • služby sprievodcu CK (min. 12 osôb) a miestneho sprievodcu

Základná cena nezahŕňa

  • letiskové taxy cca 449,- EUR vízum do Vietnamu (o vízum možné požiadať prostredníctvom CK za poplatok 40,- EUR/osoba) fakultatívne výlety prepitné (cca 40,- USD/osoba + 5,- USD/osoba na lodi) cestovné poistenie
Poznámka

Minimum: 16 osôb

Cena zájazdu zahŕňa cenu letenky v optimálnej knihovacej triede. Konečná cena sa tak môže od uvedenej sumy líšiť. Aktuálnu cenu vám radi overíme po zaslaní nezáväznej objednávky.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie, ktorá zájazd organizuje. Tento zájazd usporadúva cestovná kancelária Eso travel, IČ: 35858559. Upozorňujeme, že cestovná kancelária si z dôvodov uvedených v obchodných podmienkach vyhradzuje právo zmeny podmienok organizovanie zájazdu a právo zájazd zrušiť aj po uzatvorenie cestovnej zmluvy.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Hanoj

0220 665 410 Číslo zájazdu: 1 365 807
Dnes 8–14.30 h

Vietnam

Krajina bývalej Indočíny má svojim návštevníkom veľa čo ponúknuť. Stačí sa zamyslieť nad miestnou tradičnou kultúrou a okolitými vplyvmi na ňu najmä počas posledného tisícročia. Táto zmes robí z Vietnamu ťažisko kultúrnych hodnôt a odkazov na vývoj ľudskej spoločnosti v juhovýchodnej Ázii. Na túto oblasť mala už od nepamäti silný vplyv predovšetkým Čína, v čase kolonializmu sa pridalo Francúzsko a ďalšie okolité prvky orientu, ktoré v nedávnej dobe ešte dotvorili vplyvy komunizmu. Našťastie, krvavá minulosť je už preč a Vietnam sa otvoril turistom, ktorí nestačia žasnúť, aké poklady krajiny ukrýva. Návštevníkov očarí nielen nádhernými tropickými a subtropickými scenériami a krásnou prírodou zahŕňajúcou ryžové políčka, pláže s bielym pieskom, tyrkysové more, horské chrbty s divokou vegetáciou, ale aj svojráznou kultúrou, zvykmi a výnimočne výbornou kuchyňou. Atmosféru dokresľujú taktiež rušná veľkomestá.

Nezáväzná objednávka

Vietnamom od severu na juh
  Vietnam, Hanoj

Cena
2 508 EUR /os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 365 807

Zájazd

dospelá osoba na pevnom lôžku
2
2 508,00 €
príplatok za vízum do Vietnamu - osoba
0
40,00 €
príplatok za jednolôžkovú izbu
0
579,00 €

Poistenie

balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dospelý
2
128,00 €
balíček poistenia Uniqa (cestovné, športové, storno, COVID) - dieťa do 18 rokov
0
91,36 €

Parkovanie

parkovanie pri letisku Praha - 16 dní
0
61,00 €