Dovolenka Slnečné pobrežie Bulharsko

Najviac hotelov, kvalitných služieb pre turistov a najznámejšiu pláž v Bulharsku hľadajte na Slnečnom pobreží. Významné letovisko leží asi 35 kilometrov severne od Burgasu, v okolí mestečka Nesebar. Je dlhé 8 kilometrov a veľmi dobre prepojené autobusmi. Dovolenka na Slnečnom pobreží prináša skvelé zážitky pri mori za rozumnú cenu.


Slnečné pobrežie

  • štát: Bulharsko
  • mena: 1 bulharský lev
  • časový rozdiel oproti Slovenskej republike: +1 hodina

Najväčšie bulharské letovisko sa volá Slnečné pobrežie a jedná sa o obrovskú promenádu hotelov s priestrannou 6 kilometrov dlhou plážou. Hľadajte ho 30 kilometrov severne od Burgasu. Služby hotelov sú doplnené početnými obchodmi a reštauráciami, konajú sa tu dokonca hudobné festivaly. Slnečné pobrežie je dobrý východiskový bod pre výlety. V rámci Bulharska sa na vás teší najlepšie zázemie pre deti.

Dovolenka Slnečné pobrežie

Príjemná dovolenka na vás čaká na Slnečnom pobreží pri Čiernom mori. Rozľahlý 6 kilometrov dlhý rezort pozdĺž pláže disponuje najlepšími a najširšími službami v Bulharsku. Najviac reštaurácií, barov, obchodov hľadajte na Slnečnom pobreží. Počasie je príjemne letné od konca júna do septembra. Dovolenka na Slnečnom pobreží je bránou k vodným radovánkam pri Čiernom mori. Na Slnečné pobrežie nadväzujú ďalšie letoviská Nesebar a Svätý Vlas.

More, hotely, atmosféra

Pláž je najväčšou prednosťou Slnečného pobrežia. Jedná sa o pláž veľmi priestrannú, piesočnú a vybavenú všetkými potrebnými službami. Je dlhá najmenej 6 kilometrov. Pozvoľný vstup do mora ocenia najmä rodiny s deťmi. Môžete vyskúšať aj kvalitné pláže neďalekých letovísk Nesebaru a Svätého Vlasu. Bohatá je ponuka vodných športov.

Slnečné pobrežie je ubytovacia dominanta Bulharska. Veľa hotelov všetkých kategórií leží v niekoľkých radoch pri veľkej krásnej piesočnatej pláži. Staršie hotely sú modernizované a v ich okolí rastú nové. Veľká časť z nich disponuje vnútornými aj vonkajšími bazénmi a ponúka mnoho služieb. Hotely na Slnečnom pobreží sú zárukou kvality.

Atmosféra Slnečného pobrežia je rýdzo prímorská a veľmi živá. Letovisko je počas sezóny naplnené mnohými turistami nielen zo strednej a východnej Európy. Pre vyznávačov večerného života je otvorených veľa barov, klubov a diskoték. Konajú sa tu dokonca festivaly. Rodiny s deťmi ocenia zábavné služby a vodné radovánky.

Najzaujímavejšie miesta

Slnečné pobrežie je jedinečným východiskovým bodom pre organizovanie výletov všetkými smermi po pevnine a prípadne i po mori. Za návštevu stoja susedné letoviská Nesebar a Svätý Vlas. Cez Slnečné pobrežie jazdia všetky autobusy z Varny do Burgasu a späť, vydať sa teda môžete do akéhokoľvek strediska na pobreží (na sever do Obzoru, na juh do Pomorie, Burgasu, alebo až historického Sozopolu).