Dovolenka Rhodos, Grécko

Východné pobrežie Rhodosu je vhodné pre oddych a kúpanie v mori, drsnejšiu západnú časť ostrova zas milujú surféri. Antické pamiatky, vyhlásené grécke jedlo a pohostinnosť, prírodné zaujímavosti, potápačské lokality, to sú možnosti nádhernej dovolenky na Rhodose. Rovnomenné hlavné mesto je na zozname UNESCO.

15 zájazdov | Radiť podľa:  Odporúčanie

Rhodos

  • štát: Grécko
  • mena: 1 € (Euro)
  • čČasový rozdiel oproti Slovenskej republike: + 1 hodina

Rhodos je už od dôb Antiky považovaný za jeden z najkrajších ostrovov Egejského mora. Niet sa čo čudovať. Podľa legiend bol zasvätený Heliovi, bohovi slnka. Býva tu cez 300 slnečných dní v roku. Možno práve preto je tento ostrov celoročne plný zelene, kvitnúcich ruží a ibištekov. Doslovný preklad názvu tejto časti Grécka je práve preto „Ostrov ruží“.

Rhodos je veľmi hornatý a nachádzajú sa tu pláže lemované vysokými útesmi. Za pozornosť stoja taktiež malé miestne dedinky zasadené uprostred hôr, ku ktorým sa dostanete jedine po úzkych kľukatých cestách. Veľkú časť územia pokrýva bohatý lesný porast, olivové háje a vinné révy.

Legendy

Legendy rozprávajú o tom, že v dávnych dobách vyčítal boh Hélios bohovi Diovi, že mu Zeus neumožnil zúčastniť sa delenia sveta a vyžiadal si preto ako odškodnenie vlastný ostrov. Zeus súhlasil a v tom okamihu sa z mora vynoril ostrov, ktorý Helios zalial slnkom. Možno preto je Rhodos dodnes jeden z najslnečnejších ostrovov.

Nájdete tu množstvo pamätihodností - ako európskych tak aj orientálnych. Nachádzajú sa tu antické stavby, byzantské chrámy i budovy z dôb osmanskej nadvlády. Najčastejšie je však ostrov spojovaný s pamätným Rhodským Kolosom, s viac ako 30 metrov vysokou sochou, ktorá bývala starovekým divom sveta. 

Dovolenka Rhodos

Na ostrove si nájde to svoje asi každý návštevník. Je tu pestré vyžitie pre milovníkov aktívneho života aj pre tých, ktorí vyhľadávajú kľud a samotu. Každý návštevník však ocení možnosť nechať sa hýčkať dovolenkou all inclusive.

Moderný rušný život

Faliraki je považované za najživšie letovisko ostrova. Niektorí mu dokonca pridali priezvisko „rhodské Las Vegas“. Okrem reštaurácií a gréckych taverien tu nájdete moderné bary, diskotéky, dokonca aj lunapark. Letovisko Ixia sa nachádza na úpätí hory Filerimos a celé územie je obklopené prekrásnymi piesočno-kamienkovými plážami. Ixia i priľahlý Ialyssos sú moderné a pomerne rušné destinácie. Preto sú perfektnou voľbou pre milovníkov zábavy a vodných športov – predovšetkým windsurfingu a kitesurfingu.

Pravá grécka atmosféra

Kalathos je v porovnaní s Faliraki skôr tradičná dedinka, kde si najlepšie vychutnáte grécku kultúru bez cestovného ruchu. Nájdete tu niekoľko tradičných taverien. A keď vás umorí horúčava, môžete sa osviežiť na nejakej z miestnych piesočno-kamienkových pláží. Typickú grécku atmosféru zažijete taktiež v Kiotari, bývalej rybárskej dedinke s prekrásnou dlhou piesočnatou plážou, ktorú lemuje priezračné tyrkysové more. Ďalšie letovisko, v ktorom zažijete tu pravú grécku atmosféru, je Gennadi. Milovníci plážových aktivít ocenia širokú piesočnato-kamienkovú pláž, z ktorej sa dá veľmi ľahko dostať do Prasonisi, obľúbenej destinácie surferov.

Rodinná dovolenka

Pokiaľ hľadáte kľudné letovisko vhodné pre rodinnú dovolenku, tak je to Kolymbia. V jej centre nájdete trojkilometrovú eukalyptovú alej a pobrežie, ktoré je tvorené piesočno-kamienkovými plážami. Medzi najznámejšie z nich patria Afandou alebo Tsambika. Ďalšou voľbou je kúpeľné mesto Kalithea ležiace trochu stranou od veľkých turistických centier. Nachádza sa tu veľa reštaurácií, taverien a prekrásnych zátok a zálivov. Rodiny s deťmi určite ocenia aj Vlychu s jej vyhlásenými plážami, ktoré boli ocenené modrou vlajkou.

Medzi najzelenšie letoviská patrí Lardos, miesto s prekrásnou tradičnou dedinkou. Aj v tomto letovisku si však môžete užívať plážové aktivity – na rovnomennej pláži nájdete všetko, čo budete k plážovým aktivitám potrebovať. Ďalšie podobné letovisko je Lachania, mesto obklopené borovicovým hájom a mnohými krištáľovo čistými zátokami. A nezabudnite navštíviť Rhodos, hlavné mesto ostrova a známy prístav, ktorý si ponechal svoj pôvodný stredoveký ráz.

Romantická dovolenka

Lindos je starobylé mestečko, miestnymi ľuďmi nazývané „skamenelý les“, ktoré sa radí k najromantickejším miestam ostrova. Hlavným lákadlom je tu Akropola s chrámom bohyne Atény a prekrásna skalnatá zátoka sv. Pavla. Pokochať sa tu môžete aj malebnými starodávnymi uličkami a priezračnou vodou, ktorá láka k šnorchlovaniu. Ďalšou voľbou pre romantické duše je Stegna, prímorská dedinka s charakteristickými tavernami a malebnými plážami. Za pozornosť stoja aj útesy severne od mestečka, ktoré sú obklopené romantickými plážami, napríklad Tsambika.

Len last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na cene nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravovanie Stravovanie
Dĺžka zájazdu Dĺžka zájazdu
Úroveň hotela Úroveň hotela
Typ zájazdu Typ zájazdu
Vzdialenosť od pláže Vzdialenosť od pláže
Priamo pri pláži Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdialenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájazdu Číslo zájazdu
Akcia Akcia
Obsahuje text Obsahuje text

Krajina:

Zrušiť

Oblasť:

Zrušiť

Typ ponuky:

Doprava:

Stravovanie:

Dĺžka zájazdu:

Úroveň hotela:

Typ zájazdu:

Kdy vyrazit: