Dovolenka Mallorca, Španielsko

890 zájazdov | Radiť podľa:  Odporúčanie

Mallorca

štát: Španielsko
mena: 1 € (euro)
časový rozdiel oproti Slovenskej republike: žiadny

Najväčší ostrov Baleárskeho súostrovia je pravým synonymom leteckej dovolenky. Na návštevníkov čakajú zlatisté pláže, čisté more, nádherná subtropická krajina a veľa zábavy. Mallorca je rajom výletov. Celé Baleárske ostrovy sú domovom citrusových plodov. Miestni obyvatelia sú prívetiví a čas si tu oproti pevnine plynie vlastným pomalším tempom. Na ostrove odporúčame významná letoviska S'Illot, Palma Nova, Paguera, Can Picafort a El Arenal.

Dovolenka Mallorca

Obľuba dovolenky na Mallorce stúpa. Za dve a pol hodiny letu sa ocitnete na krásnom ostrovnom klenote Stredozemného mora. Klíma Mallorcy je veľmi priaznivá, od júna do septembra sa pohybujú popoludňajšie teploty okolo 30°C a prevláda slnečné počasie. K dovolenke na Mallorce patria výlety po ostrove. Najmä na severozápade ostrova, kde sa tiahne významné pohorie Sierra de Tramuntana s najvyšším vrcholom Puig Major, má príroda výnimočne zachovalý ráz.

More, hotely, atmosféra

More a pláže sú veľkými prednosťami ostrova Mallorca. Priestranné piesočné pláže s pozvoľným vstupom do mora sú ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi. More je tyrkysovo modré a veľmi čisté. Pre obdivovateľov divokej prírody je veľká časť pobrežia ostrova tiež skalnatá.

Letoviská s najkrajšími plážami na ostrove sú plné kvalitných hotelov všetkých kategórií. Väčšina z nich je vybavená vonkajším bazénom a ponúka mnoho ďalších služieb. Ak patríte medzi gurmánov, môžete polpenziu v hoteloch doplniť výbornými obedmi v miestnych reštauráciách. Populárne je all inclusive stravovanie.

Mallorca je živý ostrov stvorený k odpočinku aj aktívnemu športu alebo zábave. Hlavné letoviská žijú rôznymi klubmi, barmi a zábavnými centrami. Turisti z celej Európy tu každoročne vytvárajú tradičnú atmosféru príjemnej dovolenky pri mori. Športovci, najmä cyklisti a golfisti, si prídu na Mallorce na svoje.

Najzaujímavejšie miesta

Najvýznamnejšie letoviská Mallorcy sú S'Illot, Palma Nova, Paguera, Can Picafort a El Arenal. Hlavnému mestu Palme dominuje katedrála La Seu (katedrála svetla), ktorá bola dostavaná v roku 1587. Okrem Palmy je na Mallorce niekoľko obľúbených mestečiek, Deia - mestečko so strmými uličkami, Andratx plný starých kostolov alebo Alcudia s rímskymi hradbami. Ostrov sa tiež pýši prírodnými parkami, napríklad Mondragó alebo Torrent de Pareis.

Len last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na cene nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravovanie Stravovanie
Dĺžka zájazdu Dĺžka zájazdu
Úroveň hotela Úroveň hotela
Typ zájazdu Typ zájazdu
Vzdialenosť od pláže Vzdialenosť od pláže
Priamo pri pláži Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdialenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájazdu Číslo zájazdu
Akcia Akcia
Obsahuje text Obsahuje text

Krajina:

Zrušiť

Oblasť:

Zrušiť

Typ ponuky:

Doprava:

Stravovanie:

Dĺžka zájazdu:

Úroveň hotela:

Typ zájazdu:

Kdy vyrazit: