Dovolenka Kalábria, Taliansko

123 zájazdov | Radiť podľa:  Odporúčanie

Kalábria

  • štát: Taliansko 
  • mena: 1 € (euro) 
  • časový rozdiel oproti Slovenskej republike: žiadny

Krásnym kútom Apeninského polostrova je taliansky región Kalábria. Leží na samotnom juhu "talianskej topánky". Ponúka nielen malebná prímorská letoviská, ale aj veľké množstvo historických pamiatok a jedinečných prírodných lokalít. Kalábria je ekonomicky najchudobnejší región Talianska, ale najbohatší na prírodné poklady a najkrajšie pláže v krajine. Tu sa zahľadíte do tyrkysovej morskej vody a uvidíte až na dno. V Kalábrii najviac bodujú romantická letoviska Capo Vaticano a Tropea.

Dovolenka Kalábria

Kalábria je juhotalianský klenot a jeho popularita v poslednej dobe stúpa. Turisti zistili, že sa oplatí cestovať letecky, autom alebo autobusom až na juh Apeninského polostrova, aby sa ocitli na tých najkrajších plážach Talianska. Panuje tu aj najteplejšie počasie a v mori sa dá kúpať od júna do začiatku októbra. Dovolenka v Kalábrii vás veľmi príjemne prekvapí a prinúti sa do malebného regiónu vrátiť. Pobyt pri mori môžu spestriť výlety po okolitej hornatej krajine.

More, hotely, atmosféra

Najväčšou prednosťou Kalábrie sú menšie nepreplnené pláže, ktoré sú najkrajšie a najromantickejšie v Taliansku. Mnoho pláží je zovretých mohutnými skalnými masívmi. Skôr menšie letoviská ponúkajú vhodné prostredie pre rodiny s deťmi, ktoré túžia po pokojných vodných radovánkach. Objavte kúzlo kúpanie v mori v Kalábrii.

Hotely v Kalábrii sú zastúpené väčšinou menšími rodinnými kapacitami, ale náročnejší turisti si samozrejme môžu vybrať z kvalitných hotelov s all inclusive stravovaním. V prevahe sú sympatické apartmánové domy a rôzne dedinky so štúdiami. Väčšina disponuje bazénom a hostia si najradšej volia stravovanie formou raňajok alebo polpenzie.

Na juhu Talianska panuje iná atmosféra ako na severe krajiny. Čas tu plynie pomalšie svojím vlastným tempom. Kým sever Talianska je ekonomický motor Talianska, na juhu prevláda namáhavá poľnohospodárska výroba a náročnejší život. Ctí sa poludňajšia až popoludňajšia siesta. Vašu dovolenku vylepší pokoj, zeleň, krásna príroda a milí ľudia.

Najzaujímavejšie miesta

Juhotalianska Kalábria vás ohromí mnohými malebnými miestami stvorenými pre vašu báječnú dovolenku. Capo Vaticano je údajne najkrajším miestom, ktorému niektorí prisudzujú magickú atmosféru. Z miestnych útesov je za pekného počasia vidieť aj sopka Stromboli. Veľmi obľúbené je letovisko Tropea. V zálive Tyrhénskeho mora Policastro začína Riviera dei Cedri. Tu môžete obdivovať napríklad letoviska Praia a Mare alebo Scalea. K výletom sú ako stvorené hneď tri Národné parky - Silá, Pollino a Aspromonte.

Len last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na cene nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravovanie Stravovanie
Dĺžka zájazdu Dĺžka zájazdu
Úroveň hotela Úroveň hotela
Typ zájazdu Typ zájazdu
Vzdialenosť od pláže Vzdialenosť od pláže
Priamo pri pláži Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdialenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájazdu Číslo zájazdu
Akcia Akcia
Obsahuje text Obsahuje text

Krajina:

Zrušiť

Oblasť:

Zrušiť

Typ ponuky:

Doprava:

Stravovanie:

Dĺžka zájazdu:

Úroveň hotela:

Typ zájazdu:

Kdy vyrazit: