Dovolenka Mallorca, Španielsko

309 zájazdov | Radiť podľa:  Odporúčanie

Mallorca

štát: Španielsko
mena: 1 € (euro)
časový rozdiel oproti Slovenskej republike: žiadny

Najväčší ostrov Baleárskeho súostrovia je pravým synonymom leteckej dovolenky. Na návštevníkov čakajú zlatisté pláže, čisté more, nádherná subtropická krajina a veľa zábavy. Mallorca je rajom výletov. Celé Baleárske ostrovy sú domovom citrusových plodov. Miestni obyvatelia sú prívetiví a čas si tu oproti pevnine plynie vlastným pomalším tempom. Na ostrove odporúčame významná letoviska S'Illot, Palma Nova, Paguera, Can Picafort a El Arenal.

Dovolenka Mallorca

Obľuba dovolenky na Mallorce stúpa. Za dve a pol hodiny letu sa ocitnete na krásnom ostrovnom klenote Stredozemného mora. Klíma Mallorcy je veľmi priaznivá, od júna do septembra sa pohybujú popoludňajšie teploty okolo 30°C a prevláda slnečné počasie. K dovolenke na Mallorce patria výlety po ostrove. Najmä na severozápade ostrova, kde sa tiahne významné pohorie Sierra de Tramuntana s najvyšším vrcholom Puig Major, má príroda výnimočne zachovalý ráz.

More, hotely, atmosféra

More a pláže sú veľkými prednosťami ostrova Mallorca. Priestranné piesočné pláže s pozvoľným vstupom do mora sú ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi. More je tyrkysovo modré a veľmi čisté. Pre obdivovateľov divokej prírody je veľká časť pobrežia ostrova tiež skalnatá.

Letoviská s najkrajšími plážami na ostrove sú plné kvalitných hotelov všetkých kategórií. Väčšina z nich je vybavená vonkajším bazénom a ponúka mnoho ďalších služieb. Ak patríte medzi gurmánov, môžete polpenziu v hoteloch doplniť výbornými obedmi v miestnych reštauráciách. Populárne je all inclusive stravovanie.

Mallorca je živý ostrov stvorený k odpočinku aj aktívnemu športu alebo zábave. Hlavné letoviská žijú rôznymi klubmi, barmi a zábavnými centrami. Turisti z celej Európy tu každoročne vytvárajú tradičnú atmosféru príjemnej dovolenky pri mori. Športovci, najmä cyklisti a golfisti, si prídu na Mallorce na svoje.

Najzaujímavejšie miesta

Najvýznamnejšie letoviská Mallorcy sú S'Illot, Palma Nova, Paguera, Can Picafort a El Arenal. Hlavnému mestu Palme dominuje katedrála La Seu (katedrála svetla), ktorá bola dostavaná v roku 1587. Okrem Palmy je na Mallorce niekoľko obľúbených mestečiek, Deia - mestečko so strmými uličkami, Andratx plný starých kostolov alebo Alcudia s rímskymi hradbami. Ostrov sa tiež pýši prírodnými parkami, napríklad Mondragó alebo Torrent de Pareis.

Len last minute
Poukaz COVID Poukaz COVID
Zadaný kód nie je platným poukazom COVID.
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na cene nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravovanie Stravovanie
Dĺžka zájazdu Dĺžka zájazdu
Úroveň hotela Úroveň hotela
Typ zájazdu Typ zájazdu
Vzdialenosť od pláže Vzdialenosť od pláže
Priamo pri pláži Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdialenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájazdu Číslo zájazdu
Akcia Akcia
Obsahuje text Obsahuje text

Krajina:

Zrušiť

Oblasť:

Zrušiť

Typ ponuky:

Doprava:

Stravovanie:

Dĺžka zájazdu:

Úroveň hotela:

Typ zájazdu:

Kdy vyrazit: