Termín:
3. 10. – 6. 10. 2019
Počet dní:
4 (št – ne)
Počet nocí:
3
Doprava:
letecky Bratislava
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

Krásy Edinburgu, Škótskej Vysočiny a jazera Loch Ness

Zájazd je sprevádzaný skúseným delegátom CK. Milí priatelia, pozývame Vás na pekný poznávací zájazd do Škótska, počas ktorého budete môcť spoznať krásy Edinburgu, Škótskej Vysočiny a jazera Loch Ness. V Edinburgu budete môcť navštíviť Edinburgský hrad hore na hradnej skale Castle Rock, slávnu ulicu Royal Mile spájajúcu krížom celým mestom Hrad s palácom Holyrood ... budete mať možnosť navštíviť jedinečnú Whisky Experience s degustáciou, a tí zdatnejší budú môcť vystúpiť hore na Arthur´s Seat s prekrásnou výhliadkou na celý Edinburg. Za sprievodneho slova delegáta vkĺznete do uličiek mesta, v ktorých spoznáte nie len súčasnosť, ale aj tajomnú a temnú stredovekú minulosť mesta ... budete mať možnosť spoznať aj hlboké podzemie mesta ukrývajúce stredoveké tajomstvá ... ak sa nebojíte, vstúpte ... budete šokovaní, budete prekvapení, zažijete niečo neobyčajné ... Jeden celý deň, v prípade záujmu, strávite zaujímavým poznávacím výletom do oblasti pestrofarebnej Škótskej Vysočiny s nádhernou panoramatickou jazdou autobusom cez jedinečnú prírodu Vysočiny so zastávkami na prekrásnych miestach, kde sa všetkou tou nádherou a čerstvým horským vzduchom budete môcť zhlboka predýchať ... s návštevou jazera Loch Ness, s možnosťou plaviť sa po jazere výletnou loďou ... a možno Vás pozdraví aj Nessie - povestná príšera z jazera. Zaujímavou a krásnou je v Edinburgu rozľahlá botanická záhrada. No a tí, ktorí by radi spoznali aj temnú históriu Edinburgského stredoveku, budú môcť navštíviť v podzemí povestnú Mary Kings Close. Možností je viacero a všetky potrebné informácie Vám ochotne a rád podá náš slovenský sprievodca, ktorý Vás bude sprevádzať celým pobytom i výletmi. Nie je potrebné aby ste ovládali angličtinu. Na zájazde bude s Vami po celý čas náš slovenský delegát, sprievodca. Vstupné do miestnych atrakcií ako hrad, múzeá, whisky experience sa platia na mieste, delegát Vám poradí a pomôže..

Poznámky:

Hotely 3* v centre mesta sú spravidla v dobových, historických budovách, často s historickým, dobovým zariadením, alebo akoby dobovým zariadením, avšak s modernými doplnkami súčasnosti. Veľká check in batožina NIE JE súčasťou ceny zájazdu a je možné si ju doplatiť v cene 60 eur kus. Cena obsahuje len základnú 1+1 batožinu na palubu čo je: kufrík max 55x40x20 cm o hmotnosti do 10kg a bežná denná taška na plece. Pri letoch z Prahy a Viedne Vám poskytneme k batožine informácie pri rezervácii zájazdu.

LOCH NESS, Škótska Vysočina - celodenný výlet

Celodenný výlet Loch Ness a Škótska Vysočina je za príplatok 60 eur k cene zájazdu. Výlet je potrebné zajednať si ihneď pri zakúpení zájazdu. Výlet je celodenný, s odchodom skoršie ráno po raňajkách a návratom až vo večerných hodinách. Celý deň strávite presunmi v modernom plneklimatizovanom autobuse, so zastávkami na prekrásnych miestach Škótskej Vysočiny. Súčasťou výletu je aj dlhšia zastávka pri jazere Loch Ness, možnosť prechádzky, alebo plavby loďou po jazere (Plavba je závislá od počasia, a platí sa nad rámec ceny výletu a priamo na mieste v pokladni). Hlavné body výletu: GLEN COE, RANNOCH MOOR, LOCH NESS, URQUHART Castle, PITLOCHRY, a mnohé ďalšie krásy a zaujímavosti Škótskej Vysočiny. Kto sa zúčastní zažije a spozná, opísat sa to slovami nedá ... Ponúkaný výlet je jeden z najzaujímavejších a najkrásnejších, ktoré sa z Edinburgu podnikajú. Tvorí základ návštevy Škótska.

skupiny, partie

Zájazd je vhodný aj pre menšie skupinky, partie, firemný trip a podobne, informácie celoročne na call centre.

Poznámky:

Zájazd pri letoch z Bratislavy má dve verzie: Kratšiu a žiadanejšiu, tzv. 'víkendovku' (od štvrtka do nedele, kedy je odlet tam večer a odlet späť ráno). A dlhšiu, menej žiadanú, od nedele do štvrtka, kedy je let tam aj späť v priebehu dňa.

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

  • ubytovanie na príslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravovania
  • poistenie zájazdu proti úpadku cestovnej kancelárie

Základná cena nezahŕňa

  • cestovné poistenie
  • miestne taxy a poplatky (napr. pobytová taxa, vratná kaucia a pod.)
  • fakultatívne služby (za príplatok)
  • víza (pokiaľ sú potrebné)

Poznámka: Základná cena nie je vrátane táx a poplatkov.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Lola Tours, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Škótsko
  • Miesto podľa CK: Edinburgh

Veľká Británia

Veľká Británia je jednou z pozoruhodných kolísok modernej európskej spoločnosti. Od stredoveku patrí k najväčším svetovým veľmociam, čo prudko umocnili aj zámorské objavy. Británia zaznamenala najprudší rozmach v 19. storočí, kedy položila základy pre priemyselnú revolúciu vo všetkých moderných štátoch sveta. Z hľadiska cestovného ruchu je najzaujímavejšie hlavné mesto Londýn. Aj ďalšie mestá a miesta krajiny však stoja za pozornosť. Ide najmä o univerzitné mestá Oxford a Cambridge, škótsku metropolu Edinburgh a napríklad aj preslávené mestá Manchester a Liverpool. Môžete sa tu vydať aj po stopách najslávnejšieho dramatika všetkých čias, Shakespeara. Kúpanie v mori je možné len na juhu krajiny v Cornwalle. Anglicko a Wales sú takmer bez lesov, Škótsko je zase pokryté drsnou a málo obývanú vrchovinou.


Zážitkový Edinburgh a krásy Škótskej vysočiny ***

Číslo zájazdu: 732586
Veľká Británia, Škótsko, Edinburgh