Dovolenka Sharm El Sheikh, Egypt

Vyskúšajte pobrežie Červeného mora v egyptskej destinácii Sharm El Sheikh. Hotely v malebnom orientálnom letovisku sa môžu pochváliť veľkou kvalitou, či už ide o početné päťhviezdičkové areály alebo skromnejšie ubytovania bežného štandardu. Dovolenka v Sharm El Sheikh vás okúzli kľudným a slnečným priebehom.

31 zájazdov | Radiť podľa:  Odporúčanie

Sharm El Sheikh

  • Štát: Egypt
  • Mena: 1 egyptská libra
  • Časový rozdiel oproti Slovenskej republike: +1 hodina

Sharm El Sheikh, živé letovisko ležiace na južnom cípe Sinajského polostrova, je spoločne s Hurghadou a Marsa Alam najvyhľadávanejším miestom egyptského pobrežia pri Červenom mori. Sharm láka návštevníkov pobrežím zlatej farby, priezračnou morskou vodou, horúcim slnkom po väčšinu roka, orientálnou púštnou prírodou, kvalitou hotelov a popritom európskym turistickým charakterom. Sharm El Sheikh bol pred 60 rokmi rybárskou dedinkou a dnes je živým cieľom dovoleniek s mnohými hotelmi.

Dovolenka Sharm El Sheikh

Do atraktívneho letoviska Sharm El Sheikh môžete zavítať po celý rok. To je tá najväčšia výhoda všetkých egyptských cieľov. V lete 40°C, v zime 25°C, teplota mora v lete skoro 30°C a v zime 22°C. Tieto čísla sú nádhernou vizitkou miestneho podnebia. Vďaka prítomnosti vzácnych koralov a bohatého podmorského života je tu veľmi populárne potápanie a šnorchlovanie. Vychutnajte si slnečnú orientálnu atmosféru moderného letoviska s novými i modernizovanými hotelmi, ktoré ponúkajú vynikajúce podmienky na dovolenku v Egypte.

More, hotely, atmosféra

Pláže v Sharm El Sheikh sú piesočnaté, priestranné a majú zlatistú farbu. Obvykle patria jednotlivým hotelom. Na plážach je možné venovať sa popri klasickom opaľovaní a kúpaní v mori aj vodným športom, vrátane windsurfingu, ktorý tu má ideálne poveternostné podmienky. Okolo letoviska sú veľmi atraktívne malé romantické zátoky.

Letovisko na Sinaji disponuje najlepšími hotelmi v krajine, ktoré tu vybudoval zahraničný kapitál pre svoje luxusné potešenie počas dovolenky. Môžete si vyberať z najhonosnejších rezortov i skromnejších hotelov bežného štandardu. Hotely ponúkajú všetky potrebné služby, spravidla disponujú bazénmi a prevláda v nich tradičná forma all inclusive stravovania.

Sharm El Sheikh kombinuje atmosféru historicky bohatej orientálnej púštnej krajiny s atmosférou živej turistickej destinácie. Navštívte miestne bazáre a spoznajte kultúru odlišného národa. Život v letoviskách prekypuje kvôli vysokým teplotám cez deň najmä ráno a večer. Egyptské letoviská vynikajú oddychovou atmosférou. Sú ideálnou destináciou na slnečnú dovolenku pri mori.

Najzaujímavejšie miesta

Oblasť Sharm El Sheikh môžeme rozdeliť na Naama Bay, so známou plážou priamo v centre letoviska, na Sharks Bay, ktoré leží severne priamo pri letisku a na Nabq Bay. Na južnom okraji strediska leží Sharm El Maya.

Zo Sinajského polostrova môžete podnikať mnoho výletov. Doporučujeme navštíviť Káhiru a Suezský prieplav. Neďaleko od pobrežia sú dva nesmierne atraktívne ostrovy, ktoré sa volajú Tiran a Sanafir. Na Sinaji sa nachádza tiež najvyššie pohorie Egypta s Horou svätej Kataríny (2 629 m n. m.). 

Len last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na cene nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravovanie Stravovanie
Dĺžka zájazdu Dĺžka zájazdu
Úroveň hotela Úroveň hotela
Typ zájazdu Typ zájazdu
Vzdialenosť od pláže Vzdialenosť od pláže
Priamo pri pláži Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdialenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájazdu Číslo zájazdu
Akcia Akcia
Obsahuje text Obsahuje text

Krajina:

Zrušiť

Oblasť:

Zrušiť

Typ ponuky:

Doprava:

Stravovanie:

Dĺžka zájazdu:

Úroveň hotela:

Typ zájazdu:

Kdy vyrazit: