Dovolenka Marsa Alam, Egypt

Jedinečným egyptským letoviskom na pobreží Červeného mora je Marsa Alam. V minulosti malá rybárska dedinka, dnes turistický cieľ plný kvalitných hotelov pozdĺž celého pobrežia. Červené more ukrýva pod svojou hladinou korálové útesy, Marsa Alam je preto rajom pre potápačov. Dovolenka v Marsa Alam je celoročný zdroj neopakovateľných zážitkov.

237 zájazdov | Radiť podľa:  Odporúčanie

Marsa Alam

  • Štát: Egypt
  • Mena: 1 egyptská libra
  • Časový rozdiel oproti Slovenskej republike: +1 hodina

Vitajte v Marsa Alam, v najobľúbenejšom egyptskom letovisku slovenských turistov vôbec. Pôvodne maličká rybárska dedinka sa začala silno rozrastať po vybudovaní letiska. Zahraničný kapitál tu vybudoval výbornú hotelovú infraštruktúru na pobreží čarovného Červeného mora. Napriek tomu si Marsa Alam zachováva pokojnejšiu atmosféru ako Hurghada, typický symbol dovolenky v Egypte. Oblasť je výborným východiskovým bodom na návštevu Horného Egypta - miesta bohov.

Dovolenka Marsa Alam

Marsa Alam je parádny celoročný cieľ leteckej dovolenky. V letných mesiacoch teplota stúpa k 40°C a v zime neklesá pod 20°C. Žiadna iná destinácia okrem Egypta nie je tak dobre dostupná po celý rok, ak je váš cieľ pokojná dovolenka pri mori. Veľkou prednosťou letoviska je bohatý podmorský život, ktorý tu obdivujú milovníci šnorchlovania a potápania. Vychutnajte si slnečnú orientálnu atmosféru moderného letoviska s novými luxusnými hotelmi, ktoré ponúkajú služby all inclusive.

More, hotely, atmosféra

V celej oblasti Marsa Alam sú krásne priestranné piesočnaté pláže a vstup do mora je miestami cez korálové útesy. Oblasť je celosvetovo vychýrená vynikajúcimi podmienkami na potápanie a šnorchlovanie. Koraly pod morskou hladinou sú v Červenom mori unikátne. Vynikajúci je aj plážový servis. Teplota mora neklesá pod 22°C ani v zime.

Hotely v Egypte sú ako malé štáty v štáte. V ich areáloch sú k dispozícii všetky potrebné služby na jednom mieste. Spravidla môžete využiť veľké bazény a v niektorých hoteloch priamo i aquaparky. Hotely v Marsa Alam boli väčšinou postavené nedávno a sú moderné. Prevláda stravovanie all inclusive.

V letovisku a jeho okolí sa kombinuje atmosféra orientálnej púštnej krajiny a živej destinácie európskych turistov. Podmienky na klasickú dovolenku pri mori alebo bazéne s oddychom sú v Egypte výborné. Navštívte miestne bazáre a spoznajte kultúru odlišného národa. Z dôvodu vysokých teplôt cez deň miestne prostredie pulzuje životom hlavne skoro ráno a neskoro večer.

Najzaujímavejšie miesta

Okolo slávneho a príjemného letoviska Marsa Alam môžete navštíviť stredisko Port Ghalib, ktoré sa nachádza priamo pri medzinárodnom letisku, alebo Abu Dabbab. Veľmi obľúbená je tiež Coraya Bay, ktorá sa tiež nachádza veľmi blízko letiska.

Egypt a oblasť Marsa Alam nie sú len vyprahnutou púšťou s morom. Je tu aj krásna príroda. Medzi zaujímavé prírodné oblasti patria ostrovy Hamata a Giftun alebo údolie Nílu s obrovskou Asuánskou priehradou (300 km z Marsa Alam). Krásnym tipom na výlet je Národný Park Wadi El Gemal len 50 km južne od Marsa Alam. Napriek tomu, že sa nachádza na okraji púšte, je typický svojou zelenou vegetáciou, množstvom divoko žijúcich zvierat a bohatou históriou.

Marsa Alam je východiskovým bodom výletov za starovekými pamiatkami z dôb faraónov. Pyramídy, sfingy, paláce a pohrebištia sú tradičným kultúrnym a historickým dedičstvom Egypta. Luxor s Údolím kráľov je vzdialený tiež okolo 300 km.

Len last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na cene nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravovanie Stravovanie
Dĺžka zájazdu Dĺžka zájazdu
Úroveň hotela Úroveň hotela
Typ zájazdu Typ zájazdu
Vzdialenosť od pláže Vzdialenosť od pláže
Priamo pri pláži Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdialenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájazdu Číslo zájazdu
Akcia Akcia
Obsahuje text Obsahuje text

Krajina:

Zrušiť

Oblasť:

Zrušiť

Typ ponuky:

Doprava:

Stravovanie:

Dĺžka zájazdu:

Úroveň hotela:

Typ zájazdu:

Kdy vyrazit: