Dovolenka Egypt

Egypt, to sú široké piesočnaté pláže, podmorský korálový svet, svetoznáme historické pamiatky a zároveň cenovo dostupné luxusné ubytovanie. Najobľúbenejšie egyptské turistické destinácie Marsa Alam, Hurghada alebo Sharm El Sheikh vám poskytnú zázemie so službami na veľmi vysokej úrovni.

+ Ďalšie lokality Egypt
1 006 zájazdov | Radiť podľa:  Odporúčanie

Hotel Desert Rose Resort

  Egypt, Hurghada, Hurghada juh
Priamo pri pláži Letecky do 650 € VRÁTANE POPLATKOV 5* hotely so stravou AI do 850 € Hotely so šmykľavkami / tobogánmi

Hotel Titanic Palace

  Egypt, Hurghada, Hurghada juh
Priamo pri pláži Letecky do 650 € VRÁTANE POPLATKOV 5* hotely so stravou AI do 850 € Hotely so šmykľavkami / tobogánmi

Egypt

  • Hlavné mesto: Káhira
  • Mena: 1 egyptská libra
  • Časový rozdiel oproti Slovenskej republike: +1 hodina

Na oboch brehoch druhej najdlhšej rieky našej planéty Nílu sa nachádza starobylý púštny štát Egypt. Zo severu zem obmývajú vody Stredozemného mora, z východu zasa pre turistov veľmi atraktívne Červené more. Egypt je jednou z kolísok starovekej civilizácie a odkazy starých kultúr môžete na mnohých miestach obdivovať dodnes. Pyramídy, chrámy, sfinga, hrobky a nálezištia sú tradičné ciele turistov. Jednotlivé hotelové komplexy sú rozložené najmä pozdĺž pobrežia Červeného mora, najviac v letoviskách Hurghada, Marsa Alam a Sharm El Sheikh. Do Egypta sa môžete vydať vďaka horúcemu podnebiu po celý rok.

Dovolenka Egypt

Dovolenka v Egypte je určená najmä pre vyznávačov odpočinku pri bazéne alebo na kúpanie v mori. Červené more je tiež rajom potápačov a milovníkov šnorchlovania. Podmorský život je bohatý. Pobyt v zemi faraónov si môžete spríjemniť mnohými výletmi za starovekými pamiatkami. Na výlety je vhodný zimný polrok, v lete je na cestovanie pomerne horúco. Väčšina hotelov poskytuje všetky dôležité služby a stravovanie formou all inclusive. Do Egypta je možné využiť výhradne leteckú dopravu. Vydať sa môžete tiež na poučné poznávacie zájazdy. Zem faraónov je hitom Last Minute zájazdov s výbornými cenami.

Kultúra, kuchyňa, atmosféra

Kultúra s nádychom orientu má svoje kúzlo. Najväčšími lákadlami Egypta sú pamiatky jednej z najstarších starovekých civilizácií v Stredomorí a na Prednom východe. Zaujímavý je tiež život miestnych ľudí. Navštíviť môžete populárne trhy a bazáre, kde si vyskúšate jednanie o cene. Oficiálnym jazykom je síce arabčina, ale so zreteľným egyptským dialektom. Egypt bol a je považovaný za ťažisko arabskej literatúry.

Egyptská kuchyňa je založená najviac na zelenine a spravidla je dosť štipľavá. Za národné jedlo môžeme označiť koshari. Ide o zmes ryže, šošovice, rajčín a prekvapivo aj cestovín. Pochúťkou je ďalej ful medames, domäkka dusené bôby doplnené cesnakom, cibuľou a paprikami. Zelenina je základom väčšiny jedál vďaka úrodnej oblasti okolo Nílu a cenovej dostupnosti oproti mäsu. Z príloh vyhráva plochý domáci chlieb, kuskus a okra.

Atmosféra v zemi faraónov je dvojaká. V rámci hotelových rezortov nájdete kľudné turistické prostredie v európskom duchu. Pokiaľ ale zavítate do centier egyptských miest, dýchne na vás kúzlo orientu, odlišnej kultúry a odkazu dávnych civilizácií. Atmosféra a pohoda klasickej dovolenky pri mori alebo bazéne s oddychom je v Egypte ideálna.

Najzaujímavejšie miesta

Pozornosť turistov v Egypte sa sústredí hlavne na pobrežie Červeného mora, ktoré je po celý rok ideálnym miestom na dovolenku plnú slnka a oddychu. Trojica najlákavejších egyptských letovísk sa volá Hurghada, Marsa Alam a Sharm El Sheikh. Najviac rušná a živá je Hurghada, o niečo pokojnejšia je Marsa Alam, pretože sa až neskôr postupne rozvíjala z malej rybárskej dedinky na nové letovisko. Všetky tri letoviská ponúkajú mimoriadne vynikajúce podmienky na potápanie, šnorchlovanie a na celkové skúmanie podmorského života a sveta.

Okrem týchto troch hlavných letovísk s vlastnými letiskami môžete skúsiť aj ďalšie menšie strediská, kde na vás čaká ešte menej ruchu. Niektoré z nich sú samostatnými okrajmi Hurghady a Marsa Alam, ležia ale mimo centra. Doporučujeme vyskúšať El Quseir, Makadi Bay a Safagu. Pokiaľ máte záujem spojiť dovolenku v Egypte s poznávaním starovekých pamiatok, alebo sa celkovo vydať do krajiny faraónov na poznávací zájazd, máme pre vás riešenie. Svoje cesty by ste mali začať v Asuáne alebo Luxore.

Len last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na cene nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravovanie Stravovanie
Dĺžka zájazdu Dĺžka zájazdu
Úroveň hotela Úroveň hotela
Typ zájazdu Typ zájazdu
Vzdialenosť od pláže Vzdialenosť od pláže
Priamo pri pláži Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdialenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájazdu Číslo zájazdu
Akcia Akcia
Obsahuje text Obsahuje text

Krajina:

Zrušiť

Oblasť:

Typ ponuky:

Doprava:

Stravovanie:

Dĺžka zájazdu:

Úroveň hotela:

Typ zájazdu:

Kdy vyrazit: